Strony

31 grudnia 2013

Filmowo: Cudowne tu i teraz

Sutter Keely (Miles Teller) to typowy imprezowicz, który stawia imprezy ponad nauką. W szkole czyni to go jednym z popularnych. Wszystko zmienia się, gdy po jednej z kolejnych zabaw budzi się pod jakimś domem i widzi przed sobą dziewczynę. Aimee jest zupełnym przeciwieństwem Stuttera. Nie jest zbyt znana w szkole, dobrze się uczy i nie przepada za szalonymi imprezami. Pewne wydarzenia zbliżają ich do siebie.

Do filmu zachęcił mnie zwiastun, ale i po części też obejrzałam go ze względu na aktorów wcielających się w role główne role. Film ten jest niezwykle delikatny. Nie ma jakiś gwałtownych scen, a uczucie pomiędzy bohaterami rozwija się bardzo powoli. Na początku nie wiadomo czy Sutter bawi się dziewczyną, czy naprawdę mu na niej zależy. Odwrotnie jest zaś z Aimee, jej uczucia są wyraźne. Również ważną rolę do odegrania mają postacie drugoplanowe. To rodzice pokazują jakie warunki panują w domach rodzinnych bohaterów. Raz byłam w szoku. Nie spodziewałam się po Shailene Woodley, że wystąpi w takiej scenie (nie będę zdradzać jakiej, ale można się domyśleć).

Myślę, że film warto obejrzeć. Obraz pokazuje życie amerykańskich nastolatków w naprawdę dobry sposób. Niestety nie ma na razie wersji z polskim lektorem czy napisami. 

Moja ocena: 4-/6

Reżyseria: James Ponsoldt
Scenariusz: Scott Neustadter, Michael H. Weber

Czas trwania: 1h 39 min.
Tytuł oryginalny: The Spectacular Now

Premiera: 2 sierpnia 2013 (USA)
W Polsce premiera miała miejsce 23 października na American Film Festival

Obsada:
Shailene Woodley – Aimee Finicky
Miles Teller – Sutter Keely
Brie Larson – Cassidy
Masam Holden – Ricky
Dayo Okeniyi – Marcus
Kyle Chandler – Tommy
Jennifer Jason Leigh – Sara
Mary Elizabeth Winstead – Holly Keely
Kaitlyn Dever – Crystal
Nicci Faires – Tara
E. Roger Mitchell – Doktor

Na podstawie powieści Tima Tharpa

Zwiastun: 

Look inside:

25 grudnia 2013

"Błękit szafiru" - premiera

Znamy już datę premiery filmu "Błękit szafiru" drugiej części w "Trylogii czasu" na podstawie powieści o tym samym tytule. Trafi on do niemieckich kin 7 sierpnia 2014 roku. W rolach głównych ci sami aktorzy.

23 grudnia 2013

Michael Grant - GONE. Zniknęli. Faza szósta: Światło

W ETAP-ie spędzili prawie rok. Przeżyli głód, zarazę, bezpardonową walkę o władzę. Przetrwali. Jednak zapłacili za to wysoką cenę.

Teraz, gdy ratunek jest na wyciągnięcie ręki, znów można pozwolić sobie na słabość. Przejrzysta bariera przyciąga jak magnes. Ludzie przestają pracować, z trudem budowana społeczność rozpada się jak domek z kart...

Radość jest jednak przedwczesna. Bariera nie znika. Jeszcze kilka dni, a najmłodsi mieszkańcy ETAP-u zaczną umierać z głodu na oczach bezsilnych rodziców.

Sam, Astrid, Caine, Diana, Jack, Bryza, Dekka... wszyscy mają dosyć bycia w zamknięciu. Wygłodzeni, brudni, wykończeni. Po roku walki o przetrwanie mają szansę wrócić do domu. Ale dręczy ich myśl, że oni do normalnego świata już nigdy nie będą należeć. Co się stanie, gdy bariera zniknie? Jak zareaguje świat?

Niedoświadczony człowiek patrzy przeciwnikowi na ręce, wytrawny - obserwuje jego twarz.”

„Światło” to ostatnia część serii GONE Michaela Granta, na którą czekałam, gdyż chciałam poznać jak zakończy się historia ETAP-u i bohaterów w nim zamkniętych. Pochłonęłam ją w niecałe pięć godzin. Stwierdzić mogę, że jestem w lekkim szoku. W tej części jest najwięcej brutalnych i krwawych scen niż we wszystkich poprzednich. Śmierć i przemoc można znaleźć na każdej stronie – więc nie jest to pozycja dla młodszych. Autor ciągle pokazuje jak bohaterowie się zmieniają. Największą zmianę można odnaleźć było w postaciach Diany, Caine'a oraz Alberta. Ponownie za sprawą Connie Temple – matki Sama i Caine'a – mamy możliwość poznania świata poza ETAPem, a tam również nie jest ciekawie. Wprowadzona zostaje również nowa postać: dziadek Drake'a Merwina (Biczorękiego), dzięki temu dowiadujemy się dlaczego młody chłopak stał się tak brutalny i niebezpieczny.

Zakończenie to najlepsza część każdej historii.”
 
Podsumowując całą serię. Warto było poświęcić dla niej czas. Autor wykreował naprawdę świetne postacie za sprawą których pokazał, że każdy człowiek jest inny, ale też można się zmienić. Miejmy nadzieję, że powstanie na podstawie serii film albo serial i to dobry :D

Moja ocena: 5-/6

Tytuł: GONE: Zniknęli. Faza szósta: Światło (oryg. GONE #6: Light)
Autor: Michael Grant
Premiera: 19.06.2013r.
Ilość stron: 375
Wydawca: Wydawnictwo Jaguar
Cena: 39,90 zł

Top 10: Najbardziej wyczekiwane premiery filmowe 2014 roku

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Dziś przyszła pora na... Dziesięć najbardziej wyczekiwanych premier filmowych 2014 roku!


1. Niezgodna ("Divergent")
Premiera: 21.03.2014 (USA)
Książkę czytałam i bardzo mi się podobała, więc mam nadzieję, że nie zniszczono filmu :)

2. Akademia wampirów ("Vampire Academy")
Premiera: 14.02.2014 (USA)
Ten film planuje obejrzeć z ciekawości, gdyż wiele osób zachwyca się książką (ja jeszcze nie przeczytałam, planuje zrobić przed premierą).

3. Gwiazd naszych wina ("The Fault in Our Stars")
Premiera: 6.06.2014 (USA)

4. Więzień labiryntu ("The Maze Runner")
Premiera: 14.09.2014 (USA)

5. Igrzyska śmierci: Kosogłos część 1 ("The Hunger Games: Mockingjay Part 1")
Premira: 20.11.2014 (USA)

6. Złodziejka książek ("The Book Thief")
Premiera: 31.01.2014

7. The Giver
Premiera: 15.08.2014 (USA)

8. X-men: Przeszłość, która ndejdzie ("X-men: Days of Future Past")
Premiera: 23.05.2014
To już u mnie tradycja. Oglądam każdą część X-mena.

9.  Miłość bez końca ("Endless Love")
Premiera: 14.02.2014

10. American Hustle
Premiera: 31.01.2014
To obejrzę ze względu na Jennifer Lawrence i Bradleya Coopera.









 


  


Jak można zauważyć większość to ekranizacje powieści.. Mam nadzieje, że będą dobre ;D

22 grudnia 2013

Filmowo: Gra Endera


Jest rok 2070, czterdzieści lat po nieudanej inwazji obcych zwanych Formidami. Trwają poszukiwania tych, którzy mogliby poprowadzić Ziemian do zwycięstwa na wypadek powrotu najeźdźców. Władze w sekrecie prowadzą rygorystyczny nabór dzieci i najlepsze z nich wysyłają do orbitalnej szkoły bojowej, gdzie te spędzą dzieciństwo, szkoląc się na przyszłą elitę wojenną w przestrzeni kosmicznej. Do programu szkoleń zostaje włączony młody Ender Wiggin. Chłopiec walczy o swoje człowieczeństwo, pomimo ciągłej rywalizacji z innymi dziećmi, presji, rozgrywek pomiędzy dowództwem oraz tajemniczego wpływu ze strony obcych. Nad szkoleniem Endera czuwa weteran poprzedniej wojny z obcymi, Mazer Rackham, który szczęśliwym zbiegiem okoliczności odparł wówczas atak na Ziemię. Wyczerpujące bitwy pomiędzy uczniami doprowadzają młodego geniusza na szczyt rankingów szkoły, ale prawdziwa walka odbywa się poza salą treningową - walka o życie, walka z własnymi demonami, walka o ludzkość.

Włączając film nie wiedziałam czego się spodziewać, gdyż książki nie czytałam (mam ją dopiero w planach). Jakie wrażenie wywarł na mnie? Ciężko stwierdzić. Myślałam, że będzie to coś zupełnie innego, że dostaniemy kolejny film, w którym przez cały czas będziemy obserwować walki ludzi z obcymi, czego miałabym już szczerze dosyć. Ale na szczęście dostałam zupełnie coś innego – historię chłopca, który musi zmagać się ze swoimi rówieśnikami i momentami podejmować ciężkie decyzje. Trochę dziwiło mnie to jak szybko młody Ender pnie się po szczeblach kariery wojskowej, no ale cóż, widocznie takie było zamierzenie filmowców.

Aktora, który gra główną rolę, znam z serialu „Przygody Merlina”, więc nawet się cieszę, że to on zagrał Endera i był w niej bezkonkurencyjny. Harrisona Forda też się nie czepiam. Moises Arias przez cały film kojarzył mi się z postacią Rico z serialu „Hannah Montana” (no ale to nie jego wina, tylko moja – nie trzeba było oglądać tego serialu jak się było młodszym ;D). Ja osobiście zamieniłabym dwie aktorki Hailee Steinfeld i Abigal Bresiln – wymieniłabym je rolami. Według mnie to Breslin bardziej pasowała do roli Petry. 

Na specjalne uznanie zasługuje obraz sali, na której odbywały się treningi młodych bohaterów. Również początek filmu i wielka bitwa z obcymi została świetnie ukazana. I za te efekty ogromny plus.


Moja ocena: 4/6

Reżyseria: Gavin Hood
Scenariusz: Gavin Hood
Premiera światowa: 24 października 2013
Premiera w Polsce: 31 października 2013

Czas trwania: 1h 54 min

Obsada:
Asa Butterfield – Ender Wiggin
Harrison Ford – Pułkownik Hyrum Graff
Hailee Steinfeld – Petra Arkanian
Abigal Breslin – Valentine Wiggin
Ben Kingsley – Mazer Rackham
Viola Davis – Major Gwen Anderson
Aramis Knight – Bean
Moises Arias – Bonzo Madrid

Tytuł oryginalny: Ender's Game

Na podstawie powieści Orsona Scotta Carda „Gra Endera”

Zwiastun:

19 grudnia 2013

Pierwszy klip z filmu "Niezgodna"!

Parę godzin temu w sieci pojawił się pierwszy klip z nadchodzącego filmu "Niezgodna" na którym Tris ogląda tatuaże Cztery. W tle piosenka Ellie Goulding ;)


Amanda Hocking - Rozdarta

Trylle… Na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od nas. Ale są piękniejsze i potrafią wpływać na ludzkie umysły, narzucać im swoją wolę. I czasem zamieniają noworodki – podrzucają ludziom dziecko Trylli, by kilkanaście lat później wezwać je powrotem do swojego magicznego królestwa. Dlaczego?

Nie potrzebuję miłości mężczyzny, żeby poczuć się spełniona; pewnego dnia sama się o tym przekonasz. Wielbiciele przychodzą i odchodzą. Ty zostajesz.”

Wendy dowiedziała się dlaczego jej własna matka próbowała ją zabić. Odkryła świat Trylli, do którego, jak się okazało, należy. Lecz jednak nastolatka nie potrafiła wytrzymać na dworze z okrutną biologiczną matką – królową, więc ucieka z powrotem do domu, ale tam nie jest też bezpiecznie. Na Wendy ciągle poluje tajemnicza Vittra.

Miałam wrażenie, że w tej części Wendy trochę wydoroślała. Mamy możliwość poznania dogłębniej Finna, a także Matta (przyrodniego brata dziewczyny) i Tove'a, który pomimo tego, że jest trochę roztrzepany, to zasługuje na sympatię. I no najlepsze, również Elora pod koniec powieści ukazuje bardziej ciepłe oblicze. Wprowadzonych zostaje też kilka nowych postaci. Jestem ciekawa jak potoczą się wątki z nimi związane.

(...)Miłość nie ma nic wspólnego z małżeństwem.”

Podobnie jak „Zamieniona”, „Rozdarta” zrobiła na mnie równie dobre wrażenie. W tej części dowiadujemy się więcej o świecie Trylli, a także o tajemniczej Vittrze. Cały czas się coś dzieje i nudzić się nie da. Język jest prosty i czyta się z zawrotną prędkością (tą część przeczytałam szybciej od poprzedniej, chociaż jest troszeczkę dłuższa). Nie mogłam uwierzyć w to, że niektóre wydarzenia przewidziałam już czytając „Zamienioną” ( a szkoda, gdyż nie miałam już tej niespodzianki). Można nawet stwierdzić, że „Rozdarta” jest nawet lepsza od swojej poprzedniczki. Najważniejsze wydarzenia zostały ponownie przypomniane, więc nie trzeba sięgać po tom pierwszy, ale lepiej to zrobić, aby lepiej poznać całą historię. I tutaj też okładka zachwyca i przyciąga wzrok. Jest to powieść o ciężkich wyborach i poświęceniu.

Moja ocena: 5/6

Tytuł: Rozdarta (org. Torn)
Seria: Trylogia Trylle #2 (org. Trylle #2)
Autor: Amanda Hocking
Premiera: 10.04.2012r.
Ilość stron: 320
Wydawca: Wydawnictwo Amber
Cena: 35,80 zł

18 grudnia 2013

Serialowo: Witches of East End

Serial skupia się na losach Joanny Beauchamp i jej dwóch córek, Freyi oraz Ingrid. Kobieta skrywa przed nimi sekret, że jest czarownicą, a one mają tajemnicze moce. Prowadzi dość normalne życie w małym miasteczku, ucząc dzieci w szkole plastyki. Spokojne życie ulega zmianie kiedy jej córkom zagraża niebezpieczeństwo. W tej sytuacji Joanna wyznaje córkom prawdę, chcąc je nauczyć tego co sama potrafi.

Uwielbiam filmy i seriale gdzie występuje jakakolwiek magia, więc gdy natrafiłam na „Witches of East End” postanowiłam go obejrzeć. Na początku nic ciekawego się nie dzieje, ale później, z odcinka na odcinek, akcja staje się coraz bardziej ciekawsza. Producenci postarali się o to, żeby widz nie domyślił się szybko, kto stwarza to niebezpieczeństwo. Równie ciekawym pomysłem było ukazanie tego, skąd wywodzi się cała rodzina Beauchamp – w życiu bym się nie spodziewała takiego obrotu spraw. Większość sezonu sprowadza się właśnie do odkrycia, kto jest zagrożeniem oraz związkiem Freyi z Dashem. Może się to wydawać nudne, ale jest parę innych wątków, które są naprawdę ciekawe. Nie będę ich zdradzać, gdyż musiałabym spojlerować.

Co do postaci. Moją szczególną uwagę zwróciła dwójka bohaterów: Freya i Killian. Oni od początku byli moimi faworytami w serialu. Cały czas im kibicowałam. Trochę irytował mnie Dash, który, miałam wrażenie, uważał się za ideał. Również na początku nie przepadałam za Ingrid, ale potem się jakoś do niej przekonałam.

Serial oglądało się przyjemnie. Ostatni odcinek sezonu był naprawdę niezły. Stacja Lifetime zamówiła drugi sezon. Mam nadzieję, że pojawi się szybko i rozwiną się dalsze wątki, które zostały urwane.

Moja ocena: 4-/6

Premiera serialu: 6 października 2013 r.

Liczba odcinków w sezonie 1: 10

Liczba sezonów: ?

Czas trwania odcinka: ok. 42 min

Obsada:
Julia Ormond – Joanna Beauchamp
Jenna Dewan-Tatum – Freya Beauchamp
Rachel Boston – Ingrid Beauchamp
Eric Winter – Dash Gardiner
Mädchen Amick – Wendy Beauchamp
Daniel DiTomasso – Killian Gardiner
Virginia Madsen – Penelope Gardiner


Na podstawie powieści Melissy de la Cruz w Polsce wydanej pod tytułem „Zapach spalonych kwiatów” (ang. Witches of East End)

Zwiastun:
 

"Gwiazd naszych wina" - pierwszy plakat!

Właśnie ukazał się w sieci pierwszy plakat do nadchodzącego filmu "Gwiazd naszych wina" (ang. The Fault in Our Stars). Film powstaje na podstawie popularnej książki Johna Greena o tym samym tytule. Premiera w Stanach Zjednoczonych to 6 czerwca 2014 roku.

"Zbuntowana" i "Allegiant"

Znamy daty wejścia do kin (w USA) filmów "Zbuntowana" i "Allegiant" - drugiej i trzeciej części "Niezgodnej" autorstwa Veronicy Roth. "Insurgent" trafi na ekrany dokładnie rok po "Niezgodnej", czyli 20 marca 2015 roku, a "Allegiant" 18 marca 2016 roku. Niestety Neil Burger nie powróci do reżyserii kolejnych części.

Trochę więcej TU (po angielsku)

13 grudnia 2013

Briggite Melzer - Elyria. Polowanie na czarownicę

Po zakończeniu Wojny Mocy na świecie zapanował Czas Oczyszczenia. Rządzące okrutne Bractwo Oczyszczonych pali na stosie zielarki, czarownice, magów, uzdrowicieli i uczonych. Specjalny oddział Łowców Czarownic ściga też śliczną Elyrię, posądzoną o posiadanie mocy, nad jaką nie potrafi zapanować. Czy to właśnie ona jest dziewczyną o złotych oczach ze strasznej przepowiedni, której tak bardzo obawia się Bractwo? Elyria ucieka przed oprawcami, by zrealizować plan mający odwrócić bieg wydarzeń…

Ona, w której złotych oczach płoną ognie Dziewiątego Piekła, uwolni swoją magię w postaci wszystko niszczącej pożogi i tym samym przyniesie światu wybawienie lub pogrąży go w wiecznej ciemności.”

Elyria ma osiemnaście lat i w niespodziewany sposób, bez jej woli przejmuje magiczną moc. Dziewczyna, która znała tylko skromne życie z grupą aktorów podróżujących po kraju nagle musi stawić czoło Łowcą Czarownic. Podczas ucieczki poznaje Ardena, z którym łączy ją dziwna więź. Przez całą książkę nastolatkę targają skrajne uczucia – raz panicznie się boi, a potem podejmuje naprawdę odważne decyzje, co było trochę mylące. Arden od dziesięciu laty jest żonaty, ale nieszczęśliwy w swoim związku. Przy Elyrii odzywają się dotąd nieznane uczucia, mężczyzna pragnie ją chronić za wszelką cenę. Również jednym z ciekawszych bohaterów był Crean, zastępca Najwyższego Łowcy Czarownic. Po wielu latach polowań, czasami na nic niewinnych ludzi, postanawia powiedzieć „nie” tym wszystkim szalonym praktykom i pomaga uciec Elyrii.

Noce, które zdawały się nie kończyć, jaśniały od płomieni niezliczonych stosów. Śmierć spotkała zarówno nieszkodliwe zgoła zielarki, uczonych, uzdrowicieli, jak i druidów oraz magów. Jedynie na magię Prastarego Ludu Bractwo nie mogło nic poradzić (…). Aż nadto zdarzeń, których mogliśmy uniknąć. A to jeszcze nie koniec.”

„Elyria. Polowanie na czarownice” to pierwsza powieść Briggite Melzer na język polski. Bardzo podobał mi się język, którym posługiwała się autorka, taki plastyczny i szczegółowy, że wszystko można sobie było bez problemu wyobrazić. Opisów ani dialogów nie było za dużo, tak w sam raz. Również warty obserwacji był wątek miłosny między Elyrią a Ardenem – chociaż wydawał mi się trochę naciągany. Trochę trudności sprawiały mi na początku imiona tych wszystkich bohaterów, ale z każdą przewróconą stroną powoli, krok po kroku pozapamiętywałam je. Książka to połączenie fantastyki z romansem. Pani Melzer świetnie skleiła wydarzenia historyczne (polowanie na czarownice, inkwizycja, palenie na stosie) ze swoją wyobraźnią. Lekka pozycja na wieczór lub dwa chociaż bardzo smutna.

Moja ocena: 4+/6

Tytuł: Elyria. Polowanie na czarownice (org. Elyria – Im Visier der Hexenjäger)
Autor: Briggite Melzer
Premiera: 22.08.2012r.
Ilość stron: 320
Wydawca: Wydawnictwo Świat Książki
Cena: 39,90 zł

07 grudnia 2013

Filmowo: Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia

 Na ten film wyczekiwałam. Spoty w telewizji, plakaty na kinach i w innych częściach miasta naprawdę zaostrzały mój apetyt. I nareszcie jest! „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia” to kontynuacja wydarzeń z pierwszej części.

Remember who the real enemy is.”

Po zwycięstwie w 74. Głodowych Igrzyskach, Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) oraz Peeta Mellark (Josh Hutcherson) udają się na obowiązkowe Tournee Zwycięzców. Choć zuchwale złamali reguły rozgrywki, w glorii zwycięstwa odwiedzają kolejne dystrykty. Dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich niebywały wyczyn. W tym samym czasie prezydent Snow (Donald Sutherland) przystępuje do organizacji jubileuszowych, 75. Igrzysk, w których dawni zwycięzcy będą musieli stanąć przeciw sobie. Te wydarzenia mogą zmienić państwo Panem na zawsze.

Remember, Gril on Fire, I'm still betting on you.”

Byłam bardzo ciekawa jak filmowcy ukażą kolejną arenę i pułapki jakie na niej się pojawiały. Więc teraz mogę, wszem i wobec, ogłosić, że wyszło to wszystko tak jak sobie to wyobrażałam. Mgła, fala, piorun i reszta efektów specjalnych wywarła na mnie ogromne wrażenie. Tak samo jak i fryzury, makijaż czy stroje. Na szczęście są tutoriale, dostępne w Internecie, które pokazują jak można niektóre upięcia włosów zrobić samemu w domu (uwielbiam ten warkocz, który Katniss miała zrobiony w pierwszej części). Również brawa należą się aktorom. Wykazali się prawdziwym profesjonalizmem. Emocje są jak prawdziwe, łatwo można wczuć się w postacie. Zakończenie, co zadziwiające, zgodne z książką i proszące się wręcz o to, żeby dowiedzieć się co się będzie dalej działo z bohaterami. Teraz trzeba tylko czekać do przyszłego roku, na pierwszą część „Kosogłosa”.

Już wcześniej pisałam o soundtracku do filmu. Teraz po przesłuchaniu go całego i obejrzeniu ekranizacji, zauważyłam jak niektóre piosenki wpasowują się w tematykę filmu. Moje ulubione to „Place for Us” - Mikky Ekko, „Shooting Arrows at the Sky” - Santigold, „Devil May Cry” - The Weeknd, „We Remain” - Christina Aguliera i „Who We Are” - Imagine Dargons.

Do filmu pasuje również piosenka zespołu Red „Who We Are” (nie znajduje się ona na żadnym z soundtracków), ale tekst jej jest idealny do wymowy ekranizacji.

Film polecam każdemu. Występują w nim wartości, takie jak: zdolność do poświęceń dla drugiej osoby, walka o coś słusznego, a także bezwarunkowa miłość. Szkoda, że to nie takich książek nie czytamy w szkołach.
.
Moja ocena: 6/6

Czas trwania: 2h 26 min

Premiera światowa i w Polsce: 22 listopada 2013 roku

Reżyseria: Francis Lawrence
Scenariusz: Simon Beaufoy, Michael Arndt

Obsada:
Jennifer Lawrence – Katniss Everdeen
Josh Hutcherson – Peeta Mellark
Liam Hemsworth – Gale Hawthorne
Philip Seymour Hoffman – Plutarch Heavensbee
Jena Malone – Johanna Mason
Stanley Tucci – Caeser Flickerman
Toby Jones – Claudius Templesmith
Donald Sutherland – Prezydent Snow
Sam Claflin - Finnick Odair
Willow Shields - Primrose Everdeen
Elizabeth Banks - Effie Trinket
Lenny Kraviz - Cinna

Tytuł oryginalny: The Hunger Games: Catching Fire

Oparte na powieści Suzanne Collins pod tym samym tytułem

Zwiastun:



"Beta" - serial

Stacja ABC stworzy serial na podstawie powieści Rachel Cohn "Beta". Marty Bowen, Wyck Godfrey, Larry Gilbert, Chris Weitz, Andrew Miano i Paul Weitz – zajmą się produkcją wykonawczą. Pilot ma się pojawić na przełomie roku 2014/2015. ABC podjęło współpracę z Chrisem Weitz’em („Był sobie chłopiec”), Marty Bowen i Wyck’iem Godfrey’em przy projekcie.

Opis książki:
Elizję stworzono po to, by służyła mieszkańcom Dominium, rajskiej wyspy, na której mieszkają najbogatsi ludzie na Ziemi. Szesnastolatka jest klonem bez emocji, które mogłyby ją odrywać od bycia opiekunką dzieci gubernatora.

Kiedy jednak spotyka Tahira, wspaniałego, enigmatycznego młodzieńca, pochodzącego z jednej z najbardziej wpływowych rodzin, niespodziewane emocje zaczynają pojawiać się w jej umyśle. Elizja nie rozumie, co się z nią dzieje, nie wie, jak sobie radzić z czymś, czego nigdy się nie spodziewała.

Jeżeli inni dowiedzą się o tym, że Elizja potrafi kochać, czeka ją przerażający los. Ale pożądanie do Tahira jest zbyt silne, by móc je ignorować. Gdy okrutny los ich rozdziela, dziewczyna postanawia uciec, bez względu na koszty!

Isabel Abedi - Whisper. Nawiedzony dom

Whisper - tak Noa nazywa pięćsetletni dom na wsi, w którym wraz z matką ma spędzić wakacje. W starym budynku panuje dziwna atmosfera, jakby czaiło się w nim coś niesamowitego, wyczekującego, ale nikt poza Noą tego nie czuje. Nagle jednak rusza lawina wydarzeń...

Noa wraz z matką, sławną aktorką, oraz jej przyjacielem przeprowadza się do starego domu na wsi. Tam poznaje przystojnego Davida, w którym się zakochuje. Pewnego popołudnia wszyscy razem, w tej dziwnej posiadłości, urządzają seans spirytystyczny. Zabawa przestaje być zabawna gdy duch przemawia do nich naprawdę. Jest to dusza dziewczyny, Elizy, która twierdzi, że trzydzieści lat temu, w tym domu, a dokładnie na strychu. Noa i David są przerażeni, gdyż nie wiedzą czy to dzieje się naprawdę czy też mieli halucynacje..

Nazwisko tej niemieckiej autorki kojarzę z jej innej powieści pod tytułem „Lucian”, którą mam w planach przeczytać. Oczekiwałam od tej książki trochę więcej i trochę się zawiodłam. Miałam nadzieję, na jakiś horror z naprawdę sporym dreszczykiem, a doczekałam się romansu połączonego z wątkiem kryminalnym. Autorka w bardzo widoczny sposób skupia się na romansie pomiędzy Noą a Davidem, a mniej na morderstwie. Dopiero końcówka zasługuje na jakieś większe zainteresowanie. Nie mogę stwierdzić, że książka okazała się kompletną klapą, gdyż tak nie było. Jednak osobiście wlałabym gdyby coś się więcej działo. 

Moja ocena: 3+/6

Tytuł: Whisper. Nawiedzony dom (org. Whisper)
Autor: Isabel Abedi
Premiera: 12.06.2007r.
Ilość stron: 278
Wydawca: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Cena: 24,90 zł