Strony

19 lipca 2012

Elizabeth Chandler - Pocałunek anioła


Ivy ma wszystko, o czym może zamarzyć nastolatka - urodę, talent, oddanych przyjaciół i przystojnego chłopaka, Tristana, który chce spędzić z nią resztę życia. Jednak wizja świetlanej przyszłości znika, gdy ukochany ginie w tragicznym wypadku samochodowym. Rozpacz po stracie bliskiej osoby to nie jedyny problem, z jakim będzie sobie musiała poradzić załamana dziewczyna - jej życiu zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Nie jest jednak sama ze swoimi problemami - nad jej losem czuwa bowiem anioł-stróż...


Tristanowi bardzo podoba się Ivy, ale ona o tym nie wie. Dziewczyna bardzo boi się wody i przez to nie umie pływać. Dzięki chłopakowi Ivy pokonuje swój lęk. Lekcje pływania zbliżają ich do siebie...


Nie mogę powiedzieć, że to zła książka, ale nie jest jedna z moich ulubionych. Czasami jest ciekawa i niezwykle wciągająca, a czasami nudna i bezsensowna. Czytając ją miałam wrażenie, że autorka bardzo spieszyła się z jej pisaniem. Niektóre elementy opowieści można by rozwinąć. Pani Chandler  miała dużo ciekawych pomysłów i gdyby je bardziej szczegółowo opisała wpłynęłoby to znacznie na jakość książki. Prowadzone dialogi nie są przesłodzone, nie ma tam ochów i achów, za to duży plus. Język pisania jest prosty i lekki dzięki czemu czyta się ją szybko.. a może dlatego, że jest taka krótka, ma tylko 224 strony. Główna bohaterka i jej chłopak są trochę wyidealizowani, ale szczerze ich polubiłam. Chociaż mają prawie wszystko, nie wywyższają się, są skromni. Tristan jest opiekuńczy, bardzo lubi dzieci. Jego podejście do młodszego brata Ivy - Phillip'a jest niezwykłe, nie każdy potrafiłby się tak bawić z ośmiolatkiem. Ivy jest ładną, nieśmiałą dziewczyną. Książka opowiada o miłości i śmierci, czyli dwóch największych zagadkach tego świata.  
Może w dalszych częściach autorka dostrzegła potencjał swojej książki i go wykorzystała. Druga część "Pocałunku anioła" to "Potęga miłości" po którą sięgnę z ciekawości aby poznać dalsze losy tragicznej historii Ivy.

Moja ocena: 3+/6

  
Tytuł: Pocałunek anioła (oryg. Kissed by an Angel)
Autor: Elizabeth Chandler
Data wydana: 31.01.2012 r. (świat: lipiec 1995 r.)
Ilość stron: 224
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Cena: 27,00 zł

1 komentarz:

  1. Czytałam i spodobała mi się, ale także nie dałam maksymalnej oceny.

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway