Strony

30 czerwca 2012

Cassandra Clare - Miasto Popiołów

Piętnastoletnia Clary Fray poszukując swojej zaginionej matki, trafia do tajemnego świata, położonego głęboko pod ulicami Nowego Jorku, zwanego Podziemnym Światem, pełnego tajemniczych wróżek, wampirów, hybryd człowieka i wampira, i demonów. Clary jest rozdarta pomiędzy uczuciami, które żywi do dwóch chłopców - jej najlepszego przyjaciela, Simona, oraz do tajemniczego łowcy wampirów, półczłowieka, półanioła Jace'a. Okazuje się, że jej ojcem jest zbuntowany Nocny Łowca,Valentine, który jest winien morderstw i zdrady.Teraz powraca na czele wiernych mu zwolenników aby dokończyć przewrotu i dokonać eksterminacji wszystkich demonów i wampirów. Valentine odkrywa przed Clary straszną tajemnicę: ma ona brata i jest nim Jace. Valentine dokonuje napadu na siedzibę Nocnych Łowców i ucieka wraz z Jacem. Clary pozostaje sama i wyrusza do ostatniego schronienia Nocnych Łowców.


„Miasto Popiołów”  to druga książka Cassandry Clare z trylogii „Dary Anioła”. Pierwsza książka - „Miasto Kości” -  wprowadziła czytelników do ukrytego świata Nocnych Łowców. Wydarzenia w „Mieście Popiołów” następują bezpośrednio po historii z pierwszego tomu. 

Opowieść rwie do przodu w niezwykłym tempie, nie ma momentu, w którym czytelnik nie zostałby zaskoczony. Historia opowiadana jest w trzeciej osobie i w większości jest skupiona wokół Clary i Jace'a próbujących powstrzymać Valentine'a. „Miasto Popiołów” ukazuje swoje popularne korzenie kultury, w szczególności  istnieją elementy „Star Wars” (odkrycie złego ojca oraz spotkanie brata z siostrą, którzy nigdy nie wiedzieli, że ten drugi istnieje) i „Buffy – Postrach Wampirów” (grupa prawie dorosłych walczy ze złem aby ocalić świat). Opis wyczołgującego się Simona z płytkiego grobu, w którym został pochowany, aby dokonała się transformacja w wampira przywołuje obraz widziany wiele razy w różnych filmach.

Szybka i wciągająca lektura, „Miasto Popiołów” jest  napisane lekkim językiem. Nowy Jork ukazany z mrocznej perspektywy jest niezwykły. Jeśli spodobało ci się „Miasto Kości” to pokochasz i tą część!

Moja ocena: 6/6

Tytuł: Miasto Popiołów (org. The Mortal Instrumnets #2: City of Ashes)
Autor: Cassandra Clare
Premiera: 21.10.2009 r.
Ilość stron: 416
Wydawnictwo: Mag
Cena: 35,00 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway