Strony

30 czerwca 2012

Cassandra Clare - Miasto Szkła

 "W "Mieście Kości" i "Mieście Popiołów", poznaliśmy główną bohaterkę bestsellerowej serii "Dary Anioła", Clary Fray - nastoletnią rudowłosą dziewczynę o skłonnościach do wpadania w tarapaty.  Jej najlepszym i jedynym przyjacielem jest chłopak, matka jest roztrzepaną artystką, a miejscem rozrywki są ulice Manhattanu i nocne kluby. Tutaj tez Clary przezywa szereg mrożacych krew w zyłach przygód, zyskuje nowych przyjaciół i nie tylko...

W "Mieście Szkła", pośród chaosu wojny Nocni Łowcy będą musieli się zdecydować, czy podejmą walkę u boku wampirów, wilkołaków i innych Podziemnych… czy przeciwko nim. Również Jace i Clary muszą podjąć ważną decyzję: czy pozwolić sobie na zakazaną miłość? "


„Miasto Szkła” to trzecia i zarazem ostatnia część trylogii „Dary Anioła” . Napisana dla Young Adults (YA) seria śledzi historię Clary – przeciętnej nastolatki z Nowego Jorku – której matka nagle znika i nagle może zobaczyć rzeczy jakie zwykły śmiertelnik nie może. Matka ukrywała ją od własnego dziedzictwa, próbując chronić córkę.
Większość akcji książki dzieje się w Idrisie – ojczyźnie Nocnych Łowców, którzy są na krawędzi wojny. Valentine jest zdeterminowany aby zdobyć trzeci i ostatni Dar Anioła, Lustro. Dzięki nim będzie mógł wezwać anioła Raziela. Nikt nie może go powstrzymać od swoich planów o dominację nad Nocnymi Łowcami i eksterminacji Podziemnych. Clary i Jace ponownie zostają rzuceni w sam środek walk i obydwoje mają dużą rolę do odegrania, aby Idris mógł przetrwać.

Ta książka wywołuje wiele emocji: śmiałam się i płakałam. Wszystkie tajemnice wychodzą na jaw. Zostają wprowadzone nowe postacie. „Miasto Szkła” jest niezwykłym zakończeniem trylogii. Jeśli spodobały ci się poprzednie części , to nie ma powodu abyś nie polubił tej. Łatwy język, sporo humory i żartobliwe teksty bohaterów sprawiają, że książkę czyta się szybko. „Dary Anioła” stały się jedną z moich ulubionych serii fantasy. Nie mogę doczekać się ekranizacji pierwszego tomu, która planowana jest na przyszły rok.

Moja ocena: 6/6

Tytuł: Miasto Szkła (org. The Mortal Instruments #3: City of Glass)
Autor: Cassandra Clare
Premiera: 24.03.2010 r.
Ilość stron: 556
Wydawnictwo: MAG
Cena: 39,00 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway