Strony

17 stycznia 2016

Melissa Marr - Król Mroku

Tatuaż miał zmienić życie siedemnastoletniej Leslie. I zmienił, ale w sposób przekraczający jej najśmielsze wyobrażenia. Nagle otworem stanął przed nią świat, jakiego nie znała – tajemniczy, mroczny i… pełen pokus. Dziewczyna zostanie wplątana w sieć intryg Mrocznego Dworu wróżek, któremu przewodzi równie niebezpieczny, co uwodzicielski i charyzmatyczny Irial. Czy Leslie bez reszty zatraci się w zwodniczym królestwie przyjemności i pragnień? Jaka przyszłość czeka Mroczny Dwór?

Autorka odchodzi od poprzednich bohaterów i tym razem spotykamy się z inną postacią, a jest nią Leslie. Dziewczyna jest jedną z przyjaciółek Aislinn (która staje się tym razem postacią drugoplanową) i mieliśmy już szansę poznać ją w „Królowej lata”. Melissa Marr przybliża nam także postacie Iriala, króla Mrocznego Dworu i Nialla (sługi i przyjaciela Króla Lata). Dziewczyna jest zupełnie inną osobą od Aislinn. Leslie zmaga się z prawdziwymi problemami – matka ją porzuciła, ojciec jest alkoholikiem, a brat ćpunem, przez co nastolatka jest bardzo samotna.

Akcja nie pędzi za szybko, ale fabuła trzyma w napięciu, gdyż nie wiemy co tym razem Mroczny Król wymyśli, a także jak postąpi Leslie. Książka ta jest bardziej mroczna od swojej poprzedniczki, gdyż tym razem odwiedzamy i poznajemy zwyczaje Mrocznego Dworu, a także poważniejsza, gdyż porusza więcej znanych i ludzkich problemów, przez co powieść staje się bardziej rzeczywista. Autorka w książce pokazuje, że warto jest czuć, nawet jeśli jest to ból, bo przecież i on kiedyś z czasem zacznie słabnąć, a także to, że nikt nie ma prawa decydować za nas.

Powieść ta jest luźno powiązana z pierwszym tomem i można czytać ją bez znajomości „Królowej lata”, ale pojawiają się też jej małe spojlery, więc jeśli nie chcecie sobie popsuć niespodzianki, czytajcie serię od początku. Ja na pewno sięgnę po kolejne części.

Moja ocena: 4/6

Tytuł: Król Mroku
Tytuł oryginalny: Ink Exchange
Seria: Królowa Lata/Wicked Lovely #2
Autor: Melissa Marr
Premiera: 16.06.2010r.
Ilość stron: 352
Wydawca: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Cena: ok. 30 zł

Królowa Lata | Król Mroku | Krucha wieczność | Świetliste cienie | Mroczna łaska

Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Czytam fantastykę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway