Strony

04 września 2012

Josephine Angelini - Spętani przez bogów


 Ich przeznaczeniem jest odwieczna nienawiść.
Ich pragnieniem – wieczna miłość…
Czy miłość zdoła przezwyciężyć przeznaczenie?

Helena Hamilton przez całe swoje szesnastoletnie życie czuła się inna, choć nie chciała tego okazywać. A teraz zaczyna  dręczyć ją sen... Powraca co noc. Helena wędruje przez jałową pustynię. Rano budzi się cała w pyle i krwi. A w dzień widzi trzy płaczące kobiety w bieli...
A potem w liceum zjawia się Lucas, najpiękniejszy chłopak, jakiego spotkała. Wzbudza w niej, tak nieśmiałej i łagodnej, szaleńczą nienawiść. Dlaczego pierwszego dnia Helena próbuje zabić go na oczach całej szkoły?

Wkrótce Lucas odkrywa przed nią, że oboje mają odegrać rolę w tragedii napisanej przez los tysiące lat temu i zsyłanej na świat przez greckie boginie zemsty
Co stanie się z ich miłością?


Helena Hamilton dorastała na małej wyspie Nantucket wychowywana przez samotnego ojca. Jest wysoką, silną, szybką i niezwykle piękną blondynką, ale też jest bardzo nieśmiała. Teraz chodzi do liceum i pragnie zdobyć szkolne stypendium, aby wyrwać się z wyspy. W pierwszych dniach szkoły spotyka nowego ucznia Lucasa, który przeprowadził się do Nantucket z Hiszpanii wraz z rodziną. Helena czuje do niego morderczą nienawiść i próbuje udusić go gołymi rękoma. Za każdym razem gdy widzi któregoś z członków rodziny Delosów widzi trzy płaczące krwawymi łzami kobiety. Kim one są?
Nocami dziewczyna wędruje po jałowej krainie. Kim tak naprawdę są Delosowie i Helena?   

„Nic nie trwa wiecznie i nic nie jest absolutne.”

W czasie kiedy Helena zaczyna poznawać prawdę zmienia się. Lennie staje się silniejsza, bardziej śmiała. Bardzo polega na swoich przyjaciołach: Claire i Macie. Przyczynia się w większości do tego Lucas, który bardzo wspiera dziewczynę.  Lucas to bardzo opiekuńczy chłopak, pilnuje Heleny nawet wtedy, gdy się nienawidzą. Chce być z nią, ale wie że to może wywołać katastrofalne skutki i całą siłą woli powstrzymuje się od tego.

„Powinniśmy cieszyć się chwilą, póki trwa, a nie martwić, że kiedyś przeminie.”

Młoda Amerykanka Josephine Angelini wywołała w roku 2011 swoim debiutem burzę wśród wydawców na całym świecie. Amerykański wydawca zapłacił za nieukończony tekst ponad milion dolarów za prawa do publikacji "Spętanych przez bogów". I kupił dwa dalsze nienapisane jeszcze tomy trylogii (Dreamless i Ilium). Równie entuzjastycznie zareagowali wydawcy w 21 krajach.

Są dobre i złe strony tej książki. Powieść podobała mi się, początek był naprawdę ciekawy. Josephine Angelini używa mitologicznych odniesień, aby wykreować nową wersję wojny trojańskiej. Autorka świetnie połączyła mitologię, miłość i szkolną codzienność. Wynikła z tego niesamowita i nieprzewidywalna historia. Wyprawy Heleny do mrocznej krainy były napisane bardzo żywo. Jestem bardzo zawiedziona końcówką, rzeczy nie łączyły się ze sobą w logiczny sposób. Muszę przeczytać drugi tom, aby dowiedzieć się czy to wszystko zostało sprostowane.

Książkę polecam miłośnikom mitologii greckiej.

Niemiecki zespół Demigoddess do książki nagrał piosenkę pt. "Where Do I Belong?". Mnie osobiście bardzo się podoba.Oto teledysk:I trailer książki:Moja ocena: 5/6

Tytuł: Spętani przez bogów (org. Starcrossed)
Autor: Josephine Angelini
Premiera: 5.07.2011r.
Ilość stron: 400
Wydawca: Amber
Cena: 37,80 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway