Strony

11 września 2012

Josephine Angelini - Wędrówka przez sen


Mieszkają w amerykańskim miasteczku, chodzą do liceum i są… potomkami greckich bogów. Przeklętymi kochankami połączonymi przeznaczeniem, rozdzielonymi klątwą antycznych bogiń zemsty. 

Helena wie już, że tylko ona – potomkini Heleny Trojańskiej – może przerwać odwieczny cykl zemsty i uwolnić od klątwy siebie i swoją boską rodzinę.

Nocą wędruje przez bezkresną krainę Podziemia. W dzień walczy z potwornym zmęczeniem i coraz bardziej traci siły – fizyczne i duchowe. Nie dałaby rady wracać tam co noc – gdyby nie Lucas.

Lecz Lucas bardzo się zmienił i Helena nie jest już pewna jego uczuć. Czy Orion, nowy chłopak w szkole, pomoże jej walczyć dalej i powstrzymać gniew Furii?

Świat antycznych bogów coraz bardziej przenika się ze światem śmiertelników, a życie Heleny pogrąża się w chaosie. Lecz najgorsza jest świadomość, że nie potrafi zapomnieć o Lucasie… i że wciąż myśli o Orionie. Że kocha ich obu.

Czy jest gotowa oddać za nich życie?

„Wędrówka przez sen” to druga część trylogii „Spętanych przez bogów” młodej amerykańskiej autorki – Josephine Angelini. Z niecierpliwością czekałam na tę część i nie była ona gorsza od swojej poprzedniczki. W polskim opisie książki jest błąd. Czy po jej przeczytaniu znajdziecie go?
Helena co noc wędruje do Podziemia. Musi odnaleźć sposób aby pokonać Erynie - to jest jedyny sposób, aby połączyć Hektora z jego rodziną. Dziewczyna musi również ukrywać swoje uczucia do Lucasa. Jak wiadomo z pierwszej części według matki Heleny, ona i chłopak są kuzynami więc nie mogą być razem. Ale to jest jedno wielkie kłamstwo – daty śmierci Ajaksa i urodzin Heleny nie zgadzają się. To prawie dwa lata! Jak tego nikt nie odkrył? Lennie jest samotna, załamana ,przerażona i osłabiona  nocnymi wyprawami. Aż spotyka Oriona, który wyciąga do niej pomocną dłoń w piekle. Helena zaprzyjaźnia się z młodym, przystojnym chłopakiem i zaczyna czuć do niego coś więcej…
Trochę denerwuje mnie to w książkach, a w szczególności seriach, że w pierwszej części para jest na zabój w sobie zakochana, a w następnej występuje już trójkąt miłosny. Orion wydaje się być miłym człowiekiem i naprawdę pomaga Helenie, a Lucas w tej części odsuwa się od dziewczyny więc nie wydaje się być w tym nic dziwnego, że Lennie znajduje oparcie w kimś innym. Tak jak w :Spętanych przez bogów” opisy piekła są nadal bardzo żywe i tym razem również przerażające. Nie wiem jak zwykła dziewczyna mogła przeżyć takie podróże. Osobiści nigdy nie chciałabym się tam znaleźć.
„Piekłu niepotrzebne były jeziora ani płomienie, żeby torturować. Czas i samotność zupełnie wystarczały.”

Akcja książki na początku płynie wolno, ale pod koniec przyspiesza i mknie jak szalona. Po raz kolejny pani Angelini napisała piękną, wciągającą powieść. Widać, że autorka do napisania książki poczyniła badania na temat mitologii. Mam nadzieję, że kolejna część pojawi się szybko w księgarniach.

Trailer książki:Moja ocena: 4/6

Tytuł: Wędrówka przez sen (org. Starcrossed #2: Dreamless)
Autor: Josephine Angelini
Premiera: 17.07.2012r.
Ilość stron: 368
Wydawca: Amber
Cena: 37.80 zł2 komentarze:

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway