Strony

11 listopada 2016

Rebecca Donovan - Biorąc oddech
Emma w końcu uciekła. Odcięta zupełnie od tego, co było rozpoczyna nowy etap w swoim życiu. Kalifornijskie słońce sprzyja zmianom, a nowe otoczenie i nowi ludzie pomagają jej zostawić za sobą koszmarną przeszłość. Czy nie jest to jednak tylko pozorna ucieczka?
Do Emmy wciąż wracają makabryczne wspomnienia trudnych przeżyć, których doświadczyła ze strony dręczącej ją ciotki i uzależnionej od alkoholu matki. Broniąc się przed przeszłością sama sięga po znienawidzony alkohol...
Czy Evan będzie w stanie ją ocalić? Czy Emma nauczy się akceptować siebie i przyjmie miłość i nadzieję? A może pojawi się ktoś jeszcze?

Po dwóch bardzo dobrych poprzednich tomach, przyszła pora na poznanie już ostatniego i rozstanie się zarówno z Emmą jaki i Evanem oraz pozostałymi postaciami.

Emma to nastolatka, która w swoim życiu przeszła już bardzo dużo, więc w „Biorąc oddech” przychodzi fala załamania. Dziewczyna zaczyna imprezować oraz upijać się, starając się nic nie czuć. W jej życiu pojawia się również nowy chłopak Cole, do którego również zapałałam sympatią podobnie jak w przypadku Evana, który w tej części pojawia się dopiero w połowie. Tym razem Rebecca Donovan nie pisała powieść tylko z punktu widzenia Emmy, ale również Evana. Dzięki temu mamy szansę poznać, co tak naprawdę odczuwał chłopak.

Powieść Rebecci Donovan wciąga od pierwszych stron. Jest ona również pełna emocji, które potrafiły wywołać bądź smutek lub radość na mojej twarzy – więc nie mogę się nie zgodzić z opisem na frontowej okładce. „Biorąc oddech” to powieść o wybaczaniu, zaakceptowaniu samej siebie, pokonaniu lęków, miłości. Autorce udało wykreować się pełnokrwistych bohaterów, z którymi idzie się szybko zżyć i których łatwo wyobrazić sobie w realnym świecie. Cała seria jest naprawdę godna polecenia, a ja sama możliwe, że kiedyś jeszcze do niej powrócę.Moja ocena: 5/6

Tytuł: Biorąc oddech
Tytuł oryginalny: Out of Breath
Seria: Oddechy/Breathing #3
Autor: Rebecca Donovan
Premiera: 8.04.2015r.
Ilosć stron: 488
Wydawca: Wydawnictwo Feeria Young
Cena: 37,90 zł
 Powód by oddychać | Oddychając z trudem | Biorąc oddech

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway