Strony

05 lipca 2016

Virginia C. Andrews - Duchy DollangangerówOdnaleziony w ruinach posiadłości Foxworth Hall dziennik Christophera Dollangangera ma dziwny wpływ na rzeczywistość –jak gdyby duch uwięzionych tam niegdyś dzieci prześladował kolejne pokolenia. Nie przypadkiem przebudowy spalonego domostwa podjął się ojciec Kristin Masterwood, której przedwcześnie zmarła matka była daleką krewną Foxworthów?
Kristin zdradza sekret pamiętnika swojemu chłopakowi. Nieoczekiwanie Kane Hill proponuje jej wspólne czytanie na poddaszu, przemienionym zawczasu w poddasze Dollangangerów.
Odtąd wydarzenia biegną dwoma torami – z jednej strony ojciec Kristin z zapałem realizuje plany tajemniczego inwestora, który na miejscu dwukrotnie spalonego Foxworth Hall buduje nowoczesną posiadłość. Z drugiej strony dwójka młodych ludzi w sugestywnej scenerii poddasza coraz mocniej przeżywa tragiczne wydarzenia opisane w dzienniku. I stopniowo, nieświadomie, odgrywają historię, w której coraz większą rolę ma wątek zakazanego uczucia i budzącej się seksualności. Niepokojąca atmosfera coraz bardziej przenika życie młodych ludzi. Co zwycięży w tej dziwnej rozgrywce – obsesja przeszłości czy energia przyszłości? Rodzinna klątwa czy nowe życie?

Po dosyć zwykłym zakończeniu, ale wiedziona ciekawością, postanowiłam sięgnąć po kolejny tom z trylogii „Pamiętnik Christopher’a”.

Jeśli przy pierwszym tomie mogłam stwierdzić, że główną bohaterkę Kristin i jej chłopaka Kane’a dało się polubić, tak teraz swoim zachowaniem strasznie mnie odpychali. Ogarnęła ich totalna obsesja na punkcie pamiętnika Christopher’a i każdy szczegół swojego życia, robi to zwłaszcza dziewczyna, porównują do tego co działo się z chłopakiem i jego rodzeństwem. Spotkania z przyjaciółmi i życie rodzinne schodzi praktycznie na drugi plan, wszystko sprowadza się do pamiętnika – co czasami bardzo mnie denerwowało i także, można powiedzieć, że było to przerażające – jak obsesja na jakimś punkcie potrafi zmienić człowieka.

Ponownie historię obserwujemy dwutorowo – raz opowiada Kristin, a później cofamy się w przeszłość, by poznać wydarzenia z życia Chrisa. Można powiedzieć, że praktycznie cała książka nie zaskakuje niczym niezwykłym – ot opowiada o „przygodach” nastolatków, a dla tych co czytali „Kwiaty na poddaszu” opowieść Chrisa nie jest niczym niezwykłym. No właśnie, praktycznie cała powieść, gdyż końcówka wbija w fotel i to dosyć mocno. Mamy szansę odkryć co tak naprawdę stało się z bliźniakiem Cory’m i tutaj autorce udało się mnie zaskoczyć i to bardzo mocno.
 
Powieść pisana jest lekkim językiem co sprawia, że czyta się ją niezwykle szybko, a ostatnie strony powodują, że wręcz muszę przeczytać ostatni tom.


Moja ocena: 4-/6

Tytuł: Duchy Dollangangerów
Tytuł oryginalny: Echos of Dollanganger
Seria: Pamiętnik Christophera/Christopher’s Diary #2
Autor: Virginia C. Andrews
Premiera: 1.03.2016r.
Ilość stron: 368
Wydawca: Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Cena: 35,00 zł
 


Tajemnica Foxworth Hall | Duchy Dollangangerów | Tajemniczy brat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway