Strony

06 grudnia 2012

Aprilynne Pike - Moc przeznaczenia„Niczyje życie nie powinno być ograniczone pojedynczym celem, zwłaszcza jeśli to cel, którego nie wybrało się samemu.”

Czwarta i ostatnia część cyklu o Laurel i wróżkach kryje wiele niespodzianek. Akcja powieści toczy się w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin, lecz obfituje w zaskakujące zwroty i dramatyczne wydarzenia. Magicznemu Avalonowi zagraża całkowite zniszczenie! Czy Laurel pomoże wróżkom ocalić ich baśniowy świat? Czy w jej dalszym życiu znajdzie się miejsce dla Tamaniego i Dawida? 

„- Prawdziwy bohater stawia innych przed sobą – wydusiła z siebie.
- Prawdziwy bohater wie, że miłość jest potężniejsza od nienawiści.”
To jest coś, na co czekałam. Wartka akcja, pełno dynamizmu – nie możne się od niej oderwać! To najlepsza część w całej serii. Akcja toczy się w ciągu kilku godzin – najwyżej dwóch dni. A zakończenie jest niesamowite, zaskakujące i wzruszające. Książka jest też smutna, ginie w niej wiele wróżek i też kluczowe postacie. Można powiedzieć, że głównym tematem książki jest niebezpieczeństwo, walka i śmierć… Pełno w niej scen walk i śmierci przez co powieść staje się bardziej brutalna od swoich poprzedniczek. Wszystkie tajemnice zostają wyjaśnione. Dowiadujemy się kim są naprawdę Klea i Yuki, dlaczego trolle są odporne na magię wróżek jesiennych. Laurel dokonuje wyboru, z kim spędzi całe swoje życie. Autorka ukazała również, że człowiek pragnąc zemsty jest w stanie zrobić wszystko, nawet zabić własnych przyjaciół i rodzinę. Zwykły człowiek chroniąc najbliższych może dokonać niemożliwego, czego dobrym przykładem jest Dawid. Tamani, gdy sądził, że Laurel nie żyje popada w obłęd. Laurel jest gotowa poświęcić całe swoje życie, aby uratować ukochanego. Ach, ta miłość. No i okładka. Najładniejsza ze wszystkich. Trzeba sięgnąć po całą serię. Jest warta tego czasu, który trzeba poświęcić, aby ją przeczytać.
 
Moja ocena: 5+/6

Tytuł: Moc przeznaczenia (org. Wings #4: Destined)
Autor: Aprilynne Pike
Premiera: 19.09.2012r.
Ilość stron: 272
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Cena: 29,90 zł


 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway