Strony

09 listopada 2012

Meg Cabot - PorzuceniOdkąd powróciła z zaświatów pojawia się przy niej ON. „To tylko halucynacje – przekonują psychiatrzy. – Miałaś wypadek. Przeszłaś śmierć kliniczną. Cudem powróciłaś do życia”.

Ale siedemnastoletnia Pierce im nie wierzy. Odkąd omal nie utonęła, czuje się dziwnie… jakby nie należała do tego świata. Może teraz, po przeprowadzce do nowego miasta, będzie inaczej. Nowa szkoła, nowy początek. I może wreszcie przestanie się bać.

Ale ON znajduje ją i tu. Czego chce? Jaką tajemnicę kryją jego oczy - mroczne i piękne jak diament, który jej podarował? Czy chce ją przed czymś ostrzec i przekonać, że bezpieczna będzie tylko wtedy, gdy powróci z nim do jego podziemnego świata? Czy Diament Persefony przyniesie Pierce los mitycznej bogini, czy miłość - potężniejszą niż śmierć…„Wszyscy chcą wierzyć, że jest coś innego - coś wspaniałego - co czeka na nich po drugiej stronie. Raj. Walhalla. Niebo. Następne, oby mniej nieznośne, życie.”

Książka mnie oczarowała. Nie mogła się od niej oderwać. Uwielbiam taką tajemniczość  i poczucie niebezpieczeństwa. Niewiedza o pewnych tematach i rzeczach powoduje, że książkę czyta się dalej, aby poznać o co tak naprawdę chodzi. Bardzo lubię twórczość Meg Cabot. Książki jej autorstwa czytam od bardzo dawna i chyba zaczynałam tak jak większość od „Pamiętników Księżniczki”. Jej styl pisania jest łatwy i zrozumiały dla czytelnika. Bohaterki zawsze oczarowują swoją dobrocią serca, a światy kreowane przez panią Cabot są niezwykle realistyczne, chociaż o fantastyka. Tak samo było i w „Porzuconych”.

"Wybaczenie pozwala przestać rozpamiętywać sprawę, co nie zawsze jest zdrowe.
Ale jeśli zapominamy, nie uczymy się na błędach.
A to może być zabójcze."

Główna bohaterka książki, Pierce, to dziewczyna która przeżyła śmierć kliniczną i wie dokładnie co jest po drugiej stronie i co czeka człowieka po jego śmierci. Ma niezwykle dobre serce, co jest ogromną rzadkością i spowoduje, że będzie miała kłopoty. Kocha zwierzęta, interesuje się sprawami innych ludzi i przekłada to nad swoje sprawy. ON to tajemnicza postać. Nie wiemy o nim zbyt wiele. Jego imię poznajemy dopiero w połowie historii. Chłopak powoduje przerażenie u Pierce. Miałam takie wrażenie, że oboje się uzupełniają. On mroczny i zły, a ona dobra.

Zakończenie pozostawia niedosyt, chęć sięgnięcia po kolejną część. Jeżeli spodobali ci się „Spętani przez bogów” Josephine Angelini, uwielbiasz mitologię lub twórczość Meg Cabot to spodobają ci się i „Porzuceni”. Na szczęście wyszła już druga część „Świat Podziemia” za którą muszę się zabrać jak tylko znajdę chwilę. 


Inne okładki:

Trailer książki:


Moja ocena: 5/6

Tytuł: Porzuceni (org. Abandon)
Autor: Meg Cabot
Premiera: 26.05.2011r.
Ilość stron: 320
Wydawca: Amber
Cena: 34,80 zł


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway