Strony

30 listopada 2012

Aprilynne Pike - Magia Avalonu„Czasem trzeba odłożyć na bok własne pragnienia, by służyć wyższym celom.”

Laurel doskonali swoje nadprzyrodzone umiejętności, lecz jej otoczeniu nadal grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy będzie mogła polegać na Davidzie, kiedy okaże się, że jest zmuszona chronić tych, których kocha? Czy zwróci się raczej do Tamaniego ze świata wróżek, z którym łączy ją głęboka więź?

"Miłość jest pozbawiona egoizmu."

„Magia Avalonu” to druga część czterotomowej serii „Skrzydła” Aprilynne Pike. Przenosimy się ponownie do świata Laurel pół roku po wydarzeniach w pierwszej części. Zaczynają się wakacje i dziewczyna musi udać się do magicznej krainy Avalon, aby zacząć się uczyć „wróżkowych” rzeczy. Laurel poznaje również zasady panujące w tym świecie. Uważa je za niesprawiedliwe i na każdym kroku przeciwstawia im się, co może spowodować, że wpadnie w kłopoty i nie tylko ona poniesie konsekwencje. Autorka świetnie opisuje przyrodę Avalonu – jej piękno. Nadal uwielbiam Tamaniego. Nie wiem dlaczego tak jest. Chyba dlatego, że jest  bardziej tajemniczy i magiczny… Chociaż Dawid nie jest zły, ale wybrałabym odwrotnie niż Laurel. 

"- Wielka władza...
- Wiąże się z wielką odpowiedzialnością- dokończyła Laurel.
- Kto Cie tego nauczył?
- Eee... Spider- Man"

Zachowanie Laurel czasami denerwowało mnie, ale nie było tak źle jak w pierwszej części. Dziewczyna zmienia się pod wpływem dramatycznych wydarzeń. Teraz musi chronić swoją rodzinę i przyjaciół przed trollami. Staje się bardziej odpowiedzialna. Niestety przez to kim jest traci kontakt z matką, ale ma nadzieje, że to szybko minie. Tamani i Dawid dalej walczą o względy Laurel. Dziewczyna kocha Dawida, ale także Tamaniego (chociaż do tego nie chce się przyznać). Obydwoje zrobią wszystko aby uchronić Lauren przed niebezpieczeństwem. Bardzo podobała mi się postawa Chealsa – przyjaciółki Laurel. Chociaż dowiedziała się prawdy na temat dziewczyny, kim tak naprawdę jest, dawno temu, nie naciskała i czekała aż sama zechce jej to powiedzieć.

Autorka utrzymuje lekki styl pisania. Świetne sceny humorystyczne. Pani Pike pokazuje, że przyjaźń i miłość są w stanie wybaczyć wszystko. Ta część jest lepsza od „Skrzydeł Laurel”.  Polska okładka nie podoba mi się… Przecież można było wziąć jakiś przykład z zagranicznych. Jestem ciekawa kolejnych części. Czy Tamani i Laurel będą razem?

"Jeżeli związek z facetem ma oznaczać rezygnacje z marzeń, może to jednak nie ten facet?"

 Trailer książki:
Moja ocena: 4/6

Tytuł: Magia Avalonu (org. Wings #2: Spells)
Autor: Aprilynne Pike
Premiera: 20.10.2010r.
Ilość stron: 304
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Cena: 29,90 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway