Strony

15 grudnia 2012

Alyxandra Harvey - Córka MediumViolet Willoughby nie wierzy w duchy. Za to duchy nie przestają jej prześladować. Po latach spędzonych na asystowaniu matce w jej karierze fałszywego medium, Violet sceptycznie podchodzi do wszelkich zjawisk paranormalnych. Ale teraz, kiedy nawiedza ją niezwykle uparty duch dziewczyny, która zginęła okrutną śmiercią, Violet nie może dłużej ignorować swoich wyjątkowych zdolności. Musi zrozumieć, co duch chce jej przekazać, i to szybko, bo morderca wciąż znajduje się na wolności. Nie może jednak zdradzić swojego talentu – bo to zrujnuje jej szansę na wydostanie się spod władzy matki. Pomóc jej może tylko Colin, przyjaciel z dzieciństwa, którego pokochała. Tylko on rozumie prawdziwą Violet, ale wspierając ją, ryzykuje, że nigdy nie będą razem. Czy Violet znajdzie sposób, by pomóc duchowi i nie zaprzepaścić swojej szansy na wolną od kłamstwa przyszłość?


Autorka wprowadza nas w świat XIX-wiecznej Anglii, gdzie mocno widać podziały na grupy społeczne. Bohaterowie książki są bardzo różni, wyraźnie ukazują rozłam społeczeństwa na klasy. Widać bogactwo i biedotę. 

Głowna bohaterka a za razem narratorka książki to szesnastoletnia Violet. Dziewczyna nie ma łatwego życia. Wyobraźcie sobie, że musicie okłamywać wszystkich dookoła żeby przeżyć. Niezbyt ciekawie, bo gdy się wszystko wyda to będą kłopoty i to ogromne. Matka Violet to „medium”. To straszna oszustka, która nie posiada daru komunikacji ze zmarłymi, ale jej córka tak.Violet pragnie wyrwać się spod jarzma matki. Dziewczyna ma oparcie w Colinie i Elizabeth. Colin to chłopak z ulicy, którego matka Vilolet wzięła do pomocy. Elizabeth to córka arystokracji więc teoretycznie nie powinna przyjaźnić się z nastolatką, ale co tam zasady.

Książka wciąga, czyta się szybko i ani trochę nie nudzi. Tajemniczy klimat, kryminalna zagadka i duchy w tle to świetne połączenie. Pisana lekkim językiem, a czasami nawet z humorem. Przyjemnie się czyta. Polecam.


Moja ocena: 4+/6

Tytuł: Córka Medium (org. Haunting Violet)
Autor: Alyxandra Harvey
Premiera: 10.11.2011r.
Ilość stron: 320
Wydawca: Akapit Press
Cena: 33,00 zł

 

<----  Spodobała mi się ta tapetka :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway