Strony

18 stycznia 2013

Beth Revis - W otchłaniNieodległa przyszłość. Siedemnastoletnia Amy i jej rodzice biorą udział w misji, której celem jest zaludnienie nowej planety. Podróż ma trwać trzysta lat, dlatego pasażerowie poddani są hibernacji. Któregoś dnia Amy zostaje brutalnie zbudzona z lodowatego snu. Ktoś próbuje ją zamordować! Statek kosmiczny zmienia się w zdradliwą pułapkę. Jego mieszkańcy poddali się władzy Najstarszego, despotycznego i przerażającego przywódcy. Jest jednak jeszcze Starszy - zafascynowany Amy zbuntowany nastolatek i następca Najstarszego. Zdeterminowany, by przejąć władzę. Czy Amy może mu zaufać?

"Nie jest przywódcą ten, kto zmusza ludzi, by czynili go silniejszym, lecz ten, kto z chęcią odda część własnej siły, aby ci ludzie mogli stanąć na własnych nogach."

Przeczytałam wiele pozytywnych recenzji o tej książce, więc musiałam po nią sięgnąć. Książka jest bardzo dobra, nie mogę powiedzieć, że nie. I naprawdę wciąga. Miło chociaż raz poczytać coś innego niż miłosne historie o wampirach, a romans w gwiazdach połączony z kryminalną zagadką to naprawdę świetny pomysł. Uwielbiam coś takiego.

Amy to siedemnastoletnia dziewczyna, która wraz z rodzicami postanawia udać się na wyprawę, mają oni bowiem zaludnić nowo odkrytą planetę. Niestety sen dziewczyny zostaje niemile przerwany. Amy musi odnaleźć się w nowej, brutalnej rzeczywistości. Pomaga jej w tym Starszy, szesnastoletni chłopak, który w przyszłości ma zostać przywódcą statku. Na razie jest nim despotyczny, pozbawiony uczuć Najstarszy, który z miłą chęcią pozbył się Amy. Dziewczyna od początku wie, że świat w którym teraz musi żyć jest pełen fałszu. To dzięki niej Starszy zaczyna dostrzegać i poznawać prawdę.

„Lepiej kochać i stracić miłość, niż nie kochać wcale.”

Historię poznajemy z dwóch punktów widzenia: Amy i Starszego. Rozdziały przeplatają się nawzajem, raz jest dziewczyna, potem chłopak. Koniec jest naprawdę wzruszający. Bohaterowie na długo zapadną nam w pamięć. Są świetnie wykreowani i pełni tajemnic. To co dwaj przeżywają i mówią sobie jest niesamowite. Nie każdy by był zdolny do takich poświęceń. W niektórych momentach książka zaskakuje, występują brutalne sceny. Jest  to powieść dla starszej młodzieży, a może nawet i dorośli odnaleźli by też coś w niej. Świat wykreowany przez Beth Revis jest niezwykle drobiazgowy. Autorka postarała się i wymyśliła nowe, dziwne rzeczy ułatwiające życie.  „W otchłani” ukazuje nam co człowiek potrafi zrobić innemu człowiekowi, aby tylko sprawnie go kontrolować. Okładka jest cudowna. Zaciemnione twarze symbolizują tajemnicę, a tło pełne gwiazd odpowiada tematyce książki. Czyta się szybko i przyjemnie. Książka ma też kilka cech z antyutopii. Z miłą chęcią sięgnę po kontynuację. Jeśli chcecie przeczytać coś oryginalnego to polecam tą powieść.


Trailer książki:

Moja ocena: 5/6

Tytuł: W otchłani (org. Across the Universe)
Autor: Beth Revis
Premiera: 21.03.2012r.
Ilość stron: 392
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Cena: 37,00 zł

Oficjalna strona książki: http://www.acrosstheuniversebook.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway