Strony

26 czerwca 2015

Margaret Peterson Haddix - Among the Brave

Trey może i ocalił życie Luke'a, ale nadal myśli o sobie jak o tchórzu, który ledwie znosi przebywanie na zewnątrz. Lecz Trey dowiaduje się, że Luke został wzięty jako więzień Policji Populacyjnej w ich głównej kwaterze. Trey jest przerażony, ale wie, że jeśli nie uratuje przyjaciela, nikt nie zdoła tego zrobić.

W głównej kwaterze Policji, Trey podszywa się pod oficera, aby dostać się do Luke'a. Ale kiedy wydaje się, że jest już blisko, Trey odkrywa, że może ujawnić nie tylko siebie, ale wszystkie dzieci cienie. *

Kolejny tom z serii "Dzieci cienie", już 5, ale niestety, tym razem, czytany w języku angielskim, gdyż nie ma wydania polskiego :(.

Tym razem historię poznajemy z punktu widzenia najlepszego przyjaciela Luke'a, czyli Trey'a – chłopca, który panicznie boi się wszystkiego. Autorka w tym tomie pokazuje jego niezwykłą przemianę – pomimo ogromnego strachu jaki towarzyszy mu przez całą akcję książki, nie poddaje się, walczy o swoich przyjaciół i o to w co wierzy. Momentami wypominanie Trey'a o tym jaki to z niego tchórz może być męczące, ale czytelnik obserwujący wydarzenia wie, jaka jest prawda. Jak to bywa, gdy bohaterem jest dziecko, nie zawsze postępuje idealnie, ale można to zrozumieć.

"Among the Brave" jest bardzo krótką historią, którą pomimo różnic językowych czyta się zadziwiająco łatwo. Akcja nie jest bardzo szybko i nawet wiele się nie dzieje, ale i tak chciało się wiedzieć, co będzie się dalej działo. Autorka ponownie w bardzo fajny sposób wprowadza przeróżne tajemnice, które ciężko odgadnąć i czasami niektóre rozwiązania potrafią zaskoczyć. Jestem ciekawa ja potoczą się dalej niektóre wątki, które pojawiły się zwłaszcza pod koniec tego tomu.
 
Moja ocena: 4-/6

Tytuł: Among the Brave
Autor: Margaret Peterson Haddix
Seria: Dzieci cienie/Shadow Children #5
Premiera: 27.04.2004r.
Ilość stron: 240
Wydawca: Simon & Schuster Books for Young Readers

Wśród ukrytych | Wśród oszustów | Wśród zdradzonych | Wśród notabli | Among the Brave | Among the Enemy | Among the Free 

 Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Czytam fantastykę.

* moje tłumaczenie, opis goodreads.com

4 komentarze:

  1. Słyszałam o tej książce wiele dobrego,ale obecnie mam ochotę na inny gatunek ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przy okazji zapraszam Cię na konkurs z nagrodą książkową u mnie-> KONKURS

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway