Strony

28 września 2013

Filmowo: Percy Jackson: Morze Potworów

 Drugi film z serii ekranizacji cyklu bestsellerowych książek Ricka Riordana; Percy Jackson, potomek bogów greckich, wraz ze swoimi przyjaciółmi Annabeth, Groverem i Tysonem, wyrusza na wyprawę, by odnaleźć bezcenne złote runo, a po drodze czekają go niezwykłe przygody i niewyobrażalne niebezpieczeństwa, a wśród nich starcie z morskimi potworami.



„Percy Jackson: Morze Potworów” to dobry film familijny. Postanowiłam go obejrzeć dlatego, że część pierwszą widziałam i zastanawiałam się co będzie się dalej działo z postaciami. Na ekranizację trochę się naczekaliśmy, ponieważ od poprzedniej minęły trzy lata. Czy film jest warty obejrzenia? Oprócz akcji znajdziemy w filmie komedię. Do obrazu zostały wprowadzone nowe postacie. Okazuje się, że Percy ma przyrodniego brata – cyklopa. To za jego sprawą można się pośmiać. Kolejna nowa bohaterka, Clarissa, zupełnie przyćmiewa Annabeth, która w poprzedniej części była na pierwszym planie. Tutaj, niestety, wpada w cień i razem z Groverem stoją z boku (chociaż jedna scena z jego udziałem zwaliła mnie z nóg ;D). Większą rolę otrzymał Jake Abel, który wciela się w postać Luka. Pojawia się on trochę częściej i to wyszło bardzo dobrze. Brakuje rozmachu. Szkoda, że zrezygnowano z ponownego pokazania na ekranie Posejdona, Zeusa czy Hadesa. Producenci obniżyli kategorię wiekową, a co za tym idzie powstała banalna historyjka o przyjaźni z wątkiem mitologicznym w tle. Film nie jest wybitny, można obejrzeć go z całą rodziną w leniwe, niedzielne popołudnie.

Moja ocena: 4-/6

Reżyseria: Thor Freudenthal
Scenariusz: Marc Guggenheim

Obsada:
Logan Lerman – Percy Jackson
Alexandra Daddario – Annabeth Chase
Brandon T. Jackson – Grover Underwood
Jake Abell – Luke Castellan
Anthony Head - Chiron
Douglas Smith – Tyson
Leven Rambin – Clarisse La Rue

Premiera:
16 sierpnia 2013r. (Polska)
7 sierpnia 2013r. (Świat)

Czas trwania: 1h 46 min

Oryginalny tytuł: Percy Jackson & Olympians: Sea of Monsters
Na podstawie powieści Ricka Riordana „Percy Jackson i bogowie olimpijscy #2: Morze Potworów


Zwiastun:

27 września 2013

City of Heavenly Fire - okładka

Cassandra Clare pokazała w sieci jak będzie wyglądać część okładki do szóstej części Darów Anioła pod tytułem "City of Heavenly Fire". Sama nie mogę się doczekać co jeszcze tam zobaczymy. Na razie zapowiada się ciekawie.



Serialowo: Under the Dome (Pod kopułą)

Na Chester's Mill opada tajemnicza kopuła. Nie da się jej opuścić ani zniszczyć. Miasteczko zostaje odcięte od reszty świata. W serialu obserwujemy życie ludzi, którzy zostali zamknięci w pułapce. Dochodzi do chaosu. Ludzie panikują. Kończą się zapasy wody i jedzenia. Niektórzy giną. Żadne sekrety nie są już bezpieczne.

Nie da się jednoznacznie określić głównego bohatera, gdyż jest tu ich sporo. Osobiście moją uwagę przyciągnął Dale „Barbie” Barbara (Mike Vogel) – tajemniczy mężczyzna, który pojawił się w miasteczku niedługo przed opadnięciem kopuły. To była jedna z nielicznych postaci do których zapałałam sympatią. Oprócz niego był jeszcze Joe McAlister (Colin Ford) i Julia Shumway (Rachelle Lefevre znana z roli Victorii w „Zmierzchu”). Najwięcej irytował mnie „Big Jim”. Tego gościa nie mogłam po prostu znieść. Co do reszty – byłam w stosunku do nich obojętna, chociaż czasami były momenty w których, albo mnie denerwowali, albo wręcz odwrotnie.

Serial znalazłam zupełnie przypadkowo i po opisie zaciekawił zarówno mnie jak i mojego brata, więc postanowiliśmy go obejrzeć. I tak przez trzynaście tygodni, w każdy wtorek (serial emitowany w Stanach Zjednoczonych w poniedziałek), niezłomnie to robiliśmy. Pomysł na nakręcenie serialu był, lecz czy go wykorzystano to już zupełnie inna sprawa. Przez dziesięć pierwszych odcinków akcja wlecze się niemiłosiernie, po prostu flaki z olejem. Nawet chcieliśmy przerwać oglądanie, lecz stwierdziliśmy, że sezon jest krótki i dokończyliśmy go. Naszą uwagę przeciągły dopiero trzy ostatnie epizody – jakże było nasze zdumienie, gdy się okazało, że są o wiele ciekawsze niż cały początek. Możliwe, że damy szansę kolejnemu sezonowi. Myślałam, że serial będzie o wiele lepszy, ze względu na to że jednym z producentów jest sam Steven Spielberg (inne jego produkcje takie jak „Wrogie niebo” czy „Terra Nova” są naprawdę warte obejrzenia). Nie czytałam książki, więc nie wiem czy są jakieś różnice, a jeśli tak to jak duże. Jeśli powieść jest tak samo „wciągająca” to nie wiem nawet czy jest jakikolwiek sens ją czytać. Serial naprawdę średni, mogli się postarać o coś ciekawszego. Moja ocena: 3/6


Obsada:
Mike Vogel – Dale „Barbie” Barbara
Rachelle Lefevre – Julia Shumway
Britt Robertson – Angie McAlister
Natalie Martinez – Linda Esquivel
Alexander Koch – James „Junior” Rennie
Colin Ford – Joe McAlister
Mackenzie Lintz – Norrie Calvert-Hill
Dean Norris – James „Big Jum” Rennie

Czas trwania jednego odcinka: ok. 42 min

Liczba odcinków w sezonie 1: 13

Na podstawie powieści Stephena Kinga „Pod kopułą”

Tricia Rayburn - Mroczna toń

Ocean wzywa Vanessę, lecz ona rozpaczliwie stara się zagłuszyć jego wołanie. Kiedy dziewczyna raca do nadmorskiego miasteczka na wakacje, wszystko przypomina jej o byłym chłopaku Simonie. Nadal go kocha i pragnie naprawić dawne błędy. Ale czy powinna zbliżać się do Simona, skoro jest teraz potworem zadającym ból? Czy ukochany odwzajemni jej uczucie, gdy pozna prawdę? Vanessa musi podążać za swą nową naturą, nie zważając na ofiary...


Życie u boku ukochanej osoby, zabrzmiał głos słyszalny tylko dla mnie, to za mało. Jeżeli chcesz ocalić własne... musisz je komuś odebrać."

Vanessa ma osiemnaście lat i już od roku jest pełnokrwistą syreną. I przez to nie jest jej łatwo. Musi ukrywać swoją prawdziwą naturę przed ludźmi bo może ich skrzywdzić. Bardzo zależy jej na Simonie i dlatego próbuje go odzyskać. Dziewczyna ciągle zmaga się z coraz to nowszymi problemami. Nadal tęskni za swoją zmarłą siostrą, no bo cóż to jest rok. W tej części pojawia się na dłuższą chwilę matka Vanessy, Charlotte. Poznajemy powody dla których oddała własne dziecko.



Jeśli nie widzisz czegoś każdego dnia, to wcale nie znaczy, że wymazujesz to z pamięci.”



„Mroczna toń” to już ostatnia część przygód Vanessy autorstwa Trici Rayburn. Niewiele pamiętałam z „Syreny” i „Głębi”, ale że jako nie lubię zostawiać serii niezakończonych, stwierdziłam, iż przeczytam i tą. Wydarzenia rozgrywają się po dziewięciu miesiącach od wydarzeń z „Głębi”. Bardzo podobał mi się zupełnie inny sposób ukazania syren w tej trylogii. Nie są to postacie z rybimi ogonami, tak jak to zostało przyjęte przez wiele legend, a wyglądają zupełnie jak każdy człowiek, ale muszą przebywać w pobliżu zbiornika ze słoną wodą. W tej części przez prawie jej pierwszą połowę główna bohaterka cały czas rozmyślała jak tu odzyskać Simona, chłopaka z którym się rozstała prawie rok temu, by go chronić, co trochę mnie nużyło, a nawet wręcz nudziło – miałam ogromną ochotę przerzucić te wszystkie kartki. Bardzo podobny jest schemat w każdej części: miłe chwile, seria morderstw czy zaginięć i konfrontacja z prowodyrem tych sytuacji, przez co książki robiły się trochę przewidywalne. Czy seria jest warta poświęcenia czasu? Jeżeli ktoś lubi połączenie mitologi i romansu oraz wątki kryminalne (niezbyt rozlegle rozbudowane) to są to pozycje dla niego.

To wcale nie jest randka.
- Jasne. Tylko randka w dwie pary.
- To po prostu spotkanie.
- No tak, z jedzeniem, piciem... i ładnym nowym wdziankiem, którego nigdy wcześniej nie widziałam.
Zerknęłam na turkusową spódniczkę, którą kupiłam dzisiejszego popołudnia w czasie przerwy w pracy.
- Ja tylko wspieram lokalnych przedsiębiorców.”


Moja ocena: 4-/6



Tytuł: Mroczna toń (org. Dark Water)

Seria: Syreny #3 (org. Siren #3)

Autor: Tricia Rayburn

Premiera: 23.01.2013r.

Ilość stron: 390

Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 33,00 zł

26 września 2013

"Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia" - soundtrack

Znana jest już cała tracklista soundtracku do nadchodzącego filmu "Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia". "Atlas" Coldplay można już od jakiegoś czasu znaleźć w internecie. Ciekawa jestem też jak będą brzmiały inne piosenki. Nie mogłam znaleźć informacji na temat tego kiedy pojawi się on w sklepach, ale prawdopodobnie będzie to tak jak zawsze, czyli kilka dni przed premierą filmu.


A oto i one:
1. “Atlas” – Coldplay
2. “Silhouettes” – Of Monsters and Men
3. “Elastic Heart” – Sia (ft. The Weeknd & Diplo)
4. “Lean” – The National
5. “We Remain” – Christina Aguilera
6. “Devil May Cry” – The Weeknd
7. “Who We Are” – Imagine Dragons
8. “Everybody Wants To Rule The World” – Lorde
9. “Gale Song” – The Lumineers
10. “Mirrors” – Ellie Goulding
11. “Capital Letter” – Patti Smith
12. “Shooting Arrows At The Sky” – Santigold
13. “Place For Us” – Mikky Ekko
14. “Lights” – Phantogram
15. “Angel On Fire” – Antony & The Johnsons

24 września 2013

"The Nine Lives of Chloe King: Salvation" - scenariusz

 
Odkąd ABC Family anulowała serial "Dziewięć żyć Chloe King" fani prowadzili bitwę z producentami, aby powstał film kończący całą serię. I nareszcie po dwóch latach mamy możliwość poznania dalszych przygód Chloe King, ale niestety tylko w formie scenariusza, który pojawił się w sieci około dwóch tygodni temu. Zawsze to coś, tylko szkoda, że nie powstanie film na jego podstawie. 

Scenariusz dostępny tu (ale jak zwykle w języku angielskim): Chloe King

23 września 2013

Pierwsze plakaty promujące film "Divergent"

Dzisiaj pojawiły się pierwsze oficjalne plakaty promujące nadchodzący film "Divergent" (marzec 2014). Możemy zobaczyć na nich niesamowite tatuaże głównych bohaterów.


Amanda Hocking - Zamieniona

W kolejnym nowym mieście i w nowym  liceum Wendy znowu jest wyobcowana. Nie potrafi się z nikim zaprzyjaźnić. I nikomu nie może zdradzić swojego sekretu: że potrafi wpływać na ludzkie umysły, narzucać im swoją wolę… Kim jest? Do jakiego świata należy? I dlaczego jest inna?



Główną bohaterkę, Wendy, od zawsze spotykają nieszczęścia: gdy miała pięć lat, jej ojciec popełnił samobójstwo, a rok później, w jej szóste urodziny, własna matka usiłowała ją zamordować, twierdząc, że jest potworem, który zabił jej synka i zajął jego miejsce. Teraz siedemnastoletnia dziewczyna usiłuje wieść normalne życie, ale nie jest to łatwe, gdyż okazuje się, że ma niezwykłe zdolności. W nowym liceum poznaje chłopaka – Finna Holmsa – do którego czuje dziwne przyciąganie, co jest dla niej zupełną nowością. Okazuje się, że wie on sporo o przeszłości Wendy i jej mocach.



Jeśli do Fina zapałałam sympatią, to w stosunku do Wendy miałam mieszane uczucia. Raz potrafiła się buntować i mieć własne zdanie, ale przy biologicznej matce traciła cały zapał.



Głupcowi wydaje się, że wie wszystko. Mędrzec wie, że nic nie wie.”



Amanda Hocking udowodniła, że nie trzeba posiadać agenta czy wydawcy, aby osiągnąć sukces – wystarczą pasja i chęci. Zamieszczała swoje publikacje na różnych platformach księgarni internetowych i w krótkim czasie zdobyła rzesze fanów. Nie jest to moja pierwsza książka tej autorki. Wcześniej przeczytałam „Wybrałam ciebie” na której się zawiodłam i z dość dużą rezerwą sięgałam po „Zamienioną”, chociaż znajome ze szkoły zachwycały się nią. Pani Hocking na potrzeby powieści stworzyła zupełnie nowe społeczeństwo, które pomimo tego, że żyje w Stanach Zjednoczonych, kieruje się zupełnie innymi prawami. Nazwę ich plemienia, Trylle, można przetłumaczyć jako trolle. Ale nie są to trolle znane wszystkim z bajek: mieszkające pod mostami, brzydkie potwory. Posiadają one niezwykłe zdolności parapsychologiczne, są wybredne w stosunku do jedzenia i nienawidzą butów. Akcja „Zamienionej” nie pędzi na łeb na szyję, dopiero ostatnie strony są nią bardziej wypełnione. Również na uwagę zasługuje okładka, która naprawdę przyciąga wzrok. Co do ceny: w życiu nie wydałabym tyle (czytałam egzemplarz dostępny w bibliotece) za taką ilość treści. Czy ją polecam? Czytało się strasznie szybko i przyjemnie, treść też nie była okropna, więc można poświęcić jej te parę godzin.

Moja ocena: 5/6

Tytuł: Rozdarta (org. Switched)
Seria: Trylogia Trylle #1 (org. Trylle #1)
Autor: Amanda Hocking
Premiera: 9.02.2012r.
Ilość stron: 304
Wydawca: Wydawnictwo Amber
Cena: 34,80 zł

19 września 2013

Rick Yancey - Piąta fala


Ziemia została zaatakowana przez Obcych, którzy z orbity okołoziemskiej w trzech falach ataku wymordowali większość ludzkiej populacji. Ponadto przed około czterdziestu laty zagnieździli w tysiącach ludzkich płodów obcą inteligencję, która po przebudzeniu przejmuje kontrolę nad ciałem nosiciela. Niedobitki ludzkości zaszczute przez przeczesujące teren drony i podejrzewające się nawzajem o skrywanie wewnątrz obcej inteligencji mordują się nawzajem.

Czy ludzkość jest w stanie stawić czoła inwazji obcej cywilizacji, tysiąckrotnie bardziej zaawansowanej niż nasza? Nie.

Wystarczyły cztery fale kosmicznej inwazji, by z siedmiu miliardów ludzi ocalała zaledwie garstka. Rozrzuceni w różnych miejscach okupowanej planety walczą o przetrwanie. Od wymarłych miasteczek, przez płonące metropolie, po obozy dla uchodźców i tajne bazy wojskowe.

Jesteśmy, a potem już nas nie ma. Ważne jest nie to, ile czasu tu spędzimy, tylko to, co z nim zrobimy.”

Cassie myśli, że jest ostatnim człowiekiem na Ziemi. Po ataku kosmitów straciła matkę i ojca, a brat został uprowadzony. Teraz, po chwili zwątpienia, postanawia go odszukać, a w międzyczasie przeżywa przeróżne, momentami mrożące krew w żyłach, przygody. Ale to dzięki niej dowiadujemy się jak to wszystko się zaczęło. Cassie to jedna z tych twardych bohaterek, które dążą do upatrzonego celu i zawsze mają nadzieję. Zrobi wszystko, aby odzyskać swojego braciszka, któremu obiecała, że po niego wróci.

Być może ostatni człowiek na Ziemi nie umrze z głodu czy zimna i nie zginie rozszarpany przez dzikie zwierzęta. Być może ostatni człowiek na Ziemi padnie ofiarą ostatniego człowieka na Ziemi.”

Uwielbiam szukać przeróżnych książek na największym portalu czytelniczym na świecie (goodreads.com) i wyskoczyła mi „Piąta fala”, a gdy okazało się, że wydawnictwo Otwarte ma w planach ją wydać byłam naprawdę szczęśliwa i skakałam z radości (dlatego, że opis i zwiastun były naprawdę niezłe :D). No i wreszcie dorwałam ją w swoje brudne łapki. Powieść już od pierwszych stron naprawdę wciąga, a autor momentami naprawdę zaskakuje. Niektóre fragmenty czytałam z lekkim szokiem na twarzy. Historię ludzkości po ataku kosmitów poznajemy z kilku perspektyw: Cassie, jej młodszego braciszka Sammiego (naprawdę cudowny chłopczyk) i Bena. Bohaterowie są cudowni i naprawdę się z nimi zżyłam. Autor stworzył naprawdę świetną opowieść. Nic dodać, nic ująć. Książkę podsumuję jednym, prostym zdaniem: ja chcę więcej, pospiesz się Ricku Yancey'u!
Byliśmy ludźmi. A ludzie myślą. Planują. Najpierw marzą, a potem zmieniają swoje marzenia w rzeczywistość.”

Moja ocena: 6/6

Tytuł: Piąta fala (org. The 5th Wave)
Autor: Rick Yancey
Premiera: 14.08.2013r.
Ilość stron: 512
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Cena: 34,90 zł

Jak ja się cieszę ;D. Jestem w klasie maturalnej i właśnie wybieramy sobie tematy do prezentacji i zobaczyłam tam taki przepiękny, wręcz krzyczący do mnie "Weź mnie": o motywach końca świata ;p Kocham cię ;* kimkolwiek jesteś dziękuję, że utworzyłeś taki.


14 września 2013

Dan Wells - Partials. Częściowy

Częściowcy zostali stworzeni przez ludzi. Byli bronią doskonałą. Wygrali wojnę, na którą ich posłano. Potem zbuntowali się przeciwko swoim twórcom.

Wirus RM wybił ponad 99% ludzi. Dzieci umierają zaraz po urodzeniu. Najmłodszy człowiek na ziemi ma czternaście lat.

Częściowcy są odporni na RM. Młoda lekarka Kira zrobi wszystko, by przeprowadzić badania na jednym z nich. Nawet za cenę rozpętania ostatecznej wojny.



"Naprawdę sądzisz, że mogłabym być szczęśliwa (...), nie zważając na to, że wokół umiera świat?"



East Meadow po końcu świata. Mieszka tam kilka tysięcy ocalałych ludzi. Jedną z nich jest Kira. Kira to młoda lekarka mająca zaledwie szesnaście lat. Jest ona tak zwanym dzieckiem zarazy. Nie pamięta ona swojej matki, a ojca ledwie. Została wychowana przez zastępczą matkę wraz z innymi ocalałymi dziewczętami. Od jedenastu lat nie urodziło się dziecko, które by pożyło więcej niż dwa dni po kontakcie z wirusem RM. Dziewczyna próbuje odnaleźć lekarstwo na zabójczego wirusa RM, który wyniszczył prawie całą ludzkość. Kirę cechuje determinacja, musi się ona spieszyć, gdyż pragnie ocalić jeszcze nienarodzone dziecko swojej najlepszej przyjaciółki. Dziewczyna pomimo tego, że kocha swojego chłopaka, Marcusa, postanawia go opuścić, aby ratować innych. Rządzący wyspą senatorzy ustanawiają Ustawę Nadziei dzięki której kontrolują wiek rorodczy młodych dziewczyn (każą im rodzić bez względu na ich odczucia), ale istnieje grupa sprzeciwiająca się jej, wywołująca przeróżne zamieszki. Obecni są również Częściowcy, ale nikt ich nie widział od momentu wypuszczenia wirusa. Przypominają oni z wyglądu ludzi, ale nimi nie są. Są silniejsi, nie mają sumienia. To maszyny do zabijania.



"Mój dowcip jest jak twoje nogi [...]. Byłoby egoizmem ukrywać go przed innymi.”

Dan Wells naprawdę się postarał. Już sama tematyka jest ciekawa, gdyż uwielbiam taką (postapokalipsa z domieszką romansu). Autor wykazał się niezwykłą pomysłowością i ukazał naprawdę zadziwiający, a zarazem bardzo realistyczny koniec świata. No bo czy ludzie nie dążą do uzyskania i stworzenia śmiercionośnej boni czy wirusów? Obecny w książce wątek romantyczny nie wysuwa się na pierwszy plan, a jest tylko dodatkiem do całej historii. Bohaterowie zostali wykreowani naprawdę świetnie, każdy z nich miał swoje dylematy i idee za które pragnął walczyć i ginąć. Autor również na każdym kroku zaskakuje. Cały czas mamy do czynienia z jakimiś kłamstwami czy tajemnicami. Pan Wells ukazał, że miłość może zejść na drugi plan, gdy w rolę wchodzi coś znacznie od tego ważniejsze, ale nie każdy się temu chce podporządkować. Nawet w świecie pełnym zniszczenia i chorób znalazło się miejsce na humor, szczęście i miłość. A co jeśli największy wróg okaże się przyjacielem? A najbardziej godny zaufania wrogiem? "Częściowcy" to pierwsza część trylogii, a zakończenie sugeruje, że w kolejnych częściach będzie się sporo działo.

"Nie musisz być skazana na swój los, ograniczona nim. To ty możesz dokonać wyboru i nie pozwól, by ktokolwiek ci to prawo odebrał."


Moja ocena: 6/6



Tytuł: Partials. Częściowcy (org. Partials)
Seria: Partials #1

Autor: Dan Wells

Premiera: 20.03.2013r.

Ilość stron: 415

Wydawca: Wydawnictwo Jaguar

Cena: 37,90 zł


12 września 2013

Stosik wrześniowy :D

Nie mogłam się powstrzymać przed zamówieniem tych poniższych pozycji. Z niecierpliwością czekałam na przesyłkę i oto dzisiaj przyszła ;D. 



Od lewej:
- Julianna Baggott "Świat po wybuchu #2: Nowy przywódca" 
- Veronica Rossi "Przez bezmiar nocy"
- Rick Yancey "Piąta fala"
- Tahereh Mafi "Sekret Julii"


Mam nadzieję, że nie zawiodę się na żadnej z tych pozycji. Od czego by tu zacząć :p. I teraz najważniejsze pytanie: kiedy to wszystko przeczytam, gdyż mam już teraz dosyć sporo nauki ;(.

11 września 2013

Film "Miasto Popiołów" nie powstanie?

Studio Constantin Film opóźnia produkcję filmu "Miasto Popiołów", kolejnej części w serii "Dary Anioła", możliwe, że w ogóle on nie powstanie. Te informacje zostały podane niespełna tydzień przed rozpoczęciem zdjęć. Po trzech tygodniach w kinach na całym świecie, budżet wynosi 60 milionów $. Constantin Film poinformowało, że decyzja została podjęta z ogromnym trudem. I tak samo będzie z powrotem do ekranizacji, ze względu na to, że aktorzy grające główne role, mają także inne zobowiązania.

Ja osobiście nie mogę w to uwierzyć ;( Ten film był jedną z lepszych ekranizacji w ostatnim czasie i nie chcą zrobić drugiej części, a niektóre, naprawdę kiepskie, są przeciągane na siłę (taki "Zmierzch", czy "Pamiętniki wampirów", które powoli zaczynają być mało interesujące).

TU znajdziecie trochę więcej informacji, ale w języku angielskim.

Coldplay - Atlas

Parę dni temu w sieci pojawiła się piosenka promująca nadchodzący film "Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia".


Osobiście spodziewałam się czegoś innego (trochę szybszego), ale tekst nadal piękny.

Na razie nic więcej nie wiadomo na temat soundtracku do filmu. Zespół We the Kings negocjuje z wytwórnią, aby zamieścić na track liście ich utwór "The Art of War".

Federico Moccia - Tylko ciebie chcę

Rzym. Step powraca z Nowego Jorku. Odwiedza stare miejsca i dawnych przyjaciół. Zaczyna pracę w telewizji. Poznaje nowych ludzi, wśród nich piękną i niesamowitą dziewczynę. Gin. Ich zażyłość szybko przeradza się w coś więcej. Wspólnie wyruszają w miasto, spragnieni wrażeń. Nocne eskapady na motocyklach, rajdy po lokalach, spotkania z przyjaciółmi, bójki, seks. Jednak burzliwa przeszłość nie daje Stepowi spokoju...

A o miłości można mówić wtedy, kiedy brak ci tchu, kiedy jest bezrozumna, kiedy odczuwasz brak, kiedy jest pięknie, chociaż nic się nie rymuje, kiedy jest szał... Kiedy już, na samą myśl o tym, że mógłbyś ją ujrzeć u boku innego, przesadziłbyś ocean rozszarpując po drodze wszystko co popadnie.”

Step, aby zapomnieć o swojej straconej miłości, wyjechał do Nowego Jorku i tam zrobił kurs grafiki komputerowej. Teraz wraca do domu, do Rzymu, a tu się trochę pozmieniało. Tak samo jak on. Jednak nadal nie potrafi zapomnieć o Babi, wiele rzeczy mu przypomina o niej, nawet w momencie gdy poznaje Gin. Podczas pobytu za granicą Step stał się swoistą legendą i sławą w mieście. Gin ma ogromny dystans do siebie, potrafi żartować również z samej siebie. Jest mądra i piękna oraz utalentowana. W tej części Babi pojawia się zaledwie parę razy, ale to nie jest już ta urocza i nieśmiała dziewczyna, którą znaliśmy. Zmieniła się diametralnie.


W życiu stale szukamy wytłumaczenia. Marnujemy czas, usiłując się dowiedzieć dlaczego. Ale czasami nie ma żadnego dlaczego. I jakkolwiek smutno by to brzmiało, do tego właśnie sprowadza się całe wytłumaczenie.”"

Tylko ciebie chcę” podobała mi się trochę bardziej od „Trzech metrów nad niebem”. To chyba zasługa naszej nowej bohaterki, Gin. Była ona bardziej żywsza od Babi. Po tą część sięgnęłam dlatego, gdyż bardzo pragnęłam poznać odpowiedzi na pewne pytania i dowiedzieć się co się dalej działo z bohaterami. Autor znowu w bardzo realny sposób opisał życie ludzi w Rzymie. Książkę czyta się szybko, chociaż momentami niektóre opisy były zbyt przydługie i nużące. Niektóre wątki zostały naprawdę fajnie poprowadzone. Popełniłam drobny błąd, gdyż wpierw obejrzałam film (wersję hiszpańską z 2012 roku) i tym zdradziłam sobie trochę fabuły, ale to i tak nie zepsuło zabawy do końca. Powieść o miłości, przyjaźni, dramatach rodzinnych.
Piękno miłości dostrzegasz w pełni dopiero wtedy, kiedy ją stracisz.”


Moja ocena: 4+/6



Tytuł: Tylko ciebie chcę (org. Ho voglia di te)

Seria: Trzy metry nad niebem #2 (org. Tri metri sopra il cielo #2)

Autor: Federico Moccia

Premiera: 16.01.2008r.

Ilość stron: 480

Wydawca: Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA

Cena: 34,99 zł

Dostępne również w wersji kieszonkowej

08 września 2013

Carrie Ryan - Las Zębów i Rąk

W świecie Mary istnieją proste prawdy.

* Siostrzeństwo zawsze wie najlepiej.

* Strażnicy chronią i służą.

* Nieuświęceni nigdy nie ustąpią.

Trzeba też pamiętać o siatce otaczającej wioskę. O ogrodzeniu, które chroni osadę przed Lasem Zębów i Rąk. W świecie, w którym nie ma nadziei, każdy wybór musi zostać okupiony dużą ofiarą. Tylko czy droga do spełnienia własnych marzeń okaże się warta poniesionych ofiar...?

Zastanawiam się, czy istnieje świat okrutniejszy niż ten, w którym każe się nam zabijać ludzi, których kochamy.”

Minęło wiele, wiele lat od momentu gdy wirus zawładnął światem. Historie o świecie sprzed Powrotu przekazywana jest z ust do ust. Wiele pokoleń budowało bezpieczne schronienie w Lesie ogrodzone kilometrami siatki i tak powstała jedna z enklaw. Ale czy tak naprawdę jest tam bezpiecznie? Mary wiedzie spokojne życie w wiosce wraz z rodzicami oraz starszym bratem Jebem. Ale spokój ten zakłóca zniknięcie jej ojca. Stał się jednym z Nieuświęconych. Od tej pory matka dziewczyny jest zagubiona i trzeba ją stale pilnować, ale to i tak się nie udaje. Kiedy była mała opowiadała ona swojej córce o domach sięgających nieba i o oceanie. Od tamtej pory pragnieniem dziewczyny jest zobaczyć niekończącą się wodę. Wszystko się zmienia, gdy do wioski przybywa obca – Gabrielle. Mary od zawsze była ciekawską dziewczyną i odkrywa coś co powinno być tajemnicą. To co wpajało wszystkim Siostrzeństwo okazuje się kłamstwem. Mary musi też zadecydować czy wybrać pomiędzy prawdziwą miłością a poświęceniem.

Kiedy jest się zakochanym... wtedy się wie, po co się żyje. Kiedy kocha się każdego dnia. Budzi się z miłością, ucieka do niej podczas burzy i po sennym koszmarze. Kiedy miłość jest azylem, w którym można schronić się przed otaczającą nas śmiercią i kiedy wypełnia cię tak całkowicie, że nie potrafisz tego wyrazić.”

„Las Zębów i Rąk” to debiut pisarski Carrie Ryan i pierwsza część trylogii i opowiadająca o świecie opanowanym przez zombie, tutaj zwanymi Nieuświęconymi. Pełno jest filmów, seriali czy książek poświęconych właśnie chodzącym trupom i ta historia wiele się od nich nie różni. Ugryzienie powoduje zakażenie, a aby zabić zombie najlepiej odciąć mu głowę lub go spalić. Ciężko było mi przebrnąć przez gdzieś jedną trzecią powieści, gdyż nie dzieje się tam zbyt wiele i po prostu się nudziłam, ale potem rozkręca się coraz szybsza akcja. Pani Ryan też w dużej części poświęciła opisaniu wszystkich zasad panujących w wiosce co było bardzo pomocne, gdyż można było się wgłębić w codzienne życie Mary i innych mieszkańców enklawy. Książce dodaje wiarygodności to, że autorka nie umieściła akcji w przeciągu kilku dni, ale w odległości tygodni a nawet miesięcy opisując co najważniejsze momenty i zaznaczając jedynie upływający czas. Fabuła momentami jest nieprzewidywalna. Czytając powieść miałam skojarzenia, ale tylko skojarzenia, ze słynnym filmem „Osada” (wioska otoczona lasem, w którym żyją mroczne stworzenia). Jest to też w dużej mierze książka nie tylko o zombie, ale też o pogoni za marzeniami, poświęceniu i miłości.

- Obiecałam Travisowi, że nie porzucę nadziei. Obiecałam, że nie przehandluję marzeń za bezpieczeństwo.”

Moja ocena: 4+/6

Tytuł: Las Zębów i Rąk (org. The Forest of Hands and Teeth)
Autor: Carrie Ryan
Premiera: 20.04.2011r.
Ilość stron: 350
Wydawca: Wydawnictwo Papierowy Księżyc
Cena: 33,90 zł

05 września 2013

Filmowo: Miasto Kości

Tym razem recenzja nie książki, a filmu ;)

„Miasto Kości” Cassandry Clare ma wielu swoich fanów, do których i ja się zaliczam, więc nie mogłam odpuścić sobie jej ekranizacji, która weszła do kin w sierpniu. Wyczekiwałam na nią z niecierpliwieniem. Przed obejrzeniem filmu miałam swoje obawy, gdyż bałam się, że okaże się on tak słaby jak „Piękne Istoty”.

Co do aktorów grających. Lily jako Clary wypadła świetnie. Od pewnego czasu obserwuje jej karierę i oglądam filmu z jej udziałem („Porwanie”, „Królewna Śnieżka”, „Ksiądz”) i byłam zadowolona, że to ona zagra Clarissę. Wielu pragnęło, żeby to Alex Pettyfer zagrał rolę Jace, ale według mnie on by w ogóle do niej nie pasował, a Jamie zagrał naprawdę dobrze. Isabelle Lightwood wyobrażałam sobie zupełnie inaczej, no ale cóż, nie mamy wpływu, kto kogo zagra. Również jak zobaczyłam zdjęcia Roberta Sheehan'a (filmowego Simona) byłam naprawdę przerażona – tak nie wyglądał książkowy Simon, ale charakteryzacja zrobiła swoje, na szczęście. Jedyne obiekcje mam do Kevina Zegers'a, który zagrał Aleca – aktor ten był po prostu za stary do tej roli i było to naprawdę widoczne.

Muzyka i efekty specjalne to naprawdę coś! Demony, Instytut były dopracowane do ostatniego szczególiku i zachwycały. Muzyka dopasowana do scen i naprawdę piękna. Najbardziej podobały mi się piosenki „Heart by Heart” Demi Lovato, „When the Darkness Come” Colbie Caillat, „All About Us” He Is We feat. Owl City i „Magnetic” Jessie J. (te dwie ostatnie można znaleźć na soundtracku).

Oczywiście nie można było uniknąć różnic pomiędzy pierwowzorem książkowym a filmem. Pierwsze z nich możemy obserwować już na samym początku (m. in. scena walki Clary z demonem). Trochę mi szkoda, że wątek romantyczny między Clary i Jacem został tak okrojony. No i najważniejsze: gdzie te słynne teksty Jace'a?

Jestem zadowolona z tego, że poświęciłam te dwie godziny na obejrzenie filmu. Film 
naprawdę mnie oczarował i zachwycił, przyjemnie się go oglądało. Teraz pora czekać na ekranizację „Miasta Popiołów” (ale na szczęście po drodze jest jeszcze parę filmów na podstawie książek na które czekam). 

Wydawnictwo MAG zamierza wydać przewodniki po filmie, po które z pewnością i miłą chęcią sięgnę.

Reżyseria: Harald Zwart

Scenariusz: Jessica Postigo

Obsada: Lily Collins – Clary Fray
Jamie Campbell – Bower – Jace Wayland
Robert Sheehan – Simon Lewis
Kevin Zegers – Alec Lightwood
Jemima West – Isabelle Lightwood
Jonathan Rhys Meyers – Valentine Morgenstern
Jared Garris – Hodge Starkweather
Lena Headey – Jocelyn Fray

Czas trwania: 2h 10 minut


Zwiastun:

04 września 2013

C. J. Daugherty - Wybrani

Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana - kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter?
Szczerość może być dobra (...) Ale może też krzywdzić.”

Allie, po tym jak zaginął jej brat, ciągle popada w kłopoty i przez to kilkakrotnie została aresztowana. Po jej ostatnim wybryku zostaje skierowana do elitarnej i dziwnej Akademii Cimmeria. Nikt o niej nie słyszał, a w internecie nie ma o niej wzmianki, nawet nie wiadomo jak ona wygląda. Ale co zadziwiające dziewczyna zaczyna czuć się w Akademii jak w domu. Po pewnym czasie w szkole zaczyna dochodzić do tajemniczych zdarzeń, a Allie staje w samym jej środku. Czym jest tajemnicza Nocna Szkoła? Gdy wszyscy dookoła kłamią, komu uwierzysz? Kim tak naprawdę jest Allie? Polubiłam tą bohaterkę, gdyż miała w sobie to „coś” i nawet po mimo wielu oszczerstw i kłamstw na swój temat nie załamywała się.

- Przecież ostrzegałem. Tak się kończy wodzenie na pokuszenie.
- Niby czym cię tak skusiłam? - Allie zaśmiała się. - Jestem w dresie, cała spocona od biegu.
- Kuś mnie dalej. - Zaczął się bawić kosmykiem jej włosów.”

Kto by nie słyszał o „Wybranych”? Powieść zyskała duży rozgłos dzięki słynnej piosenkarce – Ewelinie Lisowskiej. Książka jest ciekawa, cały czas utrzymana w jednym i tym samym klimacie. Autorka postarała się naprawdę o to, żeby utrzymać czytelnika w tajemnicy przez całą powieść, a nawet na końcu nie poznajemy wszystkich odpowiedzi. Podczas czytania ciągle myślałam, że za chwile wyskoczy jakiś wilkołak czy inne magiczne stworzenie, ale na szczęście się pomyliłam i chwała za to. Niech nikt się nie zawiedzie, bo morderstwo pojawia się dopiero w późniejszej części. Nie mogę tylko przełknąć tylko jednej rzeczy w tej historii, a mianowicie trójkąta miłosnego. Po co, pytam się po co autorka to tam wplotła? Książka zawiera to co powinien zawierać dobry bestseller, czyli tajemnicę, świetnie wykreowanych bohaterów, interesującą fabułę oraz humor, a nie tylko wątek paranormalny. Polecam wszystkim bez względu na wiek. Nawet dorośli znajdą w niej coś dla siebie.
"Nie wszystko jest tym, na co wygląda, a ludzie nie zawsze są tymi, za których się podają."

Moja ocena: 5-/6

Tytuł: Wybrani (org. Night School)
Seria: Nocna Szkoła #1 (org. Night School #1)
Autor: C. J. Daugherty
Premiera: 6.03.2013r.
Ilość stron: 440
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte/Moondrive
Cena: 34,90 zł