Strony

31 października 2014

Pierwsze plakaty promujące film "Zbuntowana"

Poniżej znajdziecie pierwsze plakaty promujące „Zbuntowaną”. Kontynuacja „Niezgodnej” zadebiutuje w kinach (w tym IMAX 3D) 20 marca 2015 roku, a pierwszy zwiastun będziemy mogli obejrzeć już za 2 tygodnie, wraz z premierą kolejnej części „Igrzysk Śmierci”.





 


29 października 2014

Rick Yancey - Bezkresne morze

Ci, którym udało się przeżyć kolejne fale inwazji Obcych, zrozumieli, że by przeżyć w nowej rzeczywistości, nikomu nie można ufać. Konflikt dwóch cywilizacji wkracza na zupełnie inny poziom. Ocaleć może tylko jedna ze stron. Dlaczego bezcieleśni Obcy chcą wymazać z powierzchni Ziemi ostatnie ślady ludzkiej cywilizacji? Jak Cassie i jej przyjaciele zamierzają przetrwać okrutną zimę i czy uda im się znaleźć sposób na pozbycie się najeźdźców?


Nie ma nadziei bez wiary i wiary bez nadziei, nie ma miłości bez zaufania, nie ma zaufania bez miłości. Wystarczyło usunąć jedno z nich, a cała ludzka cywilizacja rozsypywała się jak domek z kart.”

Nareszcie koniec czekania. Po przeczytaniu pierwszego tomu wręcz nie mogłam się doczekać następnego, no i wreszcie dostałam go w swoje rączki ;D.

Bohaterowie zostali wykreowani świetnie. Każdy i bez wyjątku. Cassie, Sam, Evan, Ringer, Dumbo, Pączek, Filiżanka, a także ci nowi: Grace i Brzytwa. Tym razem, nie mogłam w to uwierzyć, narracja zostaje poprowadzona w większym stopniu z punktu widzenia Ringer, a gdzie moja Cassie?

Jak w jednym słowie opisać tą książkę? Ciężko to zrobić, gdyż nasuwa się ich wiele... Wspaniała, genialna, zabójcza... Podobnie jak w pierwszym tomie autor od samego początku wrzuca czytelnika w wir wydarzeń i nie odpuszcza do samego końca. Można myśleć, że wie się, co Rick Yancey dalej napisał, ale to największy błąd jaki można popełnić. Gdy myśli się, że bohater zrobi coś na pewno, albo stanie się coś, autor zmienia akcję o 180 stopni i wywołuje to lekki szok. Książka zawiera w sobie również dużo przemocy, a niektóre fragmenty mogą przerażać. Rick Yancey potrafi zaskoczyć swoją pomysłowością. Pisarz porusza też filozoficzne kwestie.

Bo miłość jest irracjonalna – wyjaśniam Voschowi. - Nie trzyma się żadnych zasad. Nawet własnych. Miłość to jedyna rzecz we wszechświecie, której nie da się przewidzieć.”


Powieść z czystym sumieniem mogę polecić każdemu. Dopracowana w każdym szczególe, pełna tajemnic i intrygująca, czyta się ją jednym tchem. Również mogę wykrzyczeć, że CHCĘ JESZCZE WIĘCEJ! I znowu trzeba czekać rok na tom trzeci :(

Moja ocena: 6/6

Tytuł: Bezkresne morze
Tytuł oryginalny: The Infinite Sea
Seria: Piąta fala/The 5th Wave #2
Autor: Rick Yancey
Premiera: 8.10.2014r.
Ilość stron: 411
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Cena: 36,90 zł



Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/


Piąta fala | Bezkresne morze | Tom 3

26 października 2014

Celine Kiernan - Zatruty tron

Piętnastoletnia Wynter Moorehawke, córka Obrońcy Tronu, powraca z ponurych Krain Północy w rodzinne strony i z przerażeniem odkrywa, że w dotąd spokojnym i tolerancyjnym królestwie nastały mroczne czasy.
Intrygi, tortury i bezpardonowa walka o władzę stały się stałym elementem dworskiego życia, a wszelki opór wobec króla jest brutalnie tłumiony.
Wynter staje przed trudnym wyborem - poddać się królewskiej woli czy z narażeniem życia walczyć o przywrócenie ładu w królestwie?


Bohaterowie zostali naprawdę dobrze dopracowani. Nie zawsze możemy być pewni jak w danej sytuacji postąpią. Wynter to dziewczyna która pomyśli zanim coś zrobi, ale jest odważna i zdolną do poświęcenia dla najbliższych. Jednak najbardziej zaintrygowała mnie postać Christophera gdyż to on jest osobą, która skrywa najwięcej tajemnic. Czasami denerwował a czasami wywoływał uśmiech. Rozumiałam również postępowanie Raziego, który zdecydował się na odcięcie od przyjaciół.

Kolejnym plusem jest akcja powieści. Jest ona umiarkowana, ale z rozdziału na rozdział pojawia się coraz więcej sekretów i rzeczy, które autorka utrzymuje w tajemnicy przed czytelnikiem: co to za krwawa maszyna? Dlaczego chcą śmierci Raziego? Czemu król się tak zmienił? I dużo więcej. Nawet na końcu nie wyjaśnia wszystkich, co zmusza do sięgnięcia po kolejny tom. W książce pojawia się również nutka magii, a to za sprawą duchów czy gadających kotów. Wątek romantyczny został zgrabnie ujęty i nie narzuca się treści. Całość jest dobrym połączeniem fantastyki z zagrywkami politycznymi. Jest to prosta powieść, ale naprawdę ciekawa. Z przyjemnością sięgnę po kolejny tom. 
 
Moja ocena: 4/6

Tytuł: Zatruty tron
Tytuł oryginalny: The Poison Throne
Seria: Trylogia Moorehawke/Moorehawke Trilogy #1
Autor: Celine Kiernan
Premiera: 23.03.2011r.
Ilość stron: 424
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Cena: 37,00 zł

Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/


Zatruty tron | Królestwo Cieni | Zbuntowany książę

24 października 2014

Soundtrack do "Kosogłosa cz.I"

Znamy już listę piosenek jakie znajdą się na soundtracku do nadchodzącego filmu „Igrzyska Śmierci: Kosogłos cz.I”. Ale co zadziwiające, nie ma podanego piątego utworu... Premiera płyty 17 listopada w USA.

1. Meltdown - Stromae ft. Lorde, Pusha T, Q-Tip & Haim
2. Dead Air - CHVRCHES
3. Scream My Name - Tove Lo
4. Kingdom - Charli XCX ft. Simon Le Bon
5. TO BE ANNOUNCED
6. Lost Souls - Raury
7. Yellow Flicker Beat - Lorde
8. The Leap - Tinashe
9. Plan The Escape (Son Lux Cover) - Bat For Lashes
10. Original Beast - Grace Jones
11. Flicker (Kanye West Rework) - Lorde
12. Animal - XOV
13. This Is Not A Game - The Chemical Brothers ft. Miguel
14. Ladder Song - Lorde

 Lorde "Yellow Flicker Beat"



22 października 2014

Nowa seria od autroki "Przez burze ognia"

Veronica Rossi, autorka bestsellerowej trylogii „Przez burze ognia”, zdradziła kilka szczegółów dotyczących swojej nowej powieści o tytule „Riders”.

Ma być to historia czterech współczesnych nastolatków, dowodzonych przez enigmatyczną dziewczynę, którzy nieświadomie stają się inkarnacjami czterech jeźdźców Apokalipsy. Tym samym otrzymują zadanie – mają chronić ludzkość przed starożytnym złem. Narracja będzie prowadzona przez młodego kandydata do armii – Rangera, który staje się symbolem Wojny. W drugiej części pt. „Seeker”, historia będzie opowiedziana z punktu widzenia dziewczyny-wizjonerki, w której Ranger się zakochuje.

Pierwszy tom nowej serii Rossi ma trafić do amerykańskich księgarń na przełomie 2016/2017 roku.

Jesteście zainteresowania tą serią? Czytaliście serię "Przez burze ognia"?

Jennifer Echols - Uratuj mnie

Zoey chciałaby zapomnieć. O tym, że jej ojciec spotyka się z dwudziestoczterolatką. O tym, że jej matka przeżyła załamanie. O tym, że szkolny outsider, Doug, nie daje jej spokoju. Życie Zoey jest kompletnym chaosem i dziewczyna radzi sobie z nim w jedyny sposób, jaki zna – jest idealna. Doskonała córka, doskonała uczennica, doskonała dziewczyna doskonałego Brandona. Do czasu. Pewnej nocy Zoey cudem uchodzi z życiem z wypadku. Kiedy budzi się w szpitalu, nie pamięta niczego z minionego wieczoru – wie tylko, że coś poszło bardzo, bardzo nie tak...

Główna bohaterka, Zoey, pragnie wieść normalne życie, ale niestety ostatnimi czasy jest to wręcz niemożliwe. Dziewczyna postanawia więc, że zrobi coś nietypowego. Naprawdę postać została wykreowana dobrze, ale niestety momentami strasznie mnie irytowała, a w szczególności tym ciągłym powtarzaniem, że „jest z Brandonem”. Szkoda, że była naprawdę ślepa i nie widziała, że chłopak po prostu się zabawił. Natomiast polubiłam Douga, chociaż też nie był idealny. 
 
Powieść dzięki swojej prostocie niesamowicie wciągnęła mnie w swój świat. Autorka pisze lekkim językiem o problemach nastoletniej dziewczyny, ciężkich relacjach między nią a ojcem czy chorą matką. Można nawet znaleźć zabawne fragmenty. Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i bałam się sięgnąć po jakąkolwiek jej pozycje, ale teraz nie żałuję. Na pewno przeczytam inne.
 
Moja ocena: 5/6

Tytuł: Uratuj mnie
Tytuł oryginalny: Forget You
Seria: ---
Autor: Jennifer Echols
Premiera: 13.03.2013r.
Ilość stron: 360
Wydawca: Wydawnictwo Jaguar
Cena: 32,90 zł

19 października 2014

Jenny Downham - Zanim umrę

Każdy musi umrzeć.
Szesnastoletniej Tessie zostało zaledwie kilka miesięcy życia, więc rozumie to lepiej niż inni. Przygotowała jednak listę dziesięciu rzeczy, które chce zrobić przed śmiercią. Na pierwszym miejscu umieściła seks. Termin – tego wieczoru.

Pomimo tego, że książka nie zawiera wielu stron to opowiada ona niezwykłą historię chorej na białaczkę limfatyczną nastoletniej dziewczyny. Dzięki narracji pierwszoosobowej dogłębnie poznajemy jej uczucia oraz przemyślenia. Tessa wie, że wkrótce umrze i wie, że nie zostało jej wiele czasu na spełnienie swoich marzeń. Postanawia zacząć już teraz.

Książka ta wzrusza swoją prostotą i niezwykłą realnością. Zmusza nas też do przemyśleń na temat kruchości życia, poświęcenia się dla rodziny czy istnienia prawdziwej miłości oraz spełniania marzeń. Nie da się jej nie czytać i nie uronić łzy. Pomimo tego, że powstaje coraz więcej książek o podobnej tematyce (np. „Gwiazd naszych wina” Johna Greena) to ta pozycja ma w sobie jakąś iskierkę indywidualizmu.

Na podstawie książki powstał film „Niech będzie teraz” („Now Is Good”) z Dakotą Fanning i Jeremym Irvinem w rolach głównych. Film i powieść nie odbiegają od siebie bardzo i są równie ciekawe. Polecam obie pozycje.

Moja ocena: 5+/6

Tytuł: Zanim umrę
Tytuł oryginalny: Before I Die
Seria: ---
Autor: Jenny Downham
Premiera: 16.04.2009r.
Ilość stron: 272
Wydawca: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Cena: ?

Zwiastun:

17 października 2014

Filmowo: White Bird in a Blizzard

Kat Connors ma 17 lat kiedy jej matka, Eve, znika. Żyjąc tak długo w pozbawionym uczuć domu, prawie nie zauważa nieobecności matki i na pewno nie wini ojca za tą stratę. Ale w miarę upływu czasu Kat zaczyna godzić się z tym, jak głęboko zniknięcie Eve wpłynęło na nią. Wracając do domu podczas przerwy w collegu, musi zmierzyć się z prawdą o odejściu matki i jej zaprzeczeniu o wydarzeniach otaczających go...

Eva Green wcielając się w postać matki Kat zrobiła to znakomicie. Oddała naprawdę dobrze spaczony umysł kobiety. W jednym momencie wydaje się być ona całkowicie zdrowa, aby po chwili wpaść w jakiś szał. Co do samej Kat, w którą wcieliła się Shailene Woodley („Niezgodna”, „Gwiazd naszych wina”) również nie była zła, ale na pewno nie spodziewałam się po niej, że wystąpi w scenach erotycznych.

W obrazie na przemian oglądamy sceny z czasów obecnych dla bohaterów a ich przeszłością. To właśnie widząc wspomnienia można się wiele o nich dowiedzieć.

Początkowo film może wydawać się nudny, ale im dalej się go oglądało tym coraz ciekawiej się robiło. W życiu nie przewidziałabym zakończenia tego obrazu. To właśnie końcówka wprowadziła mnie w największe osłupienie. Film może wywołać trochę kontrowersji. Jest to niezłe połączenie thrillera i dramatu psychologicznego.

Zwiastun: 
 

Reżyseria: Gregg Araki
Scenariusz: Gregg Araki
Premiera: 25 września 2014 (świat)
Czas trwania: 1h 31min
Gatunek: dramat, thriller
Produkcja: Francja, USA


Obsada:
Eva Green – Eve Connor
Shiloh Fernandez – Phil
Shailene Woodley – Kat Connor
Thomas Jane – Detektyw Scieziesciez
Christopher Meloni – Brock
Angela Bassett – Dr Thaler
Michael Patrick McGill - Aaron

Na podstawie powieści Laury Kasischke o tym samym tytule.

16 października 2014

Sarah Lotz - Troje

Cztery katastrofy.
Troje ocalonych.
Przesłanie, które zmieni losy świata.


Jakie jest prawdopodobieństwo, że w ciągu jednej chwili, na czterech różnych kontynentach, dojdzie do czterech katastrof samolotowych? Jest to prawie niemożliwe. A jeśli ktoś przeżyje, chociaż to również było nieprawdopodobne?

Czarny Czwartek – tak zostaje nazwany jeden z najtragiczniejszych dni w historii lotnictwa. Giną tysiące. Przeżywa tylko czwórka. Jedną z nich jest Pamela May Donald, która nagrywa tajemniczą wiadomość, a potem umiera. Zostaje ich Troje. Wokół tych dzieci i z nimi zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Pojawiają się domysły i przeróżne teorie. Jedne fantastyczne, inne tajemnicze a czasami nawet groźne. Świat powoli zmienia się.

Sarah Lotz naprawdę dokładnie opisuje katastrofy, chwile przed i jakiś czas po nich, co spowodowało, że podczas czytania zastanawiałam się, czy czasami nie wydarzyły się one naprawdę. Ale nie, to tylko fikcja literacka. Autorka przywołuje w swojej powieści wspomnienia osób powiązanych z ocalałymi, transkrypcje z czarnych skrzynek, wpisy z forów czy innych stron internetowych – to to powoduje, że wydaje się ona tak realna. Każdy z tych fragmentów jest prowadzony z punku widzenia innego bohatera.

Nie ma jakiejś głównej postaci, każda z nich jest ważna i każda wnosi coś do historii. Lecz wszyscy bohaterowie mają jedną wspólną cechę – są niezwykle wyraziści. Dawno nie widziałam tak dokładnie opisanych postaci. A co najlepsze, nigdy nie ma fragmentu z punktu widzenia któregoś z ocalałych. Krążymy tylko dookoła nich.

Autorka zręcznie przeskakiwała od jednej teorii do kolejnej, ale koniec nadal pozostaje tajemniczy. Co naprawdę się wydarzyło? Czytając cały czas człowiek zastanawia się kim są te dziećmi. Ludźmi? Obcymi? A może samymi Jeźdźcami Apokalipsy? Momentami samemu można popaść w pewnego rodzaju paranoję. Widać, że Sarah Lotz dbała o szczegóły w 100%. Nawet oprawa jest świetna i genialnie nawiązuje do treści. Jeden z lepszych thrillerów ostatnich czasów, sam Stephen King mógłby pozazdrościć. 

Moja ocena: 5/6

Tytuł: Troje
Tytuł oryginalny: The Three
Seria: ---
Autor: Sarah Lotz
Premiera: 22.05.2014r.
Ilość stron: 480
Wydawca: Wydawnictwo Akurat
Cena: 39,99 zł

Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/
 

13 października 2014

"Dary Anioła" jako serial

Znane są dalsze losy ekranizowania „Darów Anioła”. Bądź co bądź, kolejne filmy na ekranach kin nie zagoszczą, ale dalsze przygody Nocnych Łowców powrócą jako serial telewizyjny.
Za projekt ten odpowiedzialny jest Ed Dector, nie wiadomo natomiast co z obsadą… Całkiem możliwe, że wybrani zostaną zupełnie nowi aktorzy i cały serial zacznie się od początku, mimo że „Miasto Kości” to film pełnometrażowy. Serial będzie kompletnie nową adaptacją książki Clare. W oświadczeniu prasowym studia Constantin Film napisano, że w filmie musiano wyciąć wiele ciekawych rzeczy, które były w książce. Natomiast w serialu wszystko może zostać pokazane szczegółowo i z odpowiednią głębią. Produkcja ma ruszyć w przyszłym roku.

10 października 2014

Trochę informacji o spin-off "Harry'ego Pottera"

Pojawiło się co nieco informacji dotyczących ekranizacji książki „Fantastyczne stworzenia i jak je znaleźć”. Oficjalnie potwierdzono, że akcja osadzona będzie w roku 1920, w Nowym Jorku. J. K. Rowling osobiście napisze scenariusze (będą 3 spin-off Harry’ego Pottera), a reżyserią zajmuje się David Yates. Pierwszy film trafi do kin w listopadzie 2016 roku.

Matthew Quick - Niezbędnik obserwatorów gwiazd

Witajcie w Bellmont, gdzie rządzą czarne gangi oraz irlandzka mafia (zależy od dzielnicy) i gdzie mieszka Finley. Jego dziadek nie ma obu nóg, ojciec pracuje na nocną zmianę, a matka zginęła w okolicznościach, o których nikt nie chce mówić. Finley też nie chce mówić – odzywa się tylko wtedy, gdy musi. Woli grać w koszykówkę. Jedyną osobą, która rozumie Finleya, jest jego dziewczyna Erin. Oboje co wieczór spotykają się na dachu jego domu, patrzą w gwiazdy i marzą o tym, aby wydostać się z piekła, jakim jest Bellmont. Pewnego dnia trener Finleya prosi go o dziwną przysługę…


Ten kto już ma za sobą „Poradnik pozytywnego myślenia” ten wie, czego można się spodziewać po stylu pisania tego autora. I opisuje go jedno słowo – dziwny. Matthew Quick lubi odwoływać się do sportu i za jego sprawą przekazywać wiele rzeczy. W „Poradniku pozytywnego myślenia” mieliśmy do czynienia z baseballem, zaś tym razem z koszykówką.

Niezbędnik obserwatorów gwiazd” opisuje ostatni rok nauki w liceum Finley'a oraz w mniejszym stopniu Erin. Jest to bardzo małomówny chłopak, który ma dwie miłości – koszykówkę i swoją dziewczynę. Ma również jedno pragnienie – wyrwać się z tego toksycznego środowiska. Jest to bardzo skomplikowana postać pod wieloma względami. Na jego charakter wpłynęło wiele rzeczy – miejsce, w którym się wychował czy śmierć matki, gdy był mały.

Nie zawsze można wybrać rolę, jaką będzie się odgrywać w życiu, lecz cokolwiek by ci się trafiło, dobrze tę rolę grać najlepiej, jak się potrafi.”

Ponownie autor sięga po dosyć poważne sprawy. Właśnie dzięki Finley'owi oraz Erin obserwujemy życie w niezbyt ciekawym mieście jakim jest Bellmont. To z czym muszą na co dzień borykać się jego mieszkańcy jest przerażające. Strach przed wyjściem wieczorem, porachunki mafii, porwania, zabójstwa, handel narkotykami i co najgorsze – obojętność policji na to wszystko. Autor serwuje również wiele tajemnic, które poznajemy dopiero pod koniec.

Książkę czyta się niezwykle szybko, a to dzięki łatwemu językowi i jej niewielkiej objętości. Na jednej stronie niewiele się znajduje. Na pewno sięgnę po inne powieści Quicka. 

Moja ocena: 4+/6

Tytuł: Niezbędnik obserwatorów gwiazd
Tytuł oryginalny: Boy 21
Seria: ---
Autor: Matthew Quick
Premiera: 23.10.2013r.
Ilość stron: 320
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Cena: 34,90 zł
 

Filmowo: Więzień labiryntu

Nastoletni Thomas razem z 60 innymi osobami zostaje uwięziony w tajemniczym labiryncie. Gdy wszystko wydaje się być stracone i nikt nie potrafi znaleźć wyjścia nagle pojawia się dziewczyna. Posiada ona cenną informację, która może być pierwszym krokiem do upragnionej wolności.

Książki na podstawie której powstał film nie czytałam, więc nie miałam bladego pojęcia czego się spodziewać. Ale muszę przyznać, że film wciągnął mnie od samego początku. Na niektóre pytania dostajemy odpowiedzi dopiero na koniec.

Wielkie brawa należą się obsadzie, gdyż wypadli naprawdę świetnie, a zwłaszcza Dylan O'Brien („Stażyści”, „Teen Wolf: Nastoletni wilkołak”), który wcielił się w postać głównego bohatera Thomasa. Mimo młodego wieku Dylan potrafi zagrać naprawdę różne postacie i niejednokrotnie to już udowodnił. Również podobała mi się kreacja Gally'ego, w którego wcielił się Will Poulter („Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu”) - można powiedzieć, że był on zupełnym przeciwieństwem Thomasa. 

 

Chociaż z pozoru historia wydaje się być nieskomplikowana, to w miarę rozwoju akcji opowieść staje się coraz bardziej zawiła, przede wszystkim dochodzą nowe wątki - poznajemy skrywane przez labirynt tajemnice czy przeszłość wybranych głównych bohaterów. Już od samego początku filmu twórcom udaje się przykuć uwagę widzów – serwują nam jedynie strzępki informacji. Nie wiemy kim są bohaterowie, dlaczego zostali zamknięci w ogromnym labiryncie, w jakim celu do Strefy przysyłani są regularnie nowi nastolatkowie oraz kto wymazał im pamięć, a co najważniejsze, czy istnieje z tego "więzienia" jakaś droga ucieczka. Twórcy niechętnie pokazują widzą odpowiedzi i dzięki temu opowieść o Thomasie potrafi trzymać w napięciu.



Więzień labiryntu” posiada również niezłe efekty specjalne, a zwłaszcza te ukazujące sam labirynt.

Teraz trzeba tylko czekać na ekranizację „Prób ognia”, która w kinach ma pojawić się we wrześniu przyszłego roku, a w międzyczasie przeczytać książki Dashnera.



Zwiastun:



Reżyseria: Wes Ball
Scenariusz: Noah Oppenheim, T. S. Nowlin, Grant Pierce Myers
Premiera: 19 września 2014 (Polska)/11 września 2014 (świat)
Czas trwania: 1h 53min
Gatunek: thriller, akcja, sci-fi
Produkcja: USA
Tytuł oryginalny: The Maze Runner

Obsada:
Dylan O'Brien – Thomas
Aml Ameen – Alby
Ki Hong Lee – Minho
Blake Cooper – Chuck
Thomas Brodie-Sangster – Newt
Will Poulter – Gally
Dexter Darden – Frypan
Kaya Scodelario – Teresa
Chris Sheffield – Ben
Joe Adler – Zart
Alexander Flores – Winston
Jacob Latimore – Jeff

Na podstawie powieści Jamesa Dashnera o tym samym tytule.

07 października 2014

Nowe wiadomości o soundtracku do "Kosogłosa cz. I"

Soundtrack z Igrzysk Śmierci: Kosogłos. Część 1 stworzą piosenki od wielu artystów. Wszyscy wiemy już, że główna piosenka z "Igrzysk Śmierci: Kosogłos cz. I" to dzieło Lorde - "Yellow Flicker Beat".

Kto jednak jeszcze pojawi się na soundtracku? Jak podają amerykańskie media sama Lorde zaprosiła do współpracy takie gwiazdy jak Grace Jones, Simon Le Bon, Diplo czy też Charli XCX.



Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy soundtrack zostanie wypuszczony na rynek i ile dokładnie utworów będzie zawierał.

Powieść "A Girl Called Fearless" jako serial

Universal Cable Productions wybrało książkę Catherine Linki na swój najnowszy projekt. Szczegóły zaadaptowania „A Girl Called Fearless” na serial telewizyjny nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że za produkcję będą odpowiadać: Amy Baer z Gidden Media, Peter Donaldson z Donaldson Media & Consulting, R.D. Robb i Brad Luff z Station 3 Entertainment.

Avie Reveare prowadzi normalne życie uprzywilejowanej nastolatki dorastając w L.A., a przynajmniej tak normalne jak może być życie dziewczyny w tych czasach.
Po tym, jak syntetyczny hormon znajdujący się w wołowinie zabił 50 milionów amerykańskich kobiet 10 lat temu, tylko młode dziewczyny, stare kobiety, mężczyźni i chłopcy pozostali, aby poukładać pozostałe kawałki.
Groźba śmierci należy do przeszłości, ale ojcowie wciąż boją się o bezpieczeństwo swoich córek, a Ruch Paternalistów, który miał „chronić” młode kobiety, podejmuje decyzje za nie. Jak wszystkie jej przyjaciółki, Avie wciąż rozpacza po utracie matki, ale marzy również o college’u, miłości i o tym, co zrobi ze swoim życiem. Kiedy jej ojciec „podpisuje umowę” dotyczącą jej małżeństwa z bogatym, starszym mężczyzną, aby ratować swoją upadającą firmę, jej życie nagle zbiega się do dwóch wyborów: albo utknie w małżeństwie z politykiem, albo ucieknie. Jej wieloletni przyjaciel, student rewolucyjny Yates, zachęca ją do ucieczki wzdłuż granic Canady, aby odzyskać wolność. W miarę jak ich przyjaźń przeradza się w namiętność, decyzja ucieczki staje się coraz cięższa. Ucieczka jest niezwykle ryzykowna i istnieje możliwość, że Avie już nigdy więcej nie zobaczy Yatesa. Ale pozostanie tam gdzie jest, może oznaczać śmierć.



Powstaną książki na podstawie serialu "The Originals"

Fani „Pamiętników wampirów” na pewno doskonale poznali już pokrewny serial dotyczący Klausa i jego rodziny. Serial „The Originals” bądź co bądź nie zdobył jeszcze tak wielu fanów jak „Pamiętniki”, ale Julie Plec – producentka – znalazła na to sposób. Powstaną książki z uniwersum „The Originals”, a dokładniej trylogia (jak nie więcej).



The Originals: The Rise”: Przybywając do Nowego Orleanu w roku 1722, rodzeństwo Pierwotnych ma nadzieję na ucieczkę od swojej niebezpiecznej przeszłości. Ale kiedy Klaus zakochuje się w nieodpowiedniej kobiecie, Elijah zaczyna szukać domu, który mogliby nazwać swoim własnym, a Rebekah infiltruje obóz ludzkich żołnierzy w poszukiwaniu sprzymierzeńców. Cała trójka wplątuje się w ciąg zdarzeń, które może sprawić, że ich nowe życie zacznie się rozpadać.








 


The Originals: The Loss”: Klaus, Elijah i Rebekah w końcu zdobyli kontrolę nad Nowym Orleanem, odbierając ją czarownicom i wilkołakom, które kiedyś nazywały Nowy Orlean swoim domem – ale żeby zdobyć jedną rzecz, której pożąda najbardziej ze wszystkich, Klaus musi zaufać czarownicy posiadającej niesamowitą moc uwolnienia jego rodziny od ciążącej na nich odwiecznej klątwie.









The Originals: The Resurrection”: Rodzeństwo Michaelsonów jest zdeterminowane, aby Nowy Orlean był ich raz na zawsze. Ale biorąc pod uwagę miłość Elijah i pięknej czarownicy, a także Rebekę, która podąża za kluczem do nieśmiertelności swojej rodziny, oraz to, że stery są w rękach Klaussa… i jego pragnienie zemsty i władzy, to wszystko może zakłócić rodzinne dobro.

06 października 2014

Jus Accardo - Toksyna

Szóstka ocaliła życie Kale’a, lecz nie obyło się bez konsekwencji. Wymiana. Coś za coś. Życie za życie. Dez nigdy nie przypuszczałaby, że utraci osobę, której oddałaby wszystko. Jakby tego było mało, jej odporność na śmiertelny dotyk Kale’a słabnie.
 Kiedy Dez i Kale wyszli cało z Sumrun, ojciec dziewczyny stracił nie tylko najpotężniejszą broń, ale i ważny element projektu Supremacji. Zmuszony przez Denazen do odwrócenia sytuacji, doprowadza do zatrucia córki i pozostawia jej wybór: albo umrze, albo odda się w ręce Denazen w zamian za antidotum. Dez nie chce skończyć w kostnicy, ale też nie może stracić ukochanego. Próbuje znaleźć rozwiązanie i utrzymać w tajemnicy fakt działania trucizny. Jednak kiedy zostaje zaatakowana przez organizację ojca, dochodzi do wniosku, że w kręgu znajomych czai się zdrajca.
Poświęcenie, niedotrzymane sekrety i tajemnice. Dez będzie musiała postawić wszystko na jedną kartę, jeżeli chce znaleźć winowajcę – zanim skończą za kratami Denazen albo, co gorsza, zapłacą życiem...


Bohaterowie są bardzo energicznymi postaciami, a już zwłaszcza Dez. Są momenty kiedy dziewczyna zachowuje się bardzo irracjonalnie i doprowadzało mnie to do białej gorączki, gdyż wtedy zmieniała się w małe dziecko. Również wątek zazdrości o Jade był nieco ciężki do strawienia. Kale pojawiał się rzadziej i to jego, i jego tekstów najbardziej mi brakowało. Nowa bohaterka – Jade – również nie przypadła mi do gustu. Przez cały czas śliniła się do Kale'a i robiło się to po prostu obrzydliwe. Jakbym tylko mogła to chyba wyszarpałabym ją za te rude włosy.

Jus Accardo zwalnia z akcją w tym tomie. Brakowało mi więcej Denazenu i pogoni za Szóstkami, a te które się pojawiały mogłyby być dłuższe. Plusem było wprowadzenie motywu trucizny i mrocznych bliźniaków – Able'a i Aubrey'a. Czytając ten tom można zauważyć pewne podobieństwa do „Sekretu Julli” Tahereh Mafi. W obu powieściach bohaterowie mają te same problemy, ale to je tylko łączy. Obie autorki mają zupełnie inne style pisania i tak samo postacie mają zupełnie inne charaktery. Jus Accardo potrafiła wprowadzić tajemnicę, którą ciężko było samemu rozwikłać. Pomimo wad, książkę czyta się szybko i bez znudzenia, a koniec przynosi niedosyt i oczekiwanie na kolejny tom.

Moja ocena: 4/6

Tytuł: Toksyna
Tytuł oryginalny: Toxic
Seria: Denazen #2
Autor: Jus Accardo
Premiera: 4.11.2013r.
Ilość stron: 416
Wydawca: Wydawnictwo Dreams
Cena: 37,00 zł


Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/


Dotyk | Toksyna | Tremble

03 października 2014

Filmowo: Dawca pamięci

If you can't feel, what's the point?”

Nastoletni Jonas dorasta w utopijnym świecie przyszłości, gdzie nie istnieją cierpienie i ból, wojny ani krwawe rewolucje. W epoce, w której zapomniano, jak się kocha, odróżnia barwy i podejmuje wybory. Nieoczekiwanie, Jonas zostaje wytypowany jako kandydat na Odbiorcę Wspomnień - jedyną osobę w społeczności, która przechowuje pamięć po dawnych czasach. W szkoleniu pomaga mu tajemniczy mężczyzna, nazywany Dawcą. W trakcie nauki Jonas odkryje wstrząsający sekret przeszłości, który zburzy mozolnie budowany ład świata i ściągnie na niego, i jego najbliższych wielkie niebezpieczeństwo. 

With love comes faith and hope.”

Najlepiej na ekranie wypadają aktorze ze starszego pokolenia. Meryl Streep, która wciela się w Przewodniczącą Rady jest czarnym charakterem tego obrazu – osoba o zimnej osobowości, ale pod pancerzem skrywająca jakieś słabości. A Jeff Bridges dodaje Dawcy jakiegoś wewnętrznego ciepła. Aktor, który wcielił się w postać głównego bohatera też nie wypada źle. 


Everything is connected. Everything is balance. Where there is good, there is bad.”

Na początku myślałam, że coś jest nie tak z obrazem, bo film na początku jest... czarno-biały. Ale im dalej się ogląda to się wyjaśnia. Na początku wszystko wydaje się być idealne w świecie Jonasa: nie ma przestępstw, nie ma różnic między ludźmi, nikt nie cierpi, ale jak to bywa we wszystkich dystopiach, to tylko fasada. Pod nią kryje się coś o wiele gorszego: wszechobecna kontrola, brak emocji, a słowo „morderstwo” zastąpiono po prostu innym wyrażeniem. 



Memories are not just about the past - they determine our future."

Można zastanawiać się dlaczego pozwolono jednej osobie zachować wszystkie wspomnienia i uczucia znane ludzkości. Nawet jeślibyśmy chcieli siłą (czy lekarstwami) wymazać je, to nadal gdzieś one zostaną w naszej podświadomości. A nawet jeśli jedna osoba je posiada to trochę za mało, aby wywołać powstanie, gdy reszta społeczeństwa jest odurzona.



Jest to kolejny film porównywany do „Igrzysk Śmierci” czy „Niezgodnej” z czym się kompletnie nie zgadzam. Tam mamy jakąś walkę (dosłowną) z władzą, zaś tutaj skupiamy się bardziej na filozoficznym przekazie, nie wybucha jakieś wielkie powstanie. Na usilnego można znaleźć jeszcze jakieś zgodności, ale nie szukajmy dziury w całym. Jest to bardzo dobry obraz, ale nie mogę porównać go do pierwowzoru, gdyż książki jeszcze nie czytałam.

Jednego nie potrafię zrozumieć: jakim cudem Jonas miał na sobie zimowe ubrania?? No jakim?? Może jako obejrzę jeszcze raz to się dowiem...

Just like music, there's something you can't see with your eyes... inside you.”


Zwiastun:



Reżyseria: Phillip Noyce
Scenariusz: Michael Mitnick, Robert B. Weide
Premiera: 22 sierpnia 2014 (Polska)/11 sierpnia 2014 (świat)
Czas trwania: 1h 34 min
Gatunek: dramat, sci-fi
Produkcja: USA
Tytuł oryginalny: The Giver


Obsada:
Jeff Bridges – Dawca
Meryl Streep – Przewodnicząca Rady Starszych
Brenton Thwaites – Jonas
Odeya Rush – Fiona
Alexander Skarsgard – Ojciec
Katie Holms – Matka
Taylor Swift – Rosemary
Cameron Monaghan – Asher

Na postawie książki „Dawca” Lois Lowry

02 października 2014

Lauren Beukes - Zoo City

Zinzi December dźwiga Leniwca na własnych plecach, żyje z talentu do znajdowania zaginionych rzeczy i ma paskudny dryg do oszustw internetowych. Pewnego dnia ktoś bestialsko morduje jej klientkę, a Zinzi musi się podjąć zadania, na które nie ma najmniejszej ochoty.
Zlecenie od legendarnego producenta muzycznego może się okazać biletem wyjścia z Zoo City, najgorszej dzielnicy Johannesburga, pełnej slumsów zamieszkanych przez prostytutki, morderców i pospolitych przestępców, z których każdy, tak jak Zinzi, nosi emanację swego grzechu w postaci jakiegoś zwierzęcia i żyje w cieniu piekielnej Cofki.
Ale nie jest tak łatwo uwolnić się od własnej przeszłości ani nie dać się uwikłać w cudze, mroczne sekrety – Zinzi musi przemierzyć drogę najeżoną zbrodnią, magią i stawić czoło temu, co do niej wraca z Poprzedniego Życia.


Opis książki niezwykle intrygujący i okładka też świetna, ale niestety środkiem się zawiodłam. Już wyjaśniam dlaczego...

Pomysł zwierząt jako nieodłącznych towarzyszy ludzi jest zarazem nowy, ale już pojawił się wcześniej w trylogii „Mroczne materie” Phillipa Pullamna. Tam były one częścią duszy człowieka, zaś tutaj są swoistą karą i źródłem magii. To dzięki nim inni rozpoznają osobę, która ma coś na sumieniu. I to jest jeden z większych plusów tej książki. Kolejnym może być miejsce akcji, a mianowicie Johannesburg.

Co do fabuły.. Zastanawiam się po co autorka wprowadzała te wszystkie wtrącenia pomiędzy rozdziałami... Nie wnosiły nic ważnego do fabuły (może tylko czasami coś wyjaśniały), a tylko przeszkadzały w czytaniu. Kolejnym ogromnym minusem jest akcja, której właściwie nie ma... Nie była przewidywalna, ale również nie zaskakiwała. Myślałam, że te poszukiwania będą o wiele ciekawsze, że będzie się coś działo, a tu klapa. Autorka przeskakuje od jednego wątku do drugiego, by ponownie powrócić do poprzedniego i przez to wszystko staje się bardzo zagmatwane. W pewnych chwilach chciałam już się poddać i przestać czytać, bo nie potrafiłam już jej dokończyć, ale zostało niewiele stron, więc się zmusiłam.
Podsumowując: książka miała niesamowity potencjał, tylko szkoda, że do końca nie został on wykorzystany. Nie zniechęcam do przeczytania „Zoo City”, ale ostrzegam też, że nie jest to powieść przyprawiająca o dreszczyk emocji.

Moja ocena: 3-/6

Tytuł: Zoo City
Tytuł oryginalny: Zoo City
Seria: ---
Autor: Lauren Beukes
Premiera: 7.08.2012r.
Ilość stron: 384
Wydawca: Wydawnictwo Rebis
Cena: 35,90 zł


Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/

01 października 2014

Bollywoodzka obsada "Gwiazd naszych wina"

Jak już wcześniej pisałam w Indiach nie spodobała się ekranizacja powieści Johna Greena „Gwiazd naszych wina” więc postanowiono nakręcić wersję bollywood. Znana już jest jej obsada. W rolę Gusa wcieli się Varun Dhawan (26l.), a w rolę Hazel Deepika Padukone (28l.). Zdjęcia rozpoczną się w marcu przyszłego roku.



"Zmierzch" powróci na ekrany kin

Uwaga fani Zmierzchu, Wasza saga powraca. Lionsgate ogłosiło kampanię “The Storytellers – New Creative Voices of The Twilight Saga!”. Co to oznacza?
Że zobaczymy krótkie filmy oparte na powieści Stephenie Meyer, z całym błogosławieństwem ze strony autorki. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kto zajmie się tym projektem pod względem filmowym, ale brane są pod uwagę gwiazdy takie jak Kate Winslet, reżyserka „Zmierzchu” Catherine Hardwicke, nieśmiertelna Bella Swan, czyli Kristen Stewart, zwyciężczyni Academy Award Octavia Spencer czy też współtwórczyni „Krainy lodu” – Jennifer Lee. Wiadomo jedynie, że kampania ma się zakończyć wyborem przynajmniej pięciu kobiet odpowiedzialnych za ten projekt filmowy.



Zastanawiam się czy się śmiać czy płakać... Ale chyba obie te rzeczy będą dobre...