Strony

02 listopada 2014

Celine Kiernan - Królestwo Cieni

Wynter Moorhawke podróżuje samotnie przez nieprzebyte lasy w poszukiwaniu zbuntowanego księcia Alberona. Ale w ciemnościach czai się wielu wrogów. Dziewczyna nabiera otuchy, kiedy pojawiają się starzy przyjaciele, Razi i Christopher, lecz wokół niej nie brak i przeciwników. Czy ktoś nimi kieruje? I jaka w tym wszystkim jest rola księcia Alberona?


Miłość łączy na zawsze. Dwoje zamienia w jedno. Pamiętaj o tym i ucz tego innych.”

Ponownie wracamy do świata pełnego tajemnic i intryg wykreowanego w „Zatrutym tronie”. Jako, iż pierwszy tom mi się podobał z przyjemnością sięgnęłam po kontynuację.

Ponownie w dużej części skupiamy się na młodziutkiej Wynter, ale też pojawiają się również Razi i Christopher. Tu w tym tomie, mam zastrzeżenia do Chrisa. Autorka wykreowała go, że się tak wyrażę, na ogromnego mięczaka. Dowiadujemy się przez co przeszedł, wiem, że każdy może mieć chwile załamania, ale bez przesady, nie przez cały tom. Czasami pojawiał się ten wesołek, ale rzadko. Autorka wprowadza również nowych bohaterów – Merronów. Poznajemy ich zwyczaje, które nie są czasami przyjemne.

Ci co narzekali na brak akcji w poprzednim tomie, tutaj nie powinno im jej brakować. Jest ona szybsza i trochę lepsza. Pojawia się więcej momentów pełnych emocji, które można przeżywać razem z bohaterami. Nadal nie zostają wyjaśnione kluczowe tajemnice. Tak jak i w poprzednim tomie mamy tutaj do czynienia z elementami magii, które tym razem były naprawdę przepiękna (a zwłaszcza te pod koniec książki). Dobrym pomysłem był również słowniczek języka merronów, ale niestety trochę nie wyszedł, gdyż znajdował się na samym końcu i trzeba było za każdym razem odwracać ileś tych stron. Jak tylko w bibliotece będzie dostępny finałowy tom, to po niego sięgnę.

Moja ocena: 5/6

Tytuł: Królestwo Cieni
Tytuł oryginalny: The Crowded Shadows
Seria: Trylogia Moorehawke/Moorehawke Trilogy #2
Autor: Celine Kiernan
Premiera: 2011r.
Ilość stron: 512
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Cena: 39,90 zł

Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/


Zatruty tron | Królestwo Cieni | Zbuntowany książę


1 komentarz:

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway