Strony

12 czerwca 2016

Virginia C. Andrews - Tajemnica Foxworth HallW ruinach rezydencji Foxworth Hall siedemnastoletnia Kristin Masterwood odkrywa pamiętnik Christophera Dollangangera. Gdy chłopiec miał czternaście lat, za sprawą żądnej pieniędzy matki został uwięziony w Foxworth Hall razem z młodszą siostrą Kathy oraz bliźniakami Cory i Carrie. Przez długi czas starał się podtrzymywać rodzeństwo na duchu, a dramatyczna sytuacja odciskała się piętnem na jego psychice. Kristin z rosnącą fascynacją zagłębia się w tragicznych historii rodzeństwa Dollangangerów, śledząc zakazaną miłość brata do siostry. Mroczne tajemnice rodu stają się jej obsesją, a wkrótce odkrywa, że jej matkę łączyło pokrewieństwo z rodziną Foxworthów...

Byłam bardzo zdziwiona, kiedy zobaczyłam w zapowiedziach, że zostanie wydana książka, która opowiada historię „Kwiatów na poddaszu” z punktu widzenia Chrisa – najstarszego z braci. A że oryginał bardzo mi się podobał, to byłam bardzo ciekawa tego, co znajdziemy w „Pamiętniku Christophera”. Rodzina po śmierci Virginii Andrews zatrudniła osobę, która dostała za zadanie dokończenie jej niektórych utworów – Andrew Neidermann’a. Trylogia "Pamiętnik Chrostophera" jest właśnie takim utworem.

Akcja książki dzieje się dwutrowo. Z jednej strony poznajemy życie 17-letniej Kristin, a z drugiej ponownie zagłębiamy się w dramatyczne wydarzenia sprzed kilku dekad, które miały miejsce w Foxworth Hall, a to dzięki pamiętnikowi samego Christophera Dollangangera. Kristin to typowa nastolatka. Obserwujemy jej spotkania z przyjaciółmi, pierwszą miłość, a także relacje z ojcem. Dziewczyna jest jak na swój wiek bardzo odpowiedzialna – stała się taka po śmierci matki. Z kolei Chris to chłopak, który w młodym wieku musiał stać się ojcem dla młodszego rodzeństwa. Czytając jego opowieść miałam wrażenie, że nie mówi tego dziecko, ale dorosły człowiek.  

Książkę czyta się niezwykle szybko. Zarówno tę część z życia Kiristin, jak i Chrisa. Pomimo tego, że „Kwiaty na poddaszu” już są dawno za mną, miło mi było spojrzeć na te wydarzenia troszeczkę z innego punktu widzenia. Wydarzenia z pierwszej części historii o Dollangangerach zostały rozciągnięte na trzy tomy. Powoli odkrywamy jakie uczucia targały dorastającym Chrisem. Jeśli ktoś nie czytał „Kwiatów na poddaszu” może spokojnie sięgnąć po „Pamiętnik Christophera”.
 

Moja ocena: 4/6

Tytuł: Tajemnica Foxworth Hall
Tytuł oryginalny: Secrets of Foxworth
Seria: Pamiętnik Christophera/Christopher’s Diary #1
Autor: Virginia C. Andrews
Premiera: 3.11.2015r.
Ilość stron: 360
Wydawca: Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Cena: 35,00 zł
 Tajemnica Foxworth Hall | Duchy Dollangangerów | Secret Brother

2 komentarze:

  1. Nie znam pióra autorki, ale chętnie to zmienię

    OdpowiedzUsuń
  2. Za mną dopiero "Kwiaty na poddaszu", więc chcę najpierw przeczytać całą sagę, aby sięgnąć po "Pamiętnik Christophera". Jednak zrobię to na pewno.

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway