Strony

10 października 2012

Claudia Gray - Powrót do Wiecznej NocyBiancę i Lucasa połączyła Wieczna Noc, szkoła dla wampirów, gdzie po raz pierwszy się spotkali. I miłość – silniejsza niż przeznaczenie, potężniejsza niż nienawiść, która każe łowcom takim jak Lucas zabijać nieumarłych z rasy Bianki. Wierzyli, że razem przetrwają wszystko, nawet, gdy musieli uciekać z Wiecznej Nocy ścigani przez ludzi i wampiry. Lecz nic nie przygotowało ich na mroczną przemianę, jaka się w nich dokonała.
Pchany przerażającą żądzą Lucas szuka ratunku w jedynym miejscu, w którym może go znaleźć. Bianca wraca z nim do Wiecznej Nocy. Nie przeczuwają, że ich niedawny dom stał się najbardziej niebezpiecznym miejscem na ziemi…

„Powrót do Wiecznej Nocy” jest czwartą i końcową książką z serii „Wieczna Noc”, która śledzi losy młodych kochanków – Bianki i Lucasa.

W „Ucieczce” Bianka umiera i staje się zjawą. Ale zanim dziewczyna zdoła się uporać z tym, co się stało, Lucas zostaje zabity przez wampira. Bianka musi podjąć trudną decyzję, pozwolić chłopakowi powstać, jako nieumarłemu (coś, czego on nie mógłby znieść, wolałby raczej umrzeć), albo go zabić i do tego niedopuścić. Wydarzenia w czwartej części dzieją się zaraz po zakończeniu trzeciej.

Bianka nie mogła zabić Lucasa, ale chłopak ma poważne problemy w byciu wampirem. Głód krwi jest przytłaczający i nienawiść do samego siebie, spycha chłopaka w samotność i depresję. Para może być końcu na zawsze razem, ponieważ oboje są nieśmiertelni, ale los znowu staje im na przeszkodzie. Dziewczyna namawia ukochanego, aby wrócili do Wiecznej Nocy, gdzie może nauczyć jak sobie radzić z byciem wampirem. Ale szkoła nie jest już bezpiecznym schronieniem. Dyrektorka, panna Bethany, ma plan. W „Powrocie do Wiecznej Nocy” Bianka, Lucas i ich przyjaciele muszą odkryć, co knuje kobieta.   

Bianka zrobi dla ukochanego wszystko. Nie jest już tą samą dziewczyną, którą poznajemy w pierwszej części. Prawie pozbyła się swojej nieśmiałości, wie, na co ją stać. Chociaż Raquel zdradziła Biankę, to pomogła ona dziewczynie rozprawić się ze zjawą, która ją nękała. Nie każdego by było stać na taki gest.  Lucas poświęciłby dla ukochanej wszystko, nawet życie. Jest to prawdziwa miłość. W tej części trochę bardziej możemy poznać Vica i Ranulfa (naprawdę polubiłam tego gościa). Vic już wie o świecie paranormalnym. Na początku boi się Lucasa, ale później przechodzi mu to. Ranulf odkąd mieszka z Vickiem, już nie odstaje tak bardzo od ludzkiego społeczeństwa. 

Autorka ukazała, że od miłości do nienawiści jest niedaleki krok i że może ona przetrwać nawet śmierć. Matka Lucasa, Kate, gdy dowiedziała się o mrocznej przemianie swojego syna, chciała go zabić z miłości do niego. Christopher, chociaż minęło od jego śmierci prawie dwa stulecia, nadal kocha pannę Bethany. Najbardziej w serii podobała mi się trzecia część. Było w niej najwięcej akcji. Chociaż w czwartej też sporo się dzieje. Książkę czyta się jednym tchem, nie można jej odłożyć na bok. Styl pisania jest taki sam jak w poprzednich częściach, lekki i przyjemny. W polskim tłumaczeniu znalazłam kilka literówek. Za każdym razem, gdy czytam książki z tego wydawnictwa zawsze się coś znajduje i z tego, co zauważyłam nie tylko ja mam takie wrażenie, że ludzie od korekty trochę leniuchują. Drobne zastrzeżenia mam do ceny. 37,80 złotych za trzysta dwadzieścia stron to trochę za dużo. W tych cenach można kupić o wiele grubszą i równie ciekawą książkę. Polska okładka tej części jest niesamowita. Oddaje charakter książki: jej tajemniczość. Nie żałuję, że przeczytałam tę serię. Można się z tych książek wiele nauczyć, na przykład tego, że miłość przetrwa wszystko.  Mam nadzieję, że w Polsce zostanie wydanych więcej powieści tej autorki. Polecam.

Trailer książki: 

Moja ocena: 5/6

Tytuł: Powrót do Wiecznej Nocy (org. Evernight #4: Afterlife)
Autor: Claudia Gray
Premiera: 15.12.2011 r.
Ilość stron: 320
Wydawca: Wydawnictwo Amber
Cena: 37,80 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway