Strony

27 marca 2013

Meg Cabot - Świat Podziemi


 Siedemnastoletnia Pierce nie umarła. Ale wyrwana ze swojego świata, ze szkoły i z rodziny, jest uwięziona w mrocznej krainie pomiędzy niebem i piekłem, gdzie dusze zmarłych czekają na swoją ostatnią podróż.
John Hayden, pan zaświatów, sprowadził ją tu jak Hades mityczną Persefonę. Twierdzi, że tylko tu jest bezpieczna. Że tylko tu może ją chronić. Bo niektórzy zmarli powracają – jako Furie, by się zemścić na nim… i na jego ukochanej.
Lecz to tylko część prawdy, jaką wyjawia jej John. A bardziej niebezpieczna niż gniew Furii może okazać się miłość Pierce do władcy tego świata…

„Wolę umrzeć niż pozwolić umrzeć tobie.”

„Świat Podziemi” to druga część przygód siedemnastoletniej Pierce. Co historia młodych ma wspólnego z mitycznymi postaciami Hadesem i Persefoną? Tak jak Kora dziewczyna zostaje porwana do świata zmarłych. Jednak w przypadku Pierce ma się wrażenie, że dosyć szybko przystosowuje się do tego, iż spędzi tam całą wieczność. Dla Pierce nadal liczą się znajomi i rodzina, będzie ich chronić, chociaż na ziemi grozi jej niebezpieczeństwo. Zaczęła mnie irytować trochę postawa dziewczyny, gdyż była bardzo niezdecydowana, strasznie miotała się w swoich decyzjach. John dla swojej ukochanej zrobi wszystko, nawet będzie ją okłamywał. Chłopak obawiał się, że gdy dziewczyna dowie się prawdy o jego przeszłości znienawidzi go.  

„Ale ja to rozumiem. Ludzie zawsze pragnęli słuchać opowieści, które wyjaśniałyby, dlaczego złe rzeczy spotykają dobrych ludzi; pragną mitów z happy endem, które dają im nadzieję. Nie chcą wiedzieć, że kiedy umieramy, po drugiej stronie niekoniecznie czekają nas harfy i aureole. (...)
O wiele przyjemniej jest ufać bajarzom i wierzyć, że bajki są prawdą.

Czytając książkę obserwujemy kilka wątków. Miłość Pierce i Johna, która zostaje wystawiona na próbę, ataki Furii na nastolatkę i próby ocalenia członka rodziny Pierce. Pojawia się kilka nowych bohaterów, których można szczerze polubić. Są to dawni kompani Johna. Kilka tajemnic zostaje wyjaśnionych. Dowiadujemy się więcej o mrocznej przeszłości Johna. Chociaż tej części trochę brakuje do „Porzuconych”, tej magii która była tam obecna, to nadal czyta się ją bardzo przyjemnie. Książki spod pióra Meg Cabot zawsze zawierają humor, więc i w tej go odnajdziemy.
UK
Moja ocena: 4/6

Tytuł: Świat Podziemi (org. Abandon #2: Underworld)
Seria: Porzuceni #2
Autor: Meg Cabot
Premiera: 8.11.2012r.
Ilość stron: 336
Wydawca: Wydawnictwo Amber
Cena: 35,80 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway