Strony

26 lutego 2013

Maggie Stiefvater - Ukojenie


„Są myśli, których nie można mi odebrać. Są myśli, których utraty po prostu bym nie zniósł”

Grace i Sam spotykają się w "Drżeniu". W "Niepokoju" walczą o to, żeby być razem. W "Ukojeniu" ich życiu zagraża prawdziwe niebezpieczeństwo. Stawka staje się coraz wyższa. Zaczyna się polowanie na wilki...

Sam zrobi dla Grace wszystko. Ale czy jeden człowiek i jedna miłość mogą naprawdę zmienić wrogi świat? Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość zderzają się ze sobą w jednej chwili - chwili śmierci lub powrotu do życia. Czy bohaterowie naszej sagi wreszcie znajdą ukojenie?


"(...) niektórzy ludzie widzą to, co chcą widzieć."

"Ukojenie" to trzecia i ostatnia część trylogii o wilkach z Mercy Falls, którą strasznie polubiłam. Historia  w "Ukojeniu" skupia się na odnalezieniu leku na wilkołactwo i uratowaniu wilku, gdyż ludzie urządzają kolejne polowanie. W tej części dużą rolę odgrywa Cole, którego poznaliśmy w "Niepokoju". Chłopak jest młodym geniuszem i ma szansę odnaleźć ten lek. Cole przechodzi metamorfozę po śmierci swojego najlepszego przyjaciela Victora. Akcja książki rozpoczyna się siedem tygodni po zniknięciu Grace. Tylko parę osób zna prawdę o prawdziwym powodzie jej zaginięcia.

Tak jak i w poprzedniej części narratorami historii są Grace, Sam, Isabel i Cole. Autorka używa bardzo plastycznego języka. Zakończenie jest bardzo smutne. W niektórych momentach książka zaskakuje. Grace i Sam zrobią dla siebie wszystko. Jest to miłość idealna. Każdy z nas chciałby, aby takie uczycie właśnie go spotkało. Ta historia o miłości i poświęceniu jest bardzo uniwersalna. Bohaterów, a w szczególności Sama i Grace bardzo polubiłam, nawet Cole nie był taki zły. Sam, mimo przerażającej przeszłości, pokazuje, że można żyć dalej. Grace to bardzo silna dziewczyna która pomimo wielu problemów nie poddaje się.  Z miłą chęcią sięgnę po inne książki tej autorki.
 
„Ludzie nie muszą sobie zasłużyć na dobroć. Mogą zasłużyć najwyżej na okrucieństwo.”

Okładki do serii nie powalają na kolana, ale nie są też złe. Ceny mogą być, ale jakby były niższe to czytelnicy byliby szczęśliwsi. Chociaż przynajmniej w Empiku dostępny jest pakiet tej trylogii w bardzo opłacalnej cenie. Jak będę miała więcej pieniędzy to może sobie kupie tak żeby mieć je na własność. Po przeczytaniu całej trylogii mogę polecić ją każdemu.

Moja ocena: 5/6

Tytuł: Ukojenie (org. Wolves of Mercy Falls #3: Forever)
Seria: Wilki z Mercy Falls
Autor: Maggie Stiefvater
Premiera: 14.04.2012r.
Ilość stron: 520
Wydawca: Wydawnictwo Wilga
Cena: 39,99 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway