Strony

02 października 2012

Claudia Gray - Mowa GwiazdRozpoczyna się nowy rok szkolny. Do Wiecznej Nocy wracają jej nieumarli uczniowie. Szesnastoletnia Bianka niedawno zrozumiała, że jej przeznaczeniem jest być jedną z nich. Więc jak może kochać Lucasa – łowcę, który poprzysiągł śmierć jej rasie?

Dla tej miłości Bianka zaryzykuje wszystko, nawet, jeśli miałaby zdradzić prawdę o sobie zabójcom wampirów i narazić nieśmiertelnych uczniów Wiecznej Nocy na śmiertelne niebezpieczeństwo…

„Mowa Gwiazd” to druga część historii o miłości Bianki i Lucasa autorstwa Claudii Gray w serii „Wieczna Noc”. 

W tej części Bianka zaczyna drugi rok szkoły w Akademii Wiecznej Nocy. Pierwszy rok był dla dziewczyny pełen wrażeń. Poznała chłopaka, którego pokochała z całego serca. Chociaż Lucas okazał się być łowcą wampirów, który poluje na jej gatunek, to nie stanęło im na drodze.  Ponieważ jego tajemnica została odkryta musiał on opuścić Wieczną Noc, a ich miłość stała się zakazaną. Teraz minęło pół roku od tamtych wydarzeń i zakochani nie widzieli się od tamtej pory. Lucas wysyłał do dziewczyny listy za pośrednictwem ich wspólnego przyjaciela – Vica. Po tak długim czasie rozłąki para spotyka się poza kampusem, przy drobnej pomocy Balthazara. Biankę zaczynają nękać zjawy. Co to za stworzenia? Czego chcą od Akademii i dziewczyny? Jakie tajemnice ukrywają rodzice i nauczyciele Bianki? Napięcie między szkołą a Czarnym Krzyżem zaczyna rosnąć. Pojawia się dawno niewidziana przez Balthazara – jego siostra – Charity.
 
Z jednej strony podobają mi się książki z tej serii, a z drugiej nie. Jest to dosyć oklepany i powszechny temat – zakazana miłość, wampiry, trójkąt miłosny. Zakończenie książki pozostawia niedosyt i ciekawość, co będzie się działo dalej. Autorce udało się utrzymać tajemniczość i grozę obecne w poprzedniej części. Podteksty seksualne i pełne namiętności sceny, jakie występują między bohaterami powodują, że książka jest przeznaczona dla nieco starszych czytelników, a nie dzieci. Pani Gray napisała dobrą książkę, pełną tajemnic. Fabuła jest nieźle wykreowana. Główna bohaterka moim zdaniem jest trochę naiwna. Wierzy wszystkim, a żeby uwierzyć w prawdę musi mieć mocne dowody. Mam nadzieję, że trzecia część będzie tak samo dobra jak swoja poprzedniczka, a nawet lepsza.   


Moja ocena: 4/6

Tytuł: Mowa Gwiazd (org. Evernight #2: Stargazer)
Autor: Claudia Gray
Premiera: 3.08.2010 r.
Ilość stron: 312
Wydawca: Wydawnictwo Amber
Cena: 29,80 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway