Strony

02 czerwca 2014

Avery Williams - Miłość alchemika

Przed wiekami: młody alchemik Cyrus stworzył niezwykły eliksir. Dzięki niemu jego ukochana Seraphina mogła żyć w nieskończoność, przeżywając życie innych ludzi – w zamian za obietnicę, że pozostanie z nim na zawsze. Lecz cena okaże się przerażająca i tragiczna… Czasy współczesne: na autostradzie pod Oakland Seraphina jest świadkiem tragicznego wypadku, który zmienia jej życie. Teraz musi wybierać pomiędzy tym, kim była i kim chce być. Czy odważy się przeżyć coś, czego nigdy nie zaznała? Poznać jak inne szesnastolatki radość, przyjaźń i uczucie do fantastycznego chłopaka? Czy Cyrus pozwoli jej odejść? Czy będzie musiała wyrzec się szczęścia, by uratować tego, kogo naprawdę kocha?


Ludzie wciąż szukają magii, chociaż prawdziwe cuda można odnaleźć w świecie samej natury.”


Seraphina miała 14 lat, gdy po raz pierwszy czas wzięła udział w prawdziwym balu. I to na nim spotkała się z Cyrusem – synem alchemika. Gdy chłopak wyprowadził ją na zewnątrz, w wyniku śmiertelnego ciosu umarłaby, gdyby nie podałby jej magicznego eliksiru, który zerwał nić wiążącą duszę z ciałem. I to wtedy pierwszy raz przejęła czyjeś ciało. Teraz Sera ma ponad sześćset lat. Przez jakiś czas kochała Cyrusa, ale teraz pragnie wyrwać się z pod jego tyranii. Ma dosyć mordowania niewinnych istot, tylko dlatego, żeby ona przeżyła. Żal jej jedynie zostawiać swoją przyjaciółkę. I tak trafia na Kailey.

Do przeczytania zachęcił mnie pomysł autorki. Nieśmiertelność w wyniku sporządzenia i wypicia eliksiru, a potem przejmowanie ciał? Hmm.. coś nowego. I za to plus. Ale niestety więcej jest minusów niż plusów. Pierwszym z nich jest to, że wszystko dzieje się za szybko. Nie poznajemy dogłębniej postaci, poznajemy tylko ogólniki. I przez to bohaterowie byli nijacy, nie mieli w sobie nic ciekawego. Kolejnym jest to, że Sera tak często się waha – robiło się to po prostu irytujące, gdy co chwilę zmieniała zdanie. Zakończenie trochę ratuje tę historię, gdyż może coś więcej będzie działo się dalej. Szkoda, że autorka nie wykorzystała całego potencjału jaki miała ta książka. 

Moja ocena: 2+/6

Tytuł: Miłość alchemika
Tytuł oryginalny: The Alchemy of Forever
Seria: Incarnation #1
Autor: Avery Williams
Premiera: 24.01.2013r.
Ilość stron: 224
Wydawca: Wydawnictwo Amber
Cena: 29,80 zł

Recenzja bierze udział w wyzwaniu: 
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/

Miłość alchemika | The Impossibility of Tomorrow

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway