Strony

19 lutego 2013

Maggie Stiefvater - Niepokój„To naprawdę dziwne, czego miłość uczy człowieka o jego niedoskonałościach.”

Nadchodzi wiosna. Sam jest człowiekiem, ale tym razem to z Grace zaczyna się dziać coś dziwnego. W dodatku rodzice próbują ją rozdzielić z Samem - skupieni jak zwykle tylko na sobie,nie zwracają uwagi na to, jak bardzo ranią córkę. Isabel po śmierci brata zaprzyjaźnia się z Grace. Po długiej zimie w domu Sama pojawia się nowy wilk, Cole - niepokojący gość, który odmienia życie każdego z nich.

 "Nie wiedziałam, że istnieje tyle różnych sposobów na to, żeby powiedzieć żegnaj..."

“Niepokój” to druga część trylogii o wilkach z Mercy Falls. Sam “wyleczył” się ze swojego wilkołactwa i chce wieść spokojne życie u boku ukochane Grace. Ale na drodze do raju staje tajemnicza choroba dziewczyny. Grace słabnie z dnia na dzień i nikt nie wie co jej dolega. Również odzywa się rodzicach Grace ich instynkt rodzicielski, gdy nakrywają dziewczynę z Samem w łóżku, chociaż wcześniej prawie nie zwracali uwagi na swoją córkę. W tej części trylogii Isabel stała się główną bohaterką, a nie tylko poboczną. Dowiadujemy się więcej o bohaterce i motywach jej postępowania. Autorka wprowadza do książki również nową postać – Cola. Jest to najnowszy nabytek stada. Chłopak to lider zespołu “NARKOTIKA”, pragnie on zapomnieć o swoim dotychczasowym życiu i dlatego zgadza się zostać nowym wilkiem.

„Przyszłość rozciągała się przede mną, pełna niepewności i nieskończona, i moja - jak nigdy wcześniej.”

Tak jak w “Drżeniu” i tutaj mamy narrację pierwszoosobową. Historię z własnej perspektywy opowiadają cztery osoby: Grace, Sam, Isabel i Cole. Dzięki temu historia została poszerzona i jest bardziej obiektywna. Niepokój to wzruszająca i piękna historia. Autorka w niesamowity sposób połączyła magiczny świat wilkołaków z prawdziwym życiem. Pani Stiefvater pokazuje, na przykładzie Cola, co sława i narkotyki potrafią zrobić z człowiekiem, do czego go doprowadzić. Akcja jest bardziej wartka. Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie


Moja ocena: 5/6

Tytuł: Niepokój (org. Linger)
Autor: Maggie Stiefvater
Premiera: 26.10.2011r.
Ilość stron: 432
Wydawca: Wydawnictwo Wilga
Cena: 39,99 zł
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway