Strony

27 listopada 2012

Aprilynne Pike - Skrzydła Laurel
Laurel nie jest typową nastolatką. Ale niespotykana historia dzieciństwa i oryginalne nawyki żywieniowe to nic w porównaniu z tym, co zacznie się dziać w jej życiu, gdy na swoich plecach odkryje mały punkcik. Magiczny świat, znany tylko z legend i baśni, splecie się ze światem ludzkim, w którym żyje Laurel. Dziewczyna doświadczy głębi uczuć, jakich dotąd nie znała, przeżyje przygody, o których nawet nie śniła i dowie się rzeczy, które przyprawią ją o zawrót głowy. Co wybierze? Świat wróżek z magicznym chłopakiem o szmaragdowych oczach czy ludzki, poukładany świat i zawsze pomocnego Dawida?

"Jeżeli to, w co się ubierasz, odsunie od ciebie potencjalnych przyjaciół, to znaczy, że nie są warci miana twoich przyjaciół."


„Skrzydła Laurel” to pierwsza część czterotomowego cyklu autorstwa Aprilynne Pike. Narracja jest trzecioosobowa. Książka nawet nie była zła. Duży plus za pomysł. Świetnie został ukazany świat wróżek. Autorka odchodzi od klasycznego „Dzwoneczka”. Przedstawienie wróżek jako roślin, które zakwitają w tej porze roku, w której się urodziły, okazało się niezwykle efektowne. No i trolle, bez nich nie byłoby akcji. Denerwowała mnie postawa Laurel. Jej zachowanie było infantylne jak na jej wiek. Bardzo polubiłam chłopaków – Dawida i Tamaniego. Są opiekuńczy, uczynni. Ale to tylko jedyne cechy wspólne, gdyż różnią się drastycznie. Dawid jest bardzo nieśmiały, uwielbia biologię. Tamani to pełen namiętności i tajemniczości chłopak. 

W książce pojawia się już dosyć znany motyw – dwóch chłopaków walczy o uczucia jednej dziewczyny. W pierwszej części książki dziewczyna odkrywa prawdę o sobie i próbuje ukryć swoje skrzydła co trochę nużyło. Dopiero druga część to ta wartka i płynąca akcja od której nie można się oderwać. Polska okładka nie zachwyca. Książa spodoba się bardziej dziewczynom niż chłopakom. Pisana z przymrużeniem oka, lekkim stylem wciąga w swój świat. Polecam fanom fantastyki.      

Moja ocena: 4/6

Tytuł: Skrzydła Laurel (org. Wings)
Autor: Aprilynne Pike
Premiera: 19.05.2010r.
Ilość stron: 264
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Cena: 29,90 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway