Strony

07 lutego 2015

Rick Yancey - Badacz potworów

Wychowany na brudnych ulicach mrocznego, okrytego wieczną mgłą miasta, Will szybko przywykł do pracy w trudnych warunkach. Nocne wezwania, szemrane interesy, dziwne układy z grabarzami - wszystko to mieściło się w zakresie normy. Pewnej nocy na stół w laboratorium trafiło częściowo pożarte ciało młodej kobiety. To wtedy po raz pierwszy Will zobaczył stworzenie zwane antropofagiem, istotę żywiącą się ludzkim mięsem.
Wyglądające jak ucieleśnienie nocnych koszmarów, antropofagi nawet w niewielkiej licznie stanowią śmiertelne zagrożenie. Gdy zaczną się rozmnażać i polować, żadna siła nie będzie w stanie ich powstrzymać. Will i jego mistrz muszą stanąć oko w oko z potworami, w które nie wierzy żaden rozsądnie myślący człowiek.


(...) naszym najstraszliwszym wrogiem jest lęk. Lęk, który oślepia nas, pozbawia rozumu. Strach przysłania prawdę i zatruwa racjonalne myślenie, każe nam przyjmować fałszywe założenia i dochodzić do błędnych wniosków.”

Z Rickiem Yanceyem już wcześniej miałam do czynienia, a to za sprawą serii „Piąta Fala” (już się nie mogę doczekać trzeciego tomu :D). Postanowiłam więc zabrać się za inne jego książki.

Głównym bohaterem jest 12-letni Will Henry, chociaż opowiada nam swoją historię, gdy już ma dosyć sporo na karku. Chłopiec jest zmuszony do szybszego dorośnięcia i jak na swój wiek jest już bardzo dojrzały - rok wcześniej stracił w pożarze rodziców, a teraz musi zajmować się szalonym doktorem „filozofii”.

To czego mi tu zabrakło, to szybszej akcji, gdyż historia dosyć wolno się rozwija. Pojawiają się dwa takie momenty, gdy naprawdę zaczyna się coś dziać. Czytając niektóre fragmenty zastanawiałam się czy naprawdę na okładce pisze, że książka jest dla wieku 14+, bo czasami jest naprawdę krwawo. Już od samego początku autor serwuje nam kilka obrazów, które dla osoby nie lubiącej krwi mogą być nieprzyjemne. Czytając „Badacza potworów” nie zabraknie nam szerokich opisów na temat morderczych antropofagów, z którymi mierzą się nasi bohaterowie. 
 
Pozycję czytało mi się przyjemnie i szybko. Ciekawa jestem co autor zaserwował nam w kolejnych tomach.


(...) każdy z nas powinien zadać sobie pytanie czemu poświęcę swoje życie? Będzie to prawda czy fałsz, nadzieja czy rozpacz, światło czy ciemności?”
Moja ocena: 4/6

Tytuł: Badacz potworów
Tytuł oryginalny: The Monstrumologist
Seria: Monstrumolog/The Monstrumologist #1
Autor: Rick Yancey
Premiera: 15.01.2014r.
Ilość stron: 464
Wydawca: Wydawnictwo Jaguar
Cena: 37,90 zł

Badacz potworów | Klątwa Wendigo | The Isle of Blood | The Final Descent

Recenzja bierz udział w wyzwaniu: Czytam fantastykę.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway