Strony

12 maja 2014

Jennifer Bosworth - Dziewczyna, którą kochały pioruny

Mia Price to dziewczyna, którą kochają pioruny.

Los Angeles jest jednym z niewielu miejsc, gdzie czuje się bezpieczna. Do czasu gdy trzęsienie ziemi niszczy miasto. Wokół panuje chaos. Plaże zmieniają się w gigantyczne wioski namiotów. Śródmieście jest rumowiskiem. Nocami w opuszczonych budynkach odbywają się dzikie imprezy. Ich uczestników przyciąga w ruiny moc, której nie potrafią się oprzeć. Dwie walczące ze sobą sekty gromadzą coraz więcej wyznawców. I obie widzą w Mii klucz do wypełnienia dwóch apokaliptycznych proroctw... Tajemniczy Jeremy obiecuje ją chronić, lecz czy jest tym, za kogo się podaje? Mia nie jest tego pewna. Wie tylko, że jego dotyk jest bardziej elektryzujący niż uderzenie pioruna…

"(...) zawsze masz wybór."

Krótko i na temat, ze względu na to, że mam teraz matury i nie mogę zbyt dużo czasu poświęcać na przyjemności ;(. Tą książkę chciałam przeczytać jak tylko się ukazała, gdyż bardzo zaintrygował mnie jej opis. Jednak, gdy zaczęły pojawiać się recenzję zaczęłam się wahać, gdyż były niesamowicie skrajne, lecz stwierdziłam, że jednak sięgnę po nią. Może i nie jest zbyt wybitna, ale ma w sobie coś co nie pozwala się od niej oderwać. Przeczytałam ją w niesamowitym tempie. „Dziewczyna, którą kochały pioruny” miała być wstępem do jakiejś serii, a zakończyła się tak, jakby to był już koniec. Moim zdaniem autorka trochę źle zrobiła, że akcja powieści dzieje się tak szybko, bo tylko trzy dni... Mogła rozciągnąć to w czasie. No i wątek romantyczny również za szybko się rozwija. Jednak przyznaję, że pomysł na książkę niebanalny i świat w niej został naprawdę barwnie pokazany. Myślę, że książka zyska wielu fanów.

"To, co ludzie mówią i co robią, to dwie rożne rzeczy."

Moja ocena: 5-/6

Tytuł: Dziewczyna, którą kochały pioruny
Tytuł oryginalny: Struck
Seria: Struck #1
Autor: Jennifer Bosworth
Premiera: 7.03.2013r.
Ilość stron: 368
Wydawca: Wydawnictwo Amber
Cena: 37,80 zł
 

Zwiastun:


Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/

2 komentarze:

  1. Czytałam po angielsku i jak dla mnie jest ok - poza tym zwiastun do tej książki to totalne mistrzostwo!

    OdpowiedzUsuń
  2. Może się skuszę, brzmi w miarę ciekawie ;)

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway