Strony

28 czerwca 2014

Eden Maguire - Mroczny anioł

Odważ się uwierzyć w upadłego anioła.
Jego misja?
Rozdzielić na zawsze młodych zakochanych…

Podobał mi się pomysł: szóstka przyjaciół, każde z nich szczęśliwie zakochane i przez to narażone na niebezpieczeństwo. Tylko z bohaterami jakoś tak nie mogłam się zgrać. Wszyscy tacy podobni do siebie, nie było żadnej indywidualności. Główna bohaterka, Tania, miota się cały czas kogo wybrać: swojego chłopaka Orlanda czy tajemniczego i przystojnego Daniela. Pojawia się również motyw snu i koszmarów. Autorka mogła to trochę bardziej pociągnąć, bo były trochę nieskładne. Brakuje tego dreszczyku emocji, a książka miała taki potencjał i można było tego tam wprowadzić naprawdę sporo zaskakujących momentów.

Cała książka ogólnie nie wypadła źle. Napisana lekkim językiem, czyta się ją szybko. Jednak czasami nużyła poprzez swoje zbyt długie opisy lub zbędne dialogi. No i kochane literówki (raz z pana wyszła pani ;D). Dalszych części nie ma wydanych w Polsce, ale ta zakończyła się tak, że jak ktoś nie chce, nie musi ich dalej czytać. 

Moja ocena: 3-/6

Tytuł: Mroczny anioł
Tytuł oryginalny: Dark Angel
Seria: Dark Angel #1
Autor: Eden Maguire
Premiera: 17.11.2011r.
Ilość stron: 384
Wydawca: Wydawnictwo MAK Verlag
Cena: 32,90 zł
 

Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/


Mroczny anioł | Twisted Heart | Broken Dream

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway