Strony

27 września 2012

Claudia Gray - Wieczna NocZakazana miłość - nieśmiertelna i mroczna jak wieczna noc…

W nowej szkole wszystko jest dziwne i niepokojące, a nowi koledzy chłodni i wyniośli. Szesnastoletnią Biankę dręczą co noc koszmary: w każdym śnie przedziera się przez las, uciekając przed czymś strasznym. I zawsze ratuje ją ten sam tajemniczy chłopak...

Kiedy Bianka spotyka go na jawie, wie, że znalazła pisaną jej miłość. Ale ich pierwszy pocałunek obudzi w niej nieznane przerażające pragnienie i ujawni mroczny sekret, który może okazać się zabójczy – również dla rodzącego się uczucia...

„Wieczna Noc” to pierwsza część czteroczęściowej serii autorstwa Claudii Gray.

Bianka to szesnastoletnia dziewczyna, która wraz z rodzicami przenosi się do Akademii Wiecznej Nocy. Jest nieśmiała, myśli, że jest brzydka, ma niskie mniemanie o sobie. W noc, kiedy próbuje uciec, spotyka Lucasa, w którym zakochuje się. Na początku czytania książki myślałam, że Bianka to zwykła nastolatka, choć miałam niejasne podejrzenia, że tak nie jest. Dziewczyna okazuje się być wampirem narodzonym z dwóch innych wampirów, co jest bardzo rzadkie. Lucas to chłopak, który lubi się bić. Ma dużo tajemnic. Kim tak naprawdę jest? Prawda o nim wychodzi dopiero pod koniec książki. Okazuje się on łowcą wampirów należącym do tajnego bractwa – Czarnego Krzyża. Bardzo polubiłam Balthazara, młodego dżentelmena, który podkochuje się w Biance.  Autorka poświęca mu jedną książkę, gdzie przedstawia jego historię, ale nie wiadomo czy zostanie ona wydana w Polsce. Patrice, współlokatorka Bianki, to naprawę nieprzyjemna dziewczyna. Jest bogatą snobką, która nie przejmuje się uczuciami innych.

Historia jest dosyć dobra, ale zbytnio mnie nie zachwyciła. Chociaż nie wszystkie momenty były bardzo ciekawe, to historia miłości Bianki i Lucasa jest niezwykła, chociaż wszystko i wszyscy są przeciw nim . Ona jest wampirem, a on poluje na nie. Zdziwiło mnie to, jak szybko się w sobie zakochali. Powinni się lepiej poznać,zanim wyznają sobie takie uczucia. Ach, ta młodzieńcza miłość. Napięcie pojawia się w drugiej części książki, gdzie akcja nabiera tempa. Pierwsza część poświęcona jest w większości uczuciom, jakie dziewczyna żywi do Lucasa. Akademia Wiecznej Nocy znajduje się w starym, gotyckim zamku. Jest to miejsce, w którym może się skrywać wiele tajemnic. 

Książkę czyta się szybko, bohaterowie byli nieźle wykreowani, ale niezbyt realni.  Więszości dowiadujemy się prawie na samym końcu, to dawało poczucie tajemniczości. Niedługo zaczynam czytać drugą część serii. Mam nadzieję, że będzie lepsza od tej.

Jest to dobra pozycja na nadchodzące zimne, jesienne wieczory. Polecam ją fanom wampirów oraz paranormal romance.


Moja ocena: 3+/6

Tytuł: Wieczna Noc (org. Evernight)
Autor: Claudia Gray
Premiera: 11.05.2010 r.
Ilość stron: 304
Wydawca: Wydawnictwo Amber
Cena: 29,80 zł

1 komentarz:

  1. Posiadam tą książkę, ale niestety jakoś mnie do niej nie ciągnie :(

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway