Strony

14 sierpnia 2012

P. C. Cast & Kristin Cast - Przeznaczona


Zoey wreszcie czuje się bezpieczna u boku Starka - swojego wojownika i strażnika. Jednak spokój nie zagościł na długo w Domu Nocy. Chwilową stabilizację w świecie wampirów i adeptów przerywa pojawienie się ludzi. Jednym zz nich jest przystojny zaklinacz koni Travis, drugim tajemniczy i niezwykle atrakcyjny Aurox, który w rzeczywistości jest kimś więcej - czy raczej kimś mniej - niż tylko człowiekiem. Jedynie Neferet wie, że Aurox został stworzony po to, by służyć jej za najdoskonalszą broń. Zoey wyczuwa w chłopaku ludzki pierwiastek, cień dobrej natury, która próbuje przeciwstawić się mrocznej duszy. Jest coś dziwnie znajomego w tym chłopaku...

Czy prawdziwe zamiary Neferet zostaną ujawnione, zanim ciemności okryją Dom Nocy?

Muszę przyznać, że pięć lat temu jak zaczynałam czytać „Naznaczoną” – pierwszą część serii – nie wiedziałam, że rozrośnie się ona aż do tylu tomów. Autorki planują wydać 12. Więcej informacji o „Domu Nocy” znajdziecie na stronie: http://www.houseofnightseries.com/. „Przeznaczona” jest dziewiątą częścią serii i kontynuuje wątek urwany w „Przebudzonej”.

Nie jestem zakochana w tej serii, ale znalazłam w niej bohaterów bardzo uzależniających i przez to muszę kontynuować tę serię, by dowiedzieć się jak potoczą się dalej losy zgranej paczki przyjaciół. Uwielbiam fabułę ze Stevie Rae i Rephiamem. Myślę, że to pod pewnym względem jest idealny związek. Ona kocha go bez względu na jego problemy, przeszłość, ratuje jego duszę dzięki czemu uzyskał łaskę bogini – coś czego jego ojciec, wielki wojownik, nie może osiągnąć.
Cieszę się z nowego wątku – Atroksa. Został on stworzony przez ciemność dla Neferet. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jak potoczą się wątki z nim związane. Myślę, że może być ciekawą postacią w następnej książce. Czy będzie kolejnym sprzymierzeńcem w walce z ciemnością?

„Ciemność nie zawsze równa się złu; światło nie zawsze niesie ze sobą dobro."

„Przeszłość ma ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli nie wyciągniemy z niej żadnej nauki. Ale przyszłością nie może rządzić to, co było."

W „Przeznaczonej” autorki pisały z różnorodnego punktu widzenia, dzięki czemu fabuła stała się bardziej złożona, gdyż obejmuje zawiłe i niejasne tematy związane z walką pomiędzy dobrem a złem, związkami, utratą bliskich, przyjaźnią , a także z małą podróżą, którą odbywamy kiedy próbujemy poznać siebie. Z tego typu narracji czytelnicy mają okazję zobaczyć obie strony historii (dobrą i złą) i śledzić sekwencje wydarzeń z dosyć dobrą dokładnością. Ten rodzaj pisania wymaga wielkiej dyscypliny, aby zapewnić spójność i uniknąć nieporozumień. Autorki udoskonaliły swoje umiejętności pisarskie.

Akcja książki jest zwarta, płynie szybko i kulminuje się w trzech ostatnich rozdziałach. Jeśli lubisz tę serię polubisz i „Przeznaczoną”. Nie najlepsza, nie najgorsza, ale zawiera humor. W książce pojawiają się przekleństwa i aluzje seksualne.  Kolejna część „Hidden”  („Ukryta”?) prawdopodobnie pojawi się w polskich księgarniach dopiero w przyszłym roku (oficjalna premiera 16 października 2012r.), więc musimy się uzbroić w cierpliwość i czekać. 


 Trailer książki:Polecam ją fanom wampirów. 
 
Moja ocena: 4+/6

Tytuł: Dom Nocy #9: Przeznaczona (org. House of Night #9: Destined)
Autor: P. C. Cast & Kristin Cast
Ilość stron: 408
Data wydania: 27.06.2012 r.
Wydawnictwo: Książnica
Cena: 29,90 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway