Strony

30 sierpnia 2015

Filmowo: Z for Zachariah

W wyniku katastrofy, która zmiata większość cywilizacji, dwóch mężczyzn i młoda kobieta odnajdują się w emocjonalnym trójkącie miłosnym jako ostatni znani ocaleni. (opis z imdb.com)

Książki na podstawie której powstał film jeszcze nie czytałam, więc do końca nie wiedziałam czego się spodziewać.

Film w głównej mierze opowiada o próbach radzenia sobie w świecie po wojnie nuklearnej, ale nie wiemy co doprowadziło do jej wybuchu (a szkoda) oraz rozterkach miłosnych bohaterów. Obserwujemy życie młodziutkiej Ann (Margot Robbie), która musi radzić sobie sama w tym niebezpiecznym świecie. Dopiero później dołączają do niej John Loomis (Chiwetel Ejiofor) a później Caleb (Chris Pine).

Obsada aktorska składa się tylko z 3 osób. Margot Robbie jako Ann wypadła bardzo dobrze oddając stan dziewczyny, która bardzo długo przebywała sama i musiała radzić sobie ze wszystkim. Męska obsada również spisała się świetnie. Obaj aktorzy grali tak, że nie do końca wiedziałam kto jest tym dobrym, a kto tym złym, być może żaden z nich nie był ani dobry ani zły, gdyż taki świat zmienia człowieka. Chris Pine tymi swoimi niezwykle niebieskimi oczami potrafił momentami trochę nastraszyć.

Przez cały film nie doświadczymy pędzącej akcji. Jest to bardzo spokojny obraz, ale jednak potrafił utrzymać mnie w ciągłym napięciu. Jest on także bardzo tajemniczy, gdyż nie do końca wiemy o wszystkim, czy bohaterowie mówią prawdę, co tak naprawdę sprawiło, że dolina przetrwała i co się stało ze światem zewnętrznym oraz innymi ludźmi. Równie tajemnicze jest zakończenie filmu, zostawiło mnie ono z mnóstwem pytań, obraz po prostu w pewnym momencie się urywa. 

Ekranizacja kręcona była w Nowej Zelandii, więc mamy szansę popodziwiać też mnóstwo przepięknych widoków. 

Film oglądało mi się przyjemnie i możliwe, że jeszcze do niego powrócę, ale najpierw chciałabym przeczytać powieść. A może ktoś z was ma ją już za sobą? Jeśli ktoś lubi takie spokojne obrazy z końcem świata w tle i miłością to na pewno spodoba mu się i ta pozycja.

Zwiastun:
 
Reżyseria: Craig Zobel
Scenariusz: Nissar Modi
Gatunek: Sci-Fi
Producent: USA
Premiera: 26 sierpnia 2015 (świat)/Polska (?)
Czas trwania: 1h 37 min

Obsada:
Margot Robbie – Ann Burden
Chris Pine – Caleb
Chiwetel Ejiofor – John Loomis

Na podstawie powieści „Z jak Zachariasz” Roberta C. O'Briena.

2 komentarze:

  1. Nie słyszałam wcześniej o tym filmie.Bardzo lubię takie klimaty,więc może akurat mi sie spodoba :)
    Pozdrawiam
    http://spisanezpamieci.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway