Strony

26 października 2014

Celine Kiernan - Zatruty tron

Piętnastoletnia Wynter Moorehawke, córka Obrońcy Tronu, powraca z ponurych Krain Północy w rodzinne strony i z przerażeniem odkrywa, że w dotąd spokojnym i tolerancyjnym królestwie nastały mroczne czasy.
Intrygi, tortury i bezpardonowa walka o władzę stały się stałym elementem dworskiego życia, a wszelki opór wobec króla jest brutalnie tłumiony.
Wynter staje przed trudnym wyborem - poddać się królewskiej woli czy z narażeniem życia walczyć o przywrócenie ładu w królestwie?


Bohaterowie zostali naprawdę dobrze dopracowani. Nie zawsze możemy być pewni jak w danej sytuacji postąpią. Wynter to dziewczyna która pomyśli zanim coś zrobi, ale jest odważna i zdolną do poświęcenia dla najbliższych. Jednak najbardziej zaintrygowała mnie postać Christophera gdyż to on jest osobą, która skrywa najwięcej tajemnic. Czasami denerwował a czasami wywoływał uśmiech. Rozumiałam również postępowanie Raziego, który zdecydował się na odcięcie od przyjaciół.

Kolejnym plusem jest akcja powieści. Jest ona umiarkowana, ale z rozdziału na rozdział pojawia się coraz więcej sekretów i rzeczy, które autorka utrzymuje w tajemnicy przed czytelnikiem: co to za krwawa maszyna? Dlaczego chcą śmierci Raziego? Czemu król się tak zmienił? I dużo więcej. Nawet na końcu nie wyjaśnia wszystkich, co zmusza do sięgnięcia po kolejny tom. W książce pojawia się również nutka magii, a to za sprawą duchów czy gadających kotów. Wątek romantyczny został zgrabnie ujęty i nie narzuca się treści. Całość jest dobrym połączeniem fantastyki z zagrywkami politycznymi. Jest to prosta powieść, ale naprawdę ciekawa. Z przyjemnością sięgnę po kolejny tom. 
 
Moja ocena: 4/6

Tytuł: Zatruty tron
Tytuł oryginalny: The Poison Throne
Seria: Trylogia Moorehawke/Moorehawke Trilogy #1
Autor: Celine Kiernan
Premiera: 23.03.2011r.
Ilość stron: 424
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Cena: 37,00 zł

Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/


Zatruty tron | Królestwo Cieni | Zbuntowany książę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway