Strony

29 czerwca 2013

Ellen Schreiber - Pocałunki wampira. Początek

Dwór na szczycie wzgórza wiele lat stał pusty, ale pewnego dnia okazało się, że ktoś w nim zamieszkał. Tajemniczy Alexander Sterling natychmiast stał się tematem plotek. Raven, zafascynowana wampirami gotka, usiłuje odkryć całą prawdę o skrytym Alexandrze. Kiedy go poznaje, zaczyna między nimi iskrzyć. Czy Alexander spełni jej największe marzenie?

Wszechświat przypomina płótno nakrapiane lśniącymi, migotliwymi światełkami, wszechobecny obraz, który czeka, żeby na niego popatrzeć. Ale ludzie są tak zabiegani, że go nie dostrzegają. A to najpiękniejsze ze wszystkich dzieł.”

Raven to szesnastoletnia dziewczyna, która od dziecka pragnęła zostać wampirem. Gdy była mała wraz z rodzicami, hipisami, oglądała filmy o krwiopijcach. I tak to się zaczęło. Jednak rodzinną sielankę przerywa pojawienie się na świecie małego braciszka, Billy'ego, którego nazywa Głupkiem. Przez swój dziwny strój, czyli czarne ubranie i makijaż, Raven jest uważana za dziwaczkę, nie posiada wielu przyjaciół, tylko jedną, Becky. Dręczy ją jeden szkolny osiłek: Trevor. Dziewczyna bardzo często popada w tarapaty i jest częstym gościem w gabinecie dyrektora, przez co przeszli na „ty”. Jedyne za co ją można podziwiać to to, że nie daje się poniewierać przez innych i nie zważa na to, co ktoś obcy o niej mówi. Alexander to skryty nastolatek. Ma siedemnaście lat i niedawno wprowadził się do od dawna opuszczonej rezydencji w Dullsville. Od zawsze miał domowe nauczanie więc, gdy pierwszy raz wchodzi do szkoły jest bardzo zaskoczony jej wnętrzem.

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Naprawdę nie wiem co napisać można więcej o tej książce. Bohaterowie są małostkowi i bardzo mało interesujący. Nie ma prawie żadnej akcji. Autorka cały czas podkreśla jaka to z Raven jest gotka. W jednym zdaniu słowo „czerń” było powtórzone chyba z pięć razy. Sam wątek romantyczny pomiędzy Alexandrem a Raven rozwija się za szybko. Nie ma żadnej pasji i namiętności pomiędzy, nimi od razu przechodzimy do „kocham cię”, co było bardzo nijakie. Żeby nie było tak pesymistycznie, postaram się znaleźć jakiś plus. Był to sposób w jaki Raven dogryzała i kłóciła się z Trevorem, dosyć śmieszny sposób. Na szczęście ta historia nie jest obszerna i czytałam ją gdzieś koło dwóch godzin. Nie jest to książka, którą zapamiętam. Z pewnością zapomnę o niej za kilka miesięcy. Jedynym plusem całej tej książki jest chyba okładka. 
 
Moja ocena: 2/6

Tytuł: Początek (org. Vampire Kisses)
Seria: Pocałunki wampira #1 (org. Vampire Kisses #1)
Autor: Ellen Schreiber
Premiera: 23.03.2011r.
Ilość stron: 224
Wydawca: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Cena: 26,90 zł

2 komentarze:

  1. Myślałam nad tą pozycją, po przeczytaniu Twojej recenzji raczej ją sobie odpuszczę...

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakos nie jestem zainteresowana, zwłaszcza po Twojej rcenzji.

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway