Strony

31 stycznia 2013

Carrie Jones - ZniewolenieZara i jej przyjaciele mają nadzieję, że raz na zawsze rozprawili się z Piksami, uwięziwszy krwiopijcze stwory głęboko w lesie. Ale pragnienie króla piksów jest niezaspokojone, rośnie z każdym kolejnym dniem niewoli, gdy jednocześnie zmniejsza się jego władza nad poddanymi. A to wystarcza, by zwabić do miasta nowego króla, który twierdzi, że jest inny – że istnieją piksy, które potrafią pokojowo współżyć z ludźmi, nie uciekając się do przemocy i okrucieństwa. Zara zaczyna mu nawet wierzyć, do chwili, gdy przybysz oznajmia dziewczynie, iż jest ona przeznaczoną mu królową…

„Być może właśnie popełniłam największy błąd w życiu. Być może właśnie oddałam siebie." *

„Zniewolenie” to druga część przygód Zary i jej przyjaciół. W Bedford zapanował względny spokój. Dziewczyna ma nadzieję, że to już koniec przykrych wrażeń i może odpocząć u boku ukochanego. Ale to dopiero początek nowych wydarzeń…

W tej części Zara strasznie mnie irytowała, co nie zdarzyło się w „Pragnieniu”. Ale również odznaczyła się innymi, pozytywnymi cechami. Zara w kółko zachwyca się Nickiem, po pewnym czasie można mieć tego dosyć. Najlepiej wykreowanym bohaterem jak do tej pory był Astley, piks, który ma zostać w przyszłości królem. Skromny, honorowy i skłonny do żartów – to sprawiło, że naprawdę da się go lubić. Pod koniec książki Issie – najlepsza przyjaciółka Zary – postępuje tak jak na prawdziwego przyjaciela przystało. 

Według mnie „Zniewolenie” było ciekawsze od pierwszej części. Szybsza akcja, więcej tajemnic. Świetne było również wprowadzenie mitologii skandynawskiej, Walhalii i Walkirii. Autorka pokazała, co człowiek potrafi poświęcić dla ukochanej osoby – nawet część siebie. Banalny język sprawił, że książkę czyta się szybko. Mimo wielu minusów, warto ją przeczytać.  
 

Moja ocena: 4/6

Tytuł: Zniewolenie (org. Need #2: Captivate)
Autor: Carrie Jones
Premiera: 11.03.2011
Ilość stron: 288
Wydawca: Bukowy Las
Cena: 31,90 zł*str. 245

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway