Strony

01 września 2016

Amy Ewing - Biała róża
Violet ucieka. Po tym, jak Diuszesa przyłapała ją z Ashem, dziewczyna nie ma innego wyjścia, jak uchodzić z Klejnotu, inaczej i ją i jej ukochanego czeka śmierć.
Jednak opuszczenie najpiękniejszego kręgu Samotnego Miasta nie jest łatwe. Violet i Ashowi towarzyszy Raven, na której eksperymenty hrabiny odcisnęły piętno. Listy gończe za Ashem wiszą na każdej ulicy. Gwardziści niestrudzenie polują na zbiegów.
Gdzieś tam, na Farmie, jest obiecany przez Luciena Azyl, a w nim ktoś, kto wstrząśnie całym światem Violet. Już niebawem dziewczyna odkryje, że jej Augurie są o wiele bardziej potężne niż myślała i że całe Samotne Miasto dojrzało do buntu.
Czy Violet znajdzie w sobie dość odwagi, by dołączyć do Sprzysiężenia Czarnego Klucza i wystąpić przeciwko wszystkiemu, co dotąd znała?

Po interesującym debiucie jakim był „Klejnot” Amy Ewing miałam nadzieję na równie dobrą, a nawet lepszą kontynuację, przez co na „Białą różę” czekałam z niecierpliwością. Czy książka sprostała moim oczekiwaniom?

Ponownie obserwujemy wydarzenia z punktu widzenia Violet, która tym razem musi uciekać by ocalić swoje życie. Violet to dobrze wykreowana postać, która ma swoje wzloty i upadki, ale po dalszym zapoznaniu z nią da się ją lubić. Ash to bohater, który został pokazany przez autorkę jako osoba słaba, nic nie potrafiąca, ale na szczęście później się to zmienia. Poznajemy także dość koszmarną przeszłość chłopaka. Na pewno na uwagę zasługuje Garnet, który przechodzi powolną transformację.

Akcja książki rozpoczyna się tuż po tym jak zakończył się „Klejnot”. Tak jak można było się spodziewać, powieść skupia się wokół rebelii przeciw rządzącym Samotnym Miastem. Dobrym pomysłem, i niezwykle ciekawym, było ukazanie prawdziwego znaczenia tajemniczych Augurii, którymi potrafią posługiwać się Surogatki. Powieść potrafi zaskakiwać, jednak ma też swoje przewidywalne momenty. Pomimo tego, że końcówki domyśliłam się, to i tak muszę sięgnąć po ostatnią część trylogii, by poznać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. 
 

Moja ocena: 4/6

Tytuł: Biała róża
Tytuł oryginalny: The White Rose
Seria: The Lone City #2
Autor: Amy Ewing
Premiera: 13.01.2016r.
Ilość stron: 320
Wydawca: Wydawnictwo Jaguar
Cena: 37,90 złKlejnot | Biała róża | The Black Key

 Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Czytam fantastykę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway