Strony

27 sierpnia 2013

P. C. Cast & Kristin Cast - Przysięga Smoka

Smok nie zawsze był wojownikiem i nauczycielem szermierki w Domu Nocy. Dawno temu był zwykłym uczniem: młodym, zdolnym i … zakochanym.

Bryan Lankford, bo tak naprawdę ma na imię Smok, to syn możnego hrabiego. Poznajemy go jako siedemnastolatka w momencie, gdy jego własny ojciec wyrzeka się go i każe mu opuścić rodzinny kraj, Anglię. Lecz zanim to się stanie, zostaje naznaczony na adepta. Mijają trzy lata. W Saint Louis, w tamtejszym Domu Nocy, wiedzie dobre życie. I również tam poznaje Anastasię, swoją ukochaną. Smok to butny i arogancki młodzieniec, ale wzbudzał sympatię od samego początku.
Jest utalentowanym szermierzem i do tego bardzo przystojnym więc zwraca na siebie uwagę dziewcząt i nie tylko, a to powoduje kolejne kłopoty.

Honoru i prawości nie wygrywa się w zawodach. Zdobywa się je w życiu poświęconym tym ideałom


Przysięga Smoka” jest utrzymana w takim samym klimacie co tomy „Domu Nocy”. Adepci, rytuały, kapłanki, wojownicy, ciemne moce. W tej opowiastce możemy dokładniej poznać Smoka i jakie motywy nim kierują w obecnych czasach. Trochę szkoda, że autorki przeskoczyły te trzy lata z jego życia oraz, że historia skończyła się tak szybko. W tej części nie tylko zagłębiamy się w myślach i uczuciach Smoka, ale również i Anastasji. Cieszę się, że autorki napisały „Przysięgę Smoka” gdyż daje nam to lepszą możliwość poznania pobocznych bohaterów. Całość została naprawdę fajnie wpleciona w cały cykl. To piękna, ale i zarazem smutna historia o miłości – ci co czytali „Dom Nocy” wiedzą o czym mówię. Tym co przygody Zoe i jej przyjaciół się podobają to również przypadnie im do gustu „Przysięga Smoka”.

Moja ocena: 4/6

Tytuł: Przysięga Smoka (org. Dragon's Oath)
Seria: Opowiadanie z serii Dom Nocy #1 (org. House of Night Novellas #1)
Autor: P.C. Cast & Kristin Cast
Premiera: 20.03.2013r.
Ilość stron: 160
Wydawca: Wydawnictwo Książnica
Cena: 25,00 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway