Strony

20 marca 2013

Amanda Hocking - Wybrałam ciebie


To był jak zwykle pomysł Jane. Skąd Alice mogła wiedzieć, że fałszywe prawa jazdy nie przejdą i że nie wpuszczą ich do klubu?
I że będą musiały tłuc się po nocy z drugiego końca miasta?
Ta eskapada skończyłaby się dla siedemnastoletnich przyjaciółek naprawdę kiepsko, gdyby nie Jack. Pojawił się znikąd– w samą porę.
Alice nigdy jeszcze nie spotkała chłopaka takiego jak on. Ani jak jego brat, Peter.
Jego szmaragdowe oczy przenikają ją na wylot.
Jego bliskość zapiera jej dech w piersiach.
Ale to, co Alice czuje do dwóch chłopaków równocześnie, to jeszcze nie jej największy problem.
Coś jest nie tak; żaden z nich zdecydowanie nie jest zwykłym facetem.
I nie chodzi tylko o to, że mają kasę, szybkie auta i wypasioną rezydencję.
Kim tak naprawdę są?
Kiedy Alice to odkryje, będzie już za późno, by mogła się oprzeć temu tajemniczemu przyciąganiu.
A ona sama znajdzie się w pułapce pomiędzy miłością i strachem, pomiędzy podszeptami swojego serca… i swojej krwi.

„Tutaj, w prawdziwym świecie, nie istniały super moce, wilkołaki czy jednorożce. Wszystko można było logicznie wytłumaczyć”.

Amanda Hocking stała się znana w Polsce dzięki trylogii „Trylle”. „Wybrałam ciebie” jest pierwszą częścią serii „My Blood Approves” i kolejną książką o wampirach.

Główną bohaterką książki jest siedemnastoletnia Alice. Dziewczyna wiedzie normalne życie: spotyka się z przyjaciółką Jane, zajmuje domem, chodzi do szkoły. Jest strasznie ciekawska, a wręcz można powiedzieć, że wścibska. Gdy Jack ratuje ją przed nieciekawymi typkami, zaczyna zmieniać się jej życie. Sam Jack sprawia wrażenie sympatycznego chłopaka. W wieku dwudziestu czterech lat został przemieniony w wampira. To maniak gier komputerowych, a szczególności Guitar Hero. Jest bardzo zdziwiony, gdy okazuje się, że Alice jest odporna na jego magnetyczne przyciąganie.
 
Najbardziej wyrazistą postacią w książce jest Peter, przybrany brat Jacka. Mroczny i tajemniczy najbardziej mi się podobał i na pewno go zapamiętam. Autorka wyidealizowała Ezre i Mee przez co stali się tacy słodcy i zarazem bardzo nierzeczywiści. Cała historia strasznie przypominała mi „Zmierzch” Stephenie Meyer, wiele wątków było bardzo podobnych. Książka jest schematyczna: dziewczyna, chłopak ratujący ją z opresji, miłość, która nie powinna istnieć i ten drugi, do którego ją ciągnie. Na większy plus zasługuje ukazanie wampiryzmu jako choroby rozprzestrzenianej przez wirusa. Książka przeznaczona jest dla młodzieży, na pewno spodoba się ona młodszym dziewczętom. Czyta się ją szybko dzięki lekkiemu językowi. Jednak autorka mogła poświęcić więcej czasu na dopracowanie fabuły i postaci. Pewnie sięgnę po dalsze części, ale to tylko ze względu Petera.

Moja ocena: 2/6

Tytuł: Wybrałam ciebie (org. My Blood Approves)
Autor: Amanda Hocking
Premiera: 25.10.2012r.
Ilość stron: 256
Wydawca: Wydawnictwo Amber
Cena: 32,80 zł

3 komentarze:

 1. ta ksiązka jest najlepszą jaką czytałam <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Ksiazka jest super a niewiesz kiedy druga czesc 5/6

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, nie mam pojęcia, znając to wydawnictwo to pewnie za długi, długi czas albo nigdy.

   Usuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway