Strony

23 listopada 2012

Lauren Kate - Udręka"Samotność w tłumie to najgorszy rodzaj samotności..."

DRUGI TOM UZALEŻNIAJĄCEGO CYKLU „UPADLI” W KTÓRYM... MIŁOŚĆ NIGDY SIĘ NIE KOŃCZY

Piekło na ziemi.
Tak właśnie czuje się Luce z dala od swojego chłopaka Daniela, upadłego anioła. Minęła wieczność, nim się odnaleźli, ale teraz znów się rozstaną... Daniel musi walczyć z wygnańcami - nieśmiertelnymi, którzy chcą zabić Luce i upadłych aniołów. Dziewczyna ukrywa się w Shoreline, szkole na skalistych wybrzeżach Kalifornii, gdzie przebywają wyjątkowo uzdolnieni uczniowie - Nefilim, potomkowie ludzi i upadłych aniołów. W Shoreline Luce dowiaduje się czym są cienie i jak może je wykorzystać, by zobaczyć swoje wcześniejsze wcielenia. Jednakże, im więcej się dowiaduje, tym bardziej prześladuje ją myśl, że Daniel nie powiedział jej wszystkiego.
Coś przed nią ukrywa - coś niebezpiecznego.
A jeśli wersja przeszłości, którą opowiedział jej Daniel, nie jest prawdziwa?
A jeśli przeznaczeniem Luce jest życie z kimś innym?

"- Czasem piękne rzeczy pojawiają się w naszym życiu znikąd. Nie zawsze je rozumiemy, ale musimy im zaufać. Wiem, że masz ochotę kwestionować wszystko, ale czasami warto mieć trochę wiary."

W tym tomie autorka skupiła się głównie na uczuciach Luce, które nią targają. Samotność, zagubienie, niezrozumienie pewnych rzeczy, niewiedza. Dowiadujemy się troszeczkę na temat przeszłości Luce. Pani Kate wprowadziła kilka nowych postaci, które są nawet dosyć istotne w historii drugiej części. Irytowała mnie postawa Luce. Daniel próbuje ją chronić, a ona nawet nie potrafi zrozumieć tego jak wielkie grozi jej niebezpieczeństwo. Wymyka się ze szkoły, a wyraźnie było powiedziane żeby tego nie robiła. Brakowało mi tego dynamizmu, akcji. Gdyby cała książka była jak zakończenie… Chociaż język jest nadal prosty , książkę czyta się szybko i lekko. Nie wiem czy sięgnę po kolejny tom. Może tak, może nie. Sama nie wiem.. Koniec książki mnie zaintrygował. Jednak mimo sporo minusów, powieść wciąga, gdyż chce się poznać odpowiedzi na kilka pytań. Co Daniel ukrywa przed Luce? Czy będą razem?   

"...miłość i nienawiść powinny być wyraźnie oddzielone i znajdować się na przeciwległych krańcach skali."


Trailer książki: Moja ocena: 3/6

Tytuł: Udręka (org. Fallen #2: Torment)
Autor: Lauren Kate
Premiera: 10.11.2010r.
Ilość stron: 480
Wydawca: Wydawnictwo MAG
Cena: 35,90 zł


 A na deser tapeta na pulpit:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway