Strony

Kiedy ta ekranizacja?

Amy Tintera - Reboot
Lindsay Devlin została zatrudniona przez wytwórnię Fox do napisania scenariusza nadchodzącej adaptacji powieści Young Adult autorstwa Amy Tintera’s– Reboot, która została wydana w USA w marcu 2013, a w Polsce prawa do książki wykupiło wydawnictwo MAG i planuje wydać ją w 2015.

Pięć lat temu, Wren Connolly została postrzelona 3 razy w klatkę piersiową. Po 178 minutach powróciła jako Reboot: silniejsza, szybsza, posiadająca możliwość samo leczenia, i mniej emocjonalna. Im dłużej Reboot pozostaje martwy, tym mniej z człowieka w nim zostaje, kiedy wraca. Wren 178 jest najbardziej martwym Reboot’em w Republice Texasu. Teraz ma 17 lat i służy jako żołnierz dla HARC (Korporacja Ludzkiego Postępu i Repopulacji).Ulubioną częścią pracy Wren jest trenowanie nowych Reboot’ów, ale jej ostatni nowicjusz jest najgorszym, jakiego kiedykolwiek widziała. Jako 22, Callum Reyes jest praktycznie człowiekiem. Jego refleks jest za wolny, zawsze zadaje pytania, i jego zawsze obecny uśmiech doprowadza ją do szaleństwa. Jednak jest w nim coś, czego nie może zignorować. Kiedy Callum odmawia wykonania rozkazu, Wren dostaje ostatnią szansę na utrzymanie go w ryzach – inaczej będzie musiała go wyeliminować. Wren nigdy wcześniej nie była nieposłuszna i wie, że jeśli będzie, to także zostanie wyeliminowana. Ale nigdy też nie czuła się bardziej żywa niż wtedy, kiedy Callum kręci się gdzieś obok.Idealny żołnierz zawsze wykonuje rozkazy.


Za produkcję odpowiadają: Peter Chernin, Dylan Clark i Lane Shefter Bishop. Konkretna data ekranizacji jeszcze nie została podana.


Claudia Gabel & Cheryl Klam – Elusion

Wytwórnia Silver Red i FlynnPictureCo, wykupili prawa do przeniesienia na wielki ekran „Elusion”, książki z serii YA pióra Claudi Gabel i Cheryl Klam.
Beau Flynn zajmie się produkcją wraz z Claudią Bluemhuber, która będzie nadzorować dla Silver Reel. Wendy Jacobson natomiast będzie doglądać projektu ze strony FlynnPictureCo.
Elusion” jest współczesnym thriller’em sci-fi o dwójce dotkniętych miłością nastolatków. Odkrywają, że bardzo popularna gra stworzona przez ich najlepszego przyjaciela, który używa głębokiej hipnozy do przeniesienia graczy do alternatywnego wirtualnego świata, jest właściwie czymś o wiele bardziej złowieszczym niż się wydaje. Historię porównuje się do takich filmowych hitów, jak „Incepcja” i „Zakochany bez pamięci”.


Elizabeth Norris – Unraveling
Jak donosi Hollywood Reporter, MTV wyprodukuje serial oparty na powieści YoungAdult pt. ‘Unraveling’, autorstwa Elizabeth Norris. Produkcją zajmie się Kevin Cornish, który ma połączyć wszystko co najlepsze w Teen Wolf  i Awkward (Inna) .
O książce:
Dwa dni przed rozpoczęciem trzeciej klasy licealnej, 17-letnia Janelle Tenner zostaje uderzona przez pickup’a i zabita… oślepiające światło, sceny życia przebiegające jej przed oczami, a potem nic więcej. Poza tym, że kolejną rzeczą, która ją spotyka jest otwarcie oczu i ujrzenie pochylającego się nad nią Ben’a Michaels’a, samotnika z jej liceum, który nigdy wcześniej nie rozmawiał z Janelle. I mimo tego, że to niemożliwe, ona wie, każdą cząstką swojego ciała, że Ben jakoś przywrócił ją do życia.
Ale jej odrodzenie, i prawdopodobna rola w nim Bena, jest tylko jedną częścią układanki, którą Janelle musi rozwikłać. Podczas gdy jej ojciec – agent FBI – węszy w poszukiwaniu wskazówek odnośnie wypadku córki, Janelle odkrywa zegar, który wydaje się odliczać czas do czegoś, ale czego? I kiedy ktoś jest blisko zabicia Janelle, dziewczyna nie może już dłużej zaprzeczać temu, co dzieje się tuż przed jej nosem: Wszystko, co spowodowało wypadek, morderstwo, odliczający w dół zegar, nagłe pojawienie się Bena w jej życiu oznacza koniec życia, które znała do tej pory. I w miarę jak zegar odlicza, ona zdaje sobie sprawę, że jeśli chce powstrzymać koniec świata, będzie musiała odkryć sekrety Bena i przy tym wszystkim nie zakochać się w nim.
Od debiutującej autorki Elizabeth Norris, wstrząsająca powieść o dziewczynie, która walczy, aby obronić siebie, swój świat i chłopaka, którego nadejścia się nie spodziewała.


Elizabeth Richards - Black City
Jak donosi Hollywood Reporter, wytwórnia Screen Gems wykupiła prawa do przeniesienia debiutanckiej powieści ‘Black City’ od Elizabeth Richards na wielki ekran.

Black City to mroczna i delikatna post-apokaliptyczna historia miłości w świecie krwawej wojny.

W mieście gdzie ludzie i Darklings są oddzieleni wysokim murem, napięcie między dwiema rasami, mimo końca strasznej wojny, nadal trwa na dobre. 16-letni  rówieśnicy- Ash Fisher, półkrwi Darkling  i Natalie Buchanan, człowiek  i córka emisariusza, burzą ustalony porządek i zakochują się w sobie.

Połączone przez tajemniczą więź, serce Ash’a długo było uśpione. Mimo rodzącej się miłości, Ash i Natalie, próbują walczyć  z zakazanym uczuciem, wiedząc, że jeśli zostaną złapani będą zgładzeni – ale ich uczucia są zbyt silne.

Kiedy  Ash i Natalie znajdują się w centrum zabójczego spisku, który zagraża powrotem do wojny pomiędzy ludźmi a Darklings – muszą dokonać trudnych wyborów, które mogą doprowadzić do śmierci ich obojga.


Gwenda Bond - Blackwood


Stacja MTV szykuje kolejny serial na podstawie powieści Young Adult . Tym razem będzie to książa autorstwa Gwendy Bond pt. “Blackwood”.
O książce:
Na Roanoke Island, legenda o 114 ludziach, którzy tajemniczo zniknęli z Lost Colony setki lat temu jest tylko dramatyczną opowieścią dla turystów, historią, którą opowiadają ludzie. Ale kiedy wyspa stawia czoła nagłemu zniknięciu 114 ludzi teraz, nieoczekiwana para 17-latków może okazać się jedyną nadzieją do sprowadzenia ich z powrotem.
Miranda, dziewczyna-odmieniec, z najbardziej zniesławionej rodziny na wyspie, i Phillips, wygnany nastoletni kryminalista, który słyszy głosy umarłych, muszą unikać każdego, poczynając od agentów federalnych na alchemikach kończąc, pracując razem, aby odkryć sekrety nowej Lost Colony. Jedyne czego nie mogą unikać, to siebie nawzajem.
Blackwood jest mroczną i dowcipną nadchodzącą opowieścią, która łączy starą tajemnicą Ameryki z całkowicie współczesnym romansem.Jennifer L. Armentrout – Obsydian

Sierra Pictures nabył prawa do przeniesienia na ekran powieści Jennifer Armentrout, pt. „Obsidian”. To pierwsza część cyklu „Lux”, na który łącznie składa się 5 książek. „Obsidian” to historia 17-letniej dziewczyny, która odkrywa, że jej sąsiad jest wszystkim innym, tylko nie normalnym chłopakiem z sąsiedztwa.


Jest to opowieść o Katy Swartz, która przeprowadza się na obrzeża Zachodniej Wirginii tuż przed jej ostatnim rokiem w szkole, rezygnując z życia pełnego nudy. Rzeczy nabierają tempa, gdy spotyka Daemon’a Black’a, jej sąsiada, który od pierwszego spotkania doprowadza ją do furii przez swoją arogancję. Jednakże już wkrótce wychodzi na jaw, że Daemon i jego siostra posiadają moce nie z tego świata, a także mnóstwo wrogów, którzy wezmą sobie Katy na celownik.
Nick Meyer i Marc Schaberg zajmą się produkcją wykonawczą. Kelly McCormick będzie nadzorował produkcję.


James Patterson - Maximum Ride
Columbia Pictures na początku 2010 roku ogłosiła, że nabyła prawa do ekranizacji „Maximum Ride”, ale odnosząc się do oficjalnego fanpage’a serii na Facebook’u, wygląda na to, że zostały one przekazane Universal Pictures.
Avi Arad(‘X-men’, ‘Spider man’), Ari Arad i Steven Paul z Seaside Entertainemnt będą producentami. Don Payne (‘Fantastyczna Czwórka: Narodziny srebrnego Surfera’, ‘Moja super eksdziewczyna’, ‘Simpsonowie’) jest odpowiedzialny za scenariusz. James Patterson będzie producentem wykonawczym, więc jest nadzieja, że film pozostanie wierny oryginalnej opowieści. Krążą również pogłoski, że Catherine Hardwicke (‘Zmierzch’) i James Patterson będą reżyserować.
Maximum Ride’ to amerykański bestseller dla nastolatków! 53 tygodnie na liście bestsellerów New York Times i 2 miliony sprzedanych egzemplarzy! Opowiada historię szóstki nieprzeciętnych dzieci, które nie mają rodziców, domu ani zwyczajnych problemów. Mają natomiast skrzydła! Max, Kieł, Iggy, Kuks, Gazownik i Angela nie potrzebują mioteł, żeby latać wysoko nad drapaczami chmur i górami. Zostali stworzeni jako najdoskonalsze istoty świata. Ale odkąd uciekli z laboratorium, w którym przyszli na świat, muszą nieustannie mieć się na baczności. Ich misją jest uratowanie świata i, jeśli im się uda, ocalenie własnego życia.


Marie Lu - Malfeto. Mroczne piętno
Fox i Temple Hill zwrócili uwagę na serię „Malfetto” od Marie Lu i wspólnie nabyli prawa do jej ekranizacji. Producentami filmu zostali Marty Bowen i Wyck Godfrey.

Kiera Cass – Rywalki
Warner Bros wygrało przetarg na prawa do adaptacji bestsellerowej serii Kiery Cass, „Rywalki”. Odpowiedzialność za ten projekt spoczywa w rękach Katie Lovehoy, natomiast producentami zostali Denise DiNovi, Alison Greenspan i Pouya Shahbazian z DiNovi Pictures. Wcześniej prawa do adaptacji serii posiadała stacja The CW, która dwa razy podchodziła do przeniesienia „Rywalek” na mały ekran, lecz za każdym razem ponosząc porażkę.


Cori McCarthy – Breaking Sky
Sony Pictures nabyło prawa filmowe do nadchodzącej powieści młodzieżowej z gatunku sci-fi “Breaking Sky,” autorstwa Cori McCarthy. Za produkcję będzie odpowiadał Barry Josephson („Kości”).

Joelle Charbonneau – Need
Bill Block z powoli pnącego się ku górze Merced Media zapowiedział, że powstanie młodzieżowy thriller o nazwie „Need” oparty na nadchodzącej książce o tym samym tytule autorstwa Joelle Charbonneau. Produkcją zajmie się Block wraz z wytwórnią Benderspink.


Lauren Oliver – Panic
Lauren Oliver sama stworzy scenariusz dla filmowej adaptacji „Panic”. Za produkcję odpowiedzialne są Maradith Fenkel i Chloe Yellin.

Caren Lissner – Carrie Pilby
Hailee Steinfeld wcieli się w rolę głównej bohaterki w adaptacji powieści YA, „Carrie Pilby”. Reżyserią zajmie się Susan Johnson, napisanie scenariusza przypadło w udziale Karen Holden, a produkcją zajmą się Suzanne Farwell i Susan Cartsoni.

Sam Munson – The November Criminals
Ansel Elgort („Gwiazd naszych wina”) i Chloe Grace Moretz („Piąta fala”) zagrają razem w nadchodzącej adaptacji młodzieżowego thrillera “The November Criminals”. Wcielą się w rolę głównych bohaterów, którzy próbują odkryć, kto zamordował ich przyjaciela. Oczywiście nie zabraknie w tym wszystkim wątku miłosnego.


Gayle Forman – Just One Day
Universal Options nabyło prawa do zekranizowania powieści Gayle Forman „Just One Day” oraz „Just One Year”. Z racji tego, że obie książki to historia miłosna Allyson i Willema, ale druga z nich jest raczej jedynie towarzyszem pierwszej, gdyż tylko rozszerza ich historię, prawdopodobnie powstanie z nich jeden film. Produkcją zajmie się Fake Empire, z Josh’em Schwartz’em i Stephanie Savage na czele.

Sara Shepard – The Perfectionis
Marlene King została producentem wykonawczym „The Perfectionists”. Tak, to prawda – kolejna powieść Sary Shepard zostanie przeniesiona na mały ekran. Marlene King miała swój udział w tworzeniu serialu PLL, a teraz również będzie nadzorować powstawanie scenariusza. Obecnie wszystko jest we wczesnym stadium rozwoju, ale wiadomo, że za serial będą odpowiadać Alloy Entertainment i Warner Horizon TV.

Maggie Stiefvater – Wyścig śmierci
Focus Features zekranizuje książkę Maggie Stiefvater pod tytułem „Wyścig śmierci” (ang. „The Scorpio Races”).
Scenariusz napisze Jack Thorne. Producentami są David Katzenberg i Seth Grahame-Smith, a kierownikiem producentów jest Jay Ireland .
Projekt oryginalnie miał stworzyć w 2011 Warner Bros. 

Lemony Snicket – Seria Niefortunnych Zdarzeń
Neflix nabyło prawa, aby przenieść tę serię na ekrany… jednak nie kinowe, a telewizyjne. Trzynastotomowy cykl opowiada o życiu rodzeństwa Baudelaire: Violet, Klausa i Sunny, po tym jak ich rodzice giną podczas pożaru domu.
Wcześniej prawa nabyła firma Paramount i w 2004 roku stworzyła film oparty na trzech pierwszych częściach.

Catherine Linka – A Girl Called Fearless
Universal Cable Productions wybrało książkę Catherine Linki na swój najnowszy projekt. Szczegóły zaadaptowania „A Girl Called Fearless” na serial telewizyjny nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że za produkcję będą odpowiadać: Amy Baer z Gidden Media, Peter Donaldson z Donaldson Media & Consulting, R.D. Robb i Brad Luff z Station 3 Entertainment.Alexandra Bracken – Mroczne umysły
Chad Hodge z Fox TV, twórca serialu „Wayward Pines”, ma przenieść na duży ekran książkę Alexandry Bracken – „Mroczne umysły”.
Studio, które zajęło się również „Więźniem labiryntu” ma nadzieję, że fabuła „Mrocznych umysłów” będzie równie chwytliwa, co inne kinowe hity na podstawie powieści Young Adult. Shawn Levy, Billy Rosenberg i Dan Cohen z 21 Laps będą również nadzorować projekt.

Lesley Livingston – Oddech nocy
Trylogia młodzieżowa "Oddech nocy" Lesley Livingston zostanie zamieniona w serial telewizyjny. Prawa do ekranizacji powieści zakupiło Shaftesbury Films. 

Rachel Cohn – Beta
Stacja ABC stworzy serial na podstawie powieści Rachel Cohn "Beta". Marty Bowen, Wyck Godfrey, Larry Gilbert, Chris Weitz, Andrew Miano i Paul Weitz – zajmą się produkcją wykonawczą. Pilot ma się pojawić na przełomie roku 2014/2015. ABC podjęło współpracę z Chrisem Weitz’em („Był sobie chłopiec”), Marty Bowen i Wyck’iem Godfrey’em przy projekcie.

Susan Ee – Angelfall
Również w sieci pojawiły się informacje, że Angelfall" autorstwa Susan Ee wyreżyseruje Sam Raimi, twórca takich filmów jak "Spider-men 3" czy "Martwe zło".

Lauren Oliver – 7 razy dziś

Graham McNamee - Acceleration
Kyle Patrick Alvarez („Ćwiczenia z życia” i „C.O.G.”) przeniesie na ekran młodzieżowy thriller „Acceleration,” Grahama McNamee. Alvarez będzie reżyserował na podstawie scenariusza Adama Shazar.

Akcja „Acceleration” rozgrywa się w trakcie upalnego lata, podczas którego 17-letni bohater pracując w Biurze Rzeczy Znalezionych natrafia na pamiętnik seryjnego mordercy. W trakcie czytania, zdaje sobie sprawę, że morderca planuje uderzyć ponownie, tym razem w metrze i że następna ofiara została już wybrana.

Lev Grossman - Czarodzieje
Ciesząca się sporą popularnością za granicą seria o czarodziejach od Leva Grossmana już niedługo zadebiutuje w stacji SyFy. Serial na podstawie „Czarodziejów” dostał właśnie zamówienie na 12 odcinków, a prace nad ekranizacją rozpoczną się już w lipcu tego roku w Vancouver. W tytułowego bohatera, Quentina, wcieli się Jason Ralph. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Stellę Maeve, Arjuna Gupta i Summer Bishil.

Quentin Coldwater, nad wiek rozwinięty intelektualnie uczeń szkoły średniej, ucieka przed nudą codziennego życia, czytając raz po raz serię ukochanych powieści fantastycznych, rozgrywających się w czarodziejskiej krainie o nazwie Fillory. Tak jak wszyscy uważa, że w prawdziwym świecie magia nie istnieje – póki nie wstępuje na bardzo sekretny i bardzo ekskluzywny uniwersytet dla czarodziejów, mieszczący się w stanie Nowy Jork.

"Way Down Dark" James Smyth

Studio 8 nabyło prawa do przeniesienia na ekrany młodzieżowej powieści science-fiction Jamesa Smytha. „Way Down Dark” zostało niedawno wydane w Wielkiej Brytanii i okrzyknięte idealną lekturą dla fanów „Igrzysk Śmierci” i „Niezgodnej”.


O książce:
Jest tylko jedna prawda dotycząca Australii: Walczysz albo umierasz. Zazwyczaj jedno i drugie.
Przodkowie siedemnastoletniej Chan zostawili umierającą Ziemię setki lat temu w poszukiwaniu nowego domu. Nigdy go nie znaleźli.
Jedynym życiem, które zna Chan, jest to pełne przemocy i walki. Próba przetrwania. Ale być może istnieje sposób ucieczki. Aby go znaleźć, Chan musi zagłębić się w ciemność – miejsce pogrzebanych sekretów, dawno zapomnianych kłamstw, porzuconych ciał zmarłych.
Zwykle niezależna i samowystarczalna Chan spuszcza głowę i żyje po cichu, ostrożnie – aby nie zwrócić na siebie uwagi podczas panowania przemocy i nieporządku. Aż do dnia, gdy dokonuje niezwykłego odkrycia – istnieje sposób, aby powrócić na Ziemię. Ale zrobienie tego skieruje na nią uwagę wszystkich fanatyków i morderców kontrolujących życie na pokładzie statku, stawiając ją i wszystkich, których kocha w ogromnym niebezpieczeństwie.
A bezpieczny powrót na Ziemię wcale nie jest taki pewny.

Dotyk Julii” Tahereh Mafi  ABC Signature Studios właśnie nabyło prawa do zekranizowania „Dotyku Julii”. Sama autorka ogłosiła, że będzie miała czynny udział w tworzeniu tego projektu, w tym również będzie obecna podczas negocjacji z producentami.

"Amerykańscy bogowie" Neil Gaiman

 
Oficjalnie zamówiony został sezon serialu "Amerykańscy bogowie". Ekranizację obejrzymy dzięki stacji kablowej Starz. Producentami wykonawczymi oraz scenarzystami będą Bryan Fuller oraz Michael Green. Wesprze ich sam Neil Gaiman.
Teraz nadszedł czas na podejście kolejnej ważnej decyzji, czyli obsadzenie głównej roli. Gdy dowiemy się, kto zagra Cień, zostanie ustalona data rozpoczęcia zdjęć. Dyrektor stacji obiecuje, iż postara się, by fani książki byli zadowoleni z efektu końcowego.

Victoria Aveyard „Czerwona królowa”

 
Aktorka, producentka i startująca reżyserka – Elizabeth Banks - chce stanąć za kamerami adaptacji książki Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Źródła podają, że Elizabeth Banks negocjuje z producentami.

Za produkcję filmu odpowiadają: Jake Weiner, Chris Bender, JC Spink i Pouya Shahbazian.

Gennifer Hutchison napisze scenariusz.

Stephen King „Bastion”

 

Serialem planuje zająć się Warner Bros. Pictures, a stworzą go dla stacji Showtime. Forma przedsięwzięcia jest nietypowa: 8-odcinkowy miniserial będzie wstępem do filmu pełnometrażowego, któremu pomoże przedstawiając postaci i opowiadając historię. 
 
Fabuła dotyka wizji apokalipsy spowodowanej bronią biologiczną. Ocaleni mają wizje - sny, które zwiastują pojawienie się Wysłanników Dobra i Zła. Ludzie dzielą się na dwa fronty o zgoła odmiennych celach.
Jak donoszą niejasne zapowiedzi, Matthew McConaughey zagra największego złoczyńcę książki – Randalla Flagga. Reżyserią zajmie się Josh Boone („Gwiazd naszych wina”).

E. Lockhart „Byliśmy łgarzami”

  Wielokrotnie nagradzane „Byliśmy łgarzami” coraz bardziej przybliża się do debiutu na wielkim ekranie. Jak donosi Deadline, Imperative Entertainment, które rok temu zakupiło prawa do ekranizacji książki E. Lockhart, zatrudniło niedawno Stephanie Shannon w roli scenarzysty.
 

Legacy of Kings” Eleanor Herman

Warner Bros. Television nabyło prawa do książki Eleanor Herman, “Legacy of Kings”. Simon Helberg oraz jego żona Jocelyn Towne będą producentami projektu.
O książce: „Dziedzictwo królów” (ang. „Legacy of Kings”) to pierwszy tom serii „The Blood of Gods and Royals”, która skupia się na historii Alexandra Wielkiego, jeszcze zanim został on jednym z najbardziej znanych przywódców w historii. To mieszanka historii i fantastyki z nurtu Young Adult.
W „Dziedzictwie królów” Alexander wyrusza aby ponownie odkryć Magię Krwi w postaci dziewczyny znanej jako Katerina, którą Alexander uważa za bardzo atrakcyjną. Jednak jej pierwsza miłość –Jacob – zrobi wszystko, aby wygrać klucz do jej serca – posunie się nawet do zabójstwa królowej.

Luna. New Moon” Ian McDonald

Mimo że powieść Iana McDonalda „Luna: New Moon” nie została jeszcze wydana, to już pojawiły się informacje, że powstanie serial telewizyjny na jej podstawie, bowiem CBS nabyło do niej prawa. Książka pojawi się na półkach amerykańskich księgarń 22 września. Autor jest znany u nas z powieści „Rzeka Bogów”, wydanej przez Wydawnictwo Mag.


O książce: Księżyc chce Cię zabić. Skoro nie możesz płacić za przydzielone Ci racje jedzenia, wody i powietrza, możesz zostać wciągnięty w walkę pomiędzy korporacjami rządzącymi Księżycem, do drużyny Pięciu Smoków. W tym feudalnym społeczeństwie Księżyca, musisz walczyć o każdy cal tego, co chcesz uzyskać. I właśnie to robiła Adriana Corta. Jako lider najnowszego „smoka” Księżyca, Adriana przejęła kontrolę nad Helium-3 od korporacji Mackenzie Metal i zdobyła nowy status dla swojej rodziny. Teraz, u zmierzchu swojego życia, Adriana zauważa, że jej korporacja Corta Helio, otoczona jest przez wielu wrogów, których nazbierała sobie podczas swojej zawrotnej kariery. Jeżeli rodzina Corta ma przetrwać, piątka dzieci Adriany musi bronić imperium swojej matki przed jej wieloma wrogami… i sobą nawzajem.


Konkurs” Julie Murphy

Studio Disney poinformowało, że nabyło prawa do młodzieżowej powieści „Dumplin'”.
O książce: Szesnastoletnia Willowdean zawsze akceptowała swoje ciało. Choć mama – zwyciężczyni konkursu piękności – nazywała ją „Kluską”.
Wspierana przez przyjaciółkę, uosobienie amerykańskiej urody, i ciotkę z potężną nadwagą, nie zwracała uwagi na to, ile sama waży. Była w porządku. Aż spotkała przystojnego chłopaka, który jej się spodobał i, co ważniejsze, któremu ona też się spodobała. Zakochała się i wtedy straciła pewność siebie…
Żeby ją odzyskać, postanawia zrobić najbardziej przerażającą rzecz, jaka przychodzi jej do głowy: wziąć udział w stanowym konkursie piękności!

Szklany tron” Sarah J. Maas
Dziś Sarah J. Maas za pośrednictwem Twittera podzieliła się z fanami, że jej bestsellerowa seria fantasy „Szklany tron” ma szansę zadebiutować na małym ekranie, ponieważ prawa do jej serialowej adaptacji zakupiło Mark Gordon Company, studio odpowiedzialne za serial „Chirurdzy” i nowy film o Steve Jobsie.


Kresley Cole „The Arcana Chronicles”.
Warner Bros. TV nabyło prawa do serii YA autorstwa Kresley Cole, „The Arcana Chronicles”. Seamus Kevin Fahey został zatrudniony do napisania scenariusza pierwszej części, której tytuł brzmi „Poison Princess”.
Jennifer Niven "Wszystkie jasne miejsca" (ang. All the Bright Places)

Książka Jennifer Niven "Wszystkie jasne miejsca" (ang. All the Bright Places) doczekała się ekranizacji. Sama autorka napisze scenariusz. Główną rolę - Violet Markey - zagra Elle Fanning ("Czarownica", "Super 8"). Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się wiosną 2016 roku, a film do kin wejdzie w 2017. 

Kayla Olson "Sandcasle Empire" 
Leonardo DiCaprio po raz kolejny spróbuje swoich sił jako producent. Tym razem przeniesie na mały ekran powieść sci-fi dla młodzieży. Powieść o której mowa należy do gatunku young adult i nosi tytuł Sandcastle Empire, a jej autorką jest Kayla Olson. Akcja książki osadzona jest w 2049 roku. Z powodu przeludnienia i gwałtownych zmian klimatycznych Ziemi grozi zagłada. Z tego stanu rzeczy korzysta grupa radykałów zwana Watahą, która przejmuje władzę. Z ich obozu pracy wraz z przyjaciółmi udaje się uciec młodej dziewczynie, Eden. Odkrywa ona, że jest jedyną osobą zdolną powstrzymać rządy Watahy.
Film powstanie dla wytwórni Paramount, a za produkcję będzie opowiadać firma Appian Way, którą założył Leonardo DiCaprio. Brała ona udział w tworzeniu takich filmów jak: Wyspa tajemnic, Wilk z Wall Street czy Zjawa.


Tetralogia  Tada Williamsa

Jeśli dobrze pójdzie, może to być kolejna filmowa franczyza, może nie na miarę Harry'ego Pottera, który był hitem tej właśnie wytwórni, ale przynajmniej „Opowieści z Narnii” czy serii o Enderze. Warner Bros. wykupiła prawa do ekranizacji tetralogii Tada Williamsa „Inny świat” („Otherland”).
W przedsięwzięcie zaangażowany został scenarzysta John Scott III („Maggie”), który na razie ma napisać pierwszy scenariusz.
Na cykl Tada Williamsa składają się cztery książki: „Miasto Złocistego Cienia”, „Rzeka z Błękitnego Ognia”, „Góra z Czarnego Szkła”, „Morze Srebrzystego Światła”. Akcja rozrywa się w świecie oddalonej o około sto lat przyszłości, gdzie Internet wyewoluował w wirtualną rzeczywistość, w której doświadczyć można dowolnego czasu i miejsca, czy przeżyć własną wariację na temat najbardziej znanych dzieł literackich. Stworzona przez autora wirtualna rzeczywistość przypomina coś pomiędzy świadomym śnieniem a życiem w dzisiejszych grach MMORPG.

W filmie Warner Bros zobaczymy „grupę niezwykłych bohaterów”, którzy podążają przez wirtualne światy, próbując odkryć spisek zagrażający ludzkości. Ich śladem z kolei podąża zabójca, mający uniemożliwić protagonistom odkrycie prawdy.

4 komentarze:

 1. Co prawda są tu informacje o filmach na odstawie książek,ale niestety większość z tych nich nie została zekranizowana ;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak sama nazwa wskazuje ("kiedy ta ekranizacja?") są to dopiero zapowiedzi filmów :)

   Usuń
 2. Oby jak najszybciej te ekranizacje. Nie mogę doczekać się ekranizacji " Obsydian"

  OdpowiedzUsuń
 3. Ktoś wie co z adaptacją Szklanego tronu Sarah j Maas? I rywalek?

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway