Strony

16 lipca 2012

Michael Grant - Gone Zniknęli. Faza piąta: Ciemność


 Perdido Beach, Kalifornia. Zawieszenie broni. Pokój w ETAPie jest kruchy jak szkło.

Cain rządzi w swojej domenie żelazną ręką.
Sam nie może zaznać spokoju.
Diana spodziewa się dziecka.

Ustanowili nowe prawa, przetrwali głód, plagę kłamstw, wreszcie zarazę…
Ale teraz bariera staje się czarna. ETAP ogarnia nieprzenikniona ciemność.

Ale mrok nie jest jedynym zagrożeniem. Giną zwierzęta i ludzie. Nieznana dotąd moc wywraca ich ciała na drugą stronę.

Im głębsze cienie, tym bardziej Ciemność rośnie w siłę. Ze swego leża w głębi ziemi gaiaphage sięga po to, czego najbardziej pragnie. Po ludzkie ciało, w którym mogłoby się odrodzić.

Wszystko co wydarzyło się w tej książce zaskoczyło mnie. Ta książka była szokująca od samego początku do końca. Pełno w  niej ciemnego humoru, terroru i napięcia. Przemoc jest wszechobecna: dzieci zabijają się z byle powodu, piją alkohol i biorą narkotyki. Jednakże istnieją konsekwencje tych czynów, zarówno psychiczne jaki i fizyczne 
 
Dowiesz się z książki wiele nowych rzeczy o dzieciach z ETAP-u, jego przywódcach oraz o samym ETAP-ie. Ta część serii ukazuje co się dzieje na zewnątrz bariery. Niektórzy bohaterzy mają swoje tajemnice jak np. Edilio. Pomysł zaciemnienia ETAP-u był nawet dobry. Dzięki ciemności ukazane zostały słabości głównych bohaterów. Zostali ukazani oni jako zwykli ludzie z trudnościami w już i tak trudnym życiu. 

Autor sięga w głąb ludzkiej psychiki: pokazuje co strach potrafi zrobić z człowiekiem, jak go zmienia: jego pogląd na świat, wiarę w Boga. Nie jesteśmy tylko kimś, mamy swoje zadania do spełnienia i to zależy tylko od nas czy pokonamy swoje najgłębsze lęki.
Ostatnia część tej serii w oryginale ma ukazać się2 kwietnia 2013 roku

Moja ocena: 6/6
Tytuł: GONE Zniknęli. Faza piąta: Ciemność (org. FEAR. A GONE NOVEL)
Autor: Michael Grant
Premiera: 30.05.2012 r.
Ilość stron: 464
Wydawnictwo: Jaguar
Cena: 39,90 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway