Strony

04 stycznia 2015

P. C. Cast & Kristin Cast - Ujawniona

Drastycznie odmieniona Neferet jest teraz bardziej niebezpieczna niż kiedykolwiek wcześniej, a jej żądza zemsty wywołuje panikę w społeczności ludzkiej i chaos wśród wampirów. Czy Zoey zdoła powstrzymać Neferet, nim ta rozpęta prawdziwą wojnę? W przedostatnim tomie bestsellerowego cyklu gra toczy się o coś więcej niż tylko Dom Nocy – tym razem chodzi o życie i duszę Zoey. Czy przyjaciele pomogą jej zwalczyć mroczne siły?

Większość ludzi nie jest w stu procentach dobra ani w stu procentach zła.”

Już przy nowelkach do tej serii pisałam, żeby autorki jak najszybciej kończyły tą serię, gdyż z każdym tomem, niestety, staje się ona coraz gorsza. Podobnie jest tutaj. Dwa tygodnie od wypożyczenia jej z biblioteki zajęło mi sięgnięcie po nią, a następne męczyłam się z jej czytaniem, co zazwyczaj u mnie jest przeciwieństwem, gdyż pochłaniam je w zastraszającym tempie.

Zoey i reszta bohaterów przekroczyły normy w irytowaniu mnie. Tych bohaterów nie mogę znieść już. A oczywiście Neferet, którą udało się zabić w poprzednim tomie, musiała powrócić do życia, no bo jak inaczej. Autorki kolejny raz tworzą dylematy miłosne dotyczące Zoey. Kogo tu wybrać: Starka czy może jednak Auroxa? Wrr..

Zawsze uważałam, że strach i nienawiść biorą się z niewiedzy.”

Panie autorki nie wprowadziły nic nowego do serii, przez cały czas ciągną te same zdarzenia, przez co robi się nudna, przewidywalna. Moim osobistym zdaniem „Ujawniona” nawet nie musiała powstać, bo nie wniosła nic nowego.
Jedynym plusem całej tej historii jest pociągnięcie wątku z „Klątwy Neferet”.

Styl i język autorek nie uległ zmianie. Dialogi są drętwe i sztuczne, a opisy czasami nużące. Nie wiem czy sięgnę po ostatni tom... jak wyjdzie w Polsce to się wtedy zobaczy.

Moja ocena: 2/6

Tytuł: Ujawniona
Tytuł oryginalny: Revealed
Seria: Dom Nocy/House of Night #11
Autor: P. C. Cast & Kristin Cast
Premiera: 18.06.2014
Ilość stron: 296
Wydawca: Wydawnictwo Książnica
Cena: 29,90 zł

Naznaczona | Zdradzona | Wybrana | Nieposkromiona | Osaczona | Kuszona | Spalona | Przebudzona | Przeznaczona | Ukryta | Ujawniona | Reedemd

Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Czytam fantastykę

2 komentarze:

  1. Angielska okładka jest przepiękna (polska też nie najgorsza, ale nie umywa się do oryginału)! Byłam dziś w Empiku i rozważałam zakup "Ujawnionej" (30% taniej), ale się nie zdecydowałam. Nie żałuję :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja już przestałam kupować tą serię przy "Przebudzonej" (i tak dużo tego mam) i bardzo się z tego faktu cieszę, bo teraz bym żałowała...

      Usuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway