Strony

O ludziach

"Wyłącznie my możemy odpowiedzieć na pytanie, kim jesteśmy. Sami o tym decydujemy, dokonując życiowych wyborów. To, w jaki sposób przyszliśmy na świat, kim są nasi rodzice, skąd pochodzimy, jaki mamy kolor skóry, kogo kochamy... to w cale nie stanowi o tym, kim jesteśmy. Stanowią o tym nasze czyny. Także po śmierci." 
 P. C. Cast & Kristin Cast "Przebudzona""Tylko ludzie pozbawieni celu są nieszczęśliwi." 
Cassandra Clare"Miasto Kości"

Nie, piekło nie ma nic wspólnego z miejscem - piekło wiąże się z ludźmi. Może to ludzie są piekłem.”
John Marsden "Jutro, kiedy zaczęła się wojna"


"Ludzkość cały czas się zmienia, ale kilka spraw pozostaje niezmiennych. Ludzie głupieją, kiedy są zakochani. Często chcą tego, czego nie mogą mieć; a każdy w wieku między dwunastym a osiemnastym rokiem życia ma przechlapane." 
Claudia Gray "Wieczna Noc"
 

"Tak naprawdę ludzie wcale nie chcą się o tobie niczego dowiedzieć, po prostu próbują cię jakoś zaszufladkować. Całe dwie sekundy zajmuje im określenie, kim jesteś, a gdy nie pasujesz do ich pochopnej definicji, denerwują się albo złoszczą."
Lili St. Crow "Inne Anioły"

"Czasem, gdy dobrze się kogoś zna, jedno spojrzenie, uniesienie brwi czy zaciśnięcie warg mówi więcej niż całe godziny gadania."
Lili St. Crow "Zdrada"

Bo nigdy tak naprawdę nie będziemy w stanie zrozumieć drugiego człowieka. Możemy jedynie próbować, szukając po omacku drogi przez tunele, starając się oświetlić je pochodnią.”
Lauren Oliver "Pandemonium"

Uzmysławiam sobie nagle, że ludzie są sami jak tunele: jak kręte, ciemne przestrzenie i głębokie jaskinie. Nie da się poznać wszystkich zakamarków ich duszy. Nie można ich sobie nawet wyobrazić."
Lauren Oliver "Pandemonium"
"Ludzi nie kocha się za to, że są doskonali, tylko pomimo to, że tacy nie są."
Jodi Picoult „Bez mojej zgody”

"Ludzie, których kochamy, każdego dnia, w każdym momencie potrafią nas zadziwić. "
Jodi Picoult „Bez mojej zgody"
 
 
Człowiek, z którym spędziło się tyle długich lat, jest jak mapa samochodowa, podarta na rogach i wytarta na zgięciach od ciągłego używania; na tej mapie widnieje szlak tak dobrze znany, że można go z łatwością wyrysować z pamięci. Dlatego właśnie trzyma się tę mapę w schowku i wozi ze sobą w każdą podróż. A jednak w najmniej oczekiwanym momencie na tej dobrze znanej mapie potrafi się pojawić niespodziewany zjazd z autostrady i punkt widokowy, którego wcześniej tam nie było; w takich chwilach nigdy nie wiadomo, czy to jest nowy element krajobrazu, czy może coś, na co ani razu nie zwróciło się uwagi.”
Jodi Picoult „Bez mojej zgody”
 
Strach czyni z człowieka egoistę.”
John Marsden „Jutro #4: Przyjaciele mroku”


Pamiętam, że kiedyś Robyn powiedziała: „Mówienie o sobie może być przejawem egoizmu lub szlachetności.” Gdy zapytałam, co to znaczy, wyjaśniła: „Jeśli nigdy nie mówisz o sobie, o swoich problemach i tak dalej, jesteś egoistką, bo nie dajesz przyjaciołom szansy, by ci pomogli. A jeśli gadasz o sobie bez przerwy, jesteś samolubna i nudna".
John Marsden „Jutro #5: Gorączka”


Strach to przeciwieństwo nadziei.
Przeciwieństwo wiary we własną nadfizyczność.
Ludzie oblewający się potem i drżący z przerażenia tracą resztki pewności siebie, potrafią podważyć wszystko, co dotąd uważali za prawdziwe.
Ze strachu człowiek zapomina o rzeczach najważniejszych.
I podejmuje decyzje nierozważne, zbyt szybko, a później gorzko ich żałuje.”
Alyson Noel „Nieśmiertelni #6: Na zawsze”


"[...] uczucia się pojawiają i znikają[..] ludzi należy oceniać po tym, co robią, bo w końcu określa ich właśnie postępowanie."
Nicholas Sparks „Ostatnia piosenka”

"Okazuje się, że piekło to nie płonąca, wrząca otchłań ognia i cierpienia. To coś o wiele, wiele gorszego. Piekło jest wtedy, kiedy ludzie, których kochasz najbardziej na świecie, sięgają po twoją duszę i wyrywają ci ją. I robią to tylko dlatego, że mogą."
Jess Rothenberg „Po tamtej stronie ciebie i mnie”

"Tak jak Jacob, Larkin uświadomiła mi, że nawet jeśli zdaje ci się, że znasz kogoś od podszewki - nawet jeśli jest ładny, wydaje się ogarnięty, popularny - tak naprawdę nigdy nie wiesz, jak wygląda jego życie.
Chyba że zapytasz.
I będziesz słuchać."
Jess Rothenberg „Po tamtej stronie ciebie i mnie”

Nie przestaje mnie zdumiewać, że ludzie są nowi każdego dnia. Że nigdy nie są tacy sami. Trzeba ich ciągle wymyślać. Zresztą oni też muszą ciągle wymyślać samych siebie.”
Lauren Oliver „Delirium #3:Requiem”

Jak ktoś może mieć taką moc, by sprawić, że drugi człowiek rozpada się na tysiąc kawałków albo doświadcza uczucia pełni?”
Lauren Oliver „Delirium #3:Requiem”

No jasne. Tak właśnie robią ludzie w tym chaotycznym świecie, świecie wolności i wyboru: odchodzą, kiedy chcą. Znikają, wracają, potem znowu znikają. A ty zostajesz z tym sam i musisz się jakoś pozbierać.”
Lauren Oliver „Delirium #3:Requiem”

W rzeczywistości wiosna nie przychodzi dlatego, że jakąś dziewczynę wypuszczają z Zaświatów. Wiosna przychodzi, bo ziemia okrąża Słońce i następuje wiosenne zrównanie dnia z nocą.
Ale ja to rozumiem. Ludzie zawsze pragnęli słuchać opowieści, które wyjaśniałyby, dlaczego złe rzeczy spotykają dobrych ludzi; pragną mitów z happy endem, które dają im nadzieję. Nie chcą wiedzieć, że kiedy umieramy, po drugiej stronie niekoniecznie czekają nas harfy i aureole. Nikt nie chce słuchać kogoś takiego jak ja, kto powraca do żywych i mówi: „Hej, wiecie co? To wszystko, co nam opowiadali, to jedna wielka bzdura”. O wiele przyjemniej jest ufać bajarzom i wierzyć, że bajki są prawdą.”
Meg Cabot „Porzuceni #2: Świat Podziemi”

"(...) niektórzy ludzie widzą to, co chcą widzieć."
Maggie Stiefvater „Drżenie #3: Ukojenie”

"Tak mało ludzi czyni prawdziwe dobro w życiu. Przygnębiające."
Rick Riordan „Percy Jackson i bogowie olimpijscy #1: Złodziej pioruna”

Ludzka wyobraźnia może wywoływać katastrofy, jeśli zostawi się ją samą sobie.”
Tahereh Mafi „Dotyk Julii”

Niektórym ludziom, się wydaje, że dobro od zła oddzielają grube odblaskowe linie. Że można samemu dokonać takiego podziału, a potem spokojnie spać. Bo wszystko jest, jak należy.”
Tahereh Mafi „Dotyk Julii #2: Sekret Julii”"To, co ludzie mówią i co robią, to dwie rożne rzeczy."
- Jennifer Bosworth „Dziewczyna, którą kochały pioruny”


Ludzie przychodzą, ludzie odchodzą. Wiemy o tym, ale za każdym razem, gdy się to zdarza, jesteśmy zaskoczeni. To jedyna rzecz w naszej egzystencji, której możemy być pewni, ale często łamie nam serce.”
- Cecelia Ahern "Na końcu tęczy"
(...) pragnienie zemsty to przekleństwo, ponieważ nigdy nie można jej osiągnąć. Nie ma na świecie dwojga ludzi (...), którzy potrafiliby kochać, nienawidzić, cierpieć i wybaczać w taki sam sposób. Nienasycona żądza wymierzenia kary staje się toksyną, która zatruwa życie i niszczy duszę.”
- P. C & Kristin Cast „Klątwa Neferet”
Wszyscy jesteśmy zdolni do strasznych rzeczy, Soren. Ale możemy naprawiać swoje błędy. Sama nie wiem... Muszę w to wierzyć. W przeciwnym razie co nam pozostanie?”
- Veronica Rossi „Wielki Błękit”

(...) chyba wierzę, że każdy jest zdolny do zmiany. Co nie znaczy, że każdy to zrobi. Nie da się nikogo uratować, jeśli on sam tego nie chce.” 
- Bree Despain „Podarunek śmierci”
Daj ludziom nadzieję, a zrobią wszystko, co zechcesz. Nie jakąś przeciętną, zwyczajną nadzieję – na jedzenie, ubranie i brak bólu, dobre szkoły i niskie raty połączone z łatwym finansowaniem. Ludzie potrzebują nadziei sięgającej poza widzialny świat, poza materialną rzeczywistość i jej ograniczenia, poza życie będące nudnym korowodem rzeczy. Nadziei, że wszystko jest inne, niż się wydaje.”
- Justin Cronin "Dwunastu"
Ile zmian można w życiu przeżyć, zanim wszystko straci znaczenie? Życie tylko dla samego życia nie ma żadnej wartości. Ludzie potrzebują w nim sensu tak samo jak powietrza.”
- Daniel H. Wilson „Robokalipsa”


Nie zawsze ci, którzy wyglądają na niebezpiecznych, są tymi, na których trzeba uważać. Czasami to ci niepozorni. Ci ze spuszczonymi oczami i niespokojnymi dłońmi.”
- Sophie Jordan „Uninvited”


Większość ludzi nie jest w stu procentach dobra ani w stu procentach zła.”
- P. C. Cast & Kristin Cast „Ujawniona”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway