Strony

05 października 2012

Claudia Gray - UcieczkaZakochana w łowcy wampirów nieśmiertelna dziewczyna, która poświęci wszystko dla tej miłości

Wieczną Noc strawiły płomienie, lecz jej nieśmiertelni uczniowie ocaleli. Bianca i Lucas znaleźli schronienie... wśród fanatycznych zabójców wampirów spod znaku Czarnego Krzyża. Bianca musi ukrywać, kim jest, inaczej grozi jej śmierć. Lecz kiedy Czarny Krzyż chwyta jej przyjaciela wampira, mroczny sekret Bianki przestaje być sekretem.Bianca i Lucas znów muszą uciekać, ścigani przez łowców i nieumarłych z Wiecznej Nocy. Bianca czuje jednak, że nie ucieknie przed swoim przeznaczeniem. I swoją przerażającą przemianą...

„Ucieczka” jest trzecią częścią popularnej serii „Wieczna Noc” autorstwa Claudii Gray. Skierowana do młodzieży, seria śledzi zakazaną miłość wampirzycy i łowcy wampirów. Dobrze napisane historie o próbach pierwszej miłości powodują, że książki te może czytać nie tylko młodzież, a również nieco starsi czytelnicy. Aby wszystko dokładnie zrozumieć należy je czytać od początku – zaczynając od „Wiecznej Nocy”.

Po tym jak młodzi kochankowie zostali rozdzieleni przez okoliczności w poprzedniej części, atak Czarnego Krzyża na Akademię Wiecznej Nocy dał im szansę na bycie razem. Bianka i Lucas uciekli razem podczas całego zamieszania razem z Raquel – przyjaciółką dziewczyny. W pierwszej części książki utknęli oni w niezbyt idealnej kryjówce Czarnego Krzyża, gdzie Bianka musi ukrywać prawdę o sobie albo zginie z rąk fanatycznych łowców. Chociaż są teraz razem, to Czarny Krzyż przeszkadza im, nigdy nie są ze sobą sam na sam. W drugiej części organizacja dowiaduje się prawdy o dziewczynie i chce ją zabić. Lucas i Bianka znowu muszą uciekać. Dziewczyna coraz bardziej słabnie, wie, że nie uniknie swojego przeznaczenia. Co się z nią stanie? Nie zdradzę tego bo zepsuje to efekt zaskoczenia...  

Osobiście najbardziej w Czarnym Krzyżu nie lubiłam tego jak traktowali oni wszystkie wampiry. Wrzucili je do jednego worka. Ich brak współczucia, zrozumienia i niechęć do zaakceptowania, że istnieją też dobre wampiry, uczynił ich potworami bez sumienia. Ich mottem przewodnim jest chyba gdy widzisz wampira, zabij go – wszyscy są tacy sami. Przecież większość z tych ludzi nie chciała zostać, tym kim są teraz.

Rodzice Bianki okłamywali ją od prawie samego początku w najważniejszych sprawach jej życia, a ona nadal ich kocha. Jest to godna podziwu postawa, większość ludzi nie mogła by im wybaczyć. Mogła na własnej skórze poczuć, że niektóre wampiry są złe i zabijają ludzi, chociaż mama i tata mówili jej, że takie nie istnieją. Lucas przekonał się, że istnieją dobrzy nieśmiertelni, chociaż od dzieciństwa uczono go je nienawidzić i zabijać. Ostatnie dni jakie spędził z Czarnym Krzyżem ukazały mu prawdę o nich, że dla tej organizacji najważniejsza jest misja. Autorka pokazuje, że nie ma czarno-białych odpowiedzi na  problemy życiowe, istnieją tylko odcienie szarości. 

 
 Trailer książki:


Moja ocena: 5/6

Tytuł: Ucieczka (org. Evernight #3: Hourgalss)
Autor: Claudia Gray
Premiera: 25.11.2010 r,
Ilość stron: 321
Wydawca: Wydawnictwo Amber
Cena: 32,80 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway