Strony

02 lutego 2014

Maggie Stiefvater - Wyścig śmierci

Jest pierwszy dzień listopada, więc dzisiaj ktoś umrze.”

Co roku, na początku listopada na wyspie Thisby odbywa się Wyścig Skorpiona. Jeźdźcy na swoich rumakach, pięknych, ale śmiertelnie groźnych, muszą zrobić wszystko, aby dotrzeć do mety. Stawka jest wysoka – życie lub śmierć. W wyścigu bierze udział dwoje młodych ludzi: on ściga się, żeby wygrać, ona żeby przetrwać.

"Są chwile, które zostają w pamięci na całe życie, są też takie, które spodziewamy się zapamiętać, jednak tak się nie dzieję." 
 
Sean Kendrick ma dziewiętnaście lat i mieszka nad stajnią w posiadłości najbogatszego mieszkańca Thisby – Malverna. Chłopak kocha konie i pragnie poświęcić im całe swoje życie. Jednak nie jest mu łatwo. Sean zwyciężył czterokrotnie w najniebezpieczniejszym wyścigu – Wyścigu Skorpiona. Teraz musi zrobić to po raz piąty, aby spełnić swoje największe marzenie. Jednak na swojej drodze spotyka dziwną dziewczynę.

Kate „Puck” Connolly od zawsze była pyskata i buntownicza. Po tragicznej śmierci rodziców, wraz z braćmi musi zrobić wszystko, aby przetrwać. Jako zemstę na jednym z rodzeństwa decyduje się wystartować w Wyścigu Skorpiona. Stawką jest życie.

Już wcześniej miałam do czynienia z Maggie Stiefvater za sprawą jej trylogii „Drżenie”, która przypadła mi do gustu, więc wiele oczekiwałam od „Wyścigu śmierci”. Książka napisana jest lekkim i przyjemnym językiem, co sprawia, że czyta się ją w szybkim tempie. Jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość, by doczekać się tytułowego wyścigu, gdyż większość powieści poświęcona jest na ukazanie życia i tradycji mieszkańców Thisby. Ja osobiście miałam nadzieję, że Wyścig Skorpiona zostanie opisany o wiele szerzej niż na paru kartkach, że zostanie bardziej wyeksponowany. Ogromny plus za wykreowanie tych pięknych, niebezpiecznych koni. Oprócz wątków fantastycznych i miłosnych autorka porusza problemy życiowe, które mogą spotkać każdego z nas. Polecam. Piękna i wciągająca opowieść.
"(...) powinno się być wdzięcznym za dary, które są szczególnie rzadkie."

Moja ocena: 5-/6

Tytuł: Wyścig śmierci
Tytuł oryginalny: The Scorpio Races
Autor: Maggie Stiefvater
Premiera: 3.10.2012r.
Ilość stron: 496
Wydawca: Wydawnictwo Wilga
Cena: 39,99 zł
Książka bierze udział w wyzwaniu:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway