Strony

06 listopada 2012

Robin Bridges - Nadciąga burza Światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. 
Ew. św. Jana 3,19

Petersburg. Rok 1888.
Krwawi słudzy Ciemności dążą do obalenia cara. Z dnia na dzień mroczny sekret Kateriny Aleksandrownej, umiejętność ożywiania zmarłych, zaczyna ściągać uwagę tych, których zainteresowania powinna za wszelką cenę unikać. Nadchodzi czas, w którym młodziutka Księżna Oldenburga musi opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu... To wybór umysłu, ale i serca. Ofiarowanego albo chłodnemu carewiczowi Jurijowi, albo zabójczo przystojnemu księciu Daniłowi, dziedzicowi tronu vladików z owianej przerażającymi opowieściami Czarnogóry.

"(...) biel oznacza niewinność. Moja dusza nie była niewinna."

Bardzo mocno spodobał mi się klimat tej książki. Zima, koniec XIX wieku, Rosja. Historia została świetnie umiejscowiona. Główna bohaterka książki to księżniczka. Katerina nie zachowuje się jak na prawdziwą księżniczkę przystało. Dla niej liczą się inne, o wiele ważniejsze rzeczy, a nie władza. Za co ją naprawdę mocno polubiłam. Dziewczyna posiada tajemniczą moc ożywiania zmarłych, którą ukrywa nawet przed swoją rodziną. W trudnych sytuacjach nie poddaje się, to silna dziewczyna, choć jest dopiero nastolatką. Inne postacie wykreowane przez autorkę wydają się bardzo realistyczne. Przyjemnie czyta się książkę, w której można utożsamić się z jej bohaterem. Co najciekawsze większość tych ludzi opisanych w książce żyła naprawdę. Oczywiście nie byli oni wampirami czy innymi magicznymi tworami.  Wymieszanie faktów z fikcją było świetne. Jest to również ciężka praca, gdyż trzeba wyszukać pewnych informacji, a potem połączyć je z wyobraźnią.
Okładka świetnie pasuje do książki. A jej trailer jest naprawdę niezły. Za granicą wyszła już druga część „The Unfaling Light”. Ciekawe kiedy zostanie wydana w Polsce. Nie mogę się już jej doczekać.

Trailer książki:
 


Moja ocena: 5+/6

Tytuł: Nadciąga Burza (org. The Katerina Trilogy #1: The Gathering Storm)
Autor: Robin Bridges
Premiera: 15.06.2012r.
Ilość stron: 379
Wydawca: Fabryka Słów
Cena: 37.80 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway