Strony

07 marca 2013

Lisa Desrochers - Demony. Grzech pierworodnyLuc Cain, niedawny wysłannik Lucyfera, wybrał miłość. Ale demony postanawiają się o niego upomnieć. Luc, a wraz z nim i Frannie, muszą się oddać pod opiekę aniołów, w tym konkurenta Luca, Gabe'a.

"Możesz zabrać diabła z Piekła, ale Piekła z diabła nie wytrzebisz."

Tak jak i w pierwszej części główną bohaterką jest Frannie. Dziewczyna "była"zwykłą nastolatką. Była ponieważ odkąd na jej drodze pojawiło się dwóch przystojniaków: Luc - wysłannik piekła i Gabe - przedstawiciel nieba. Obaj pragną przeciągnąć dziewczynę na swoją stronę. Ale nie wszystko idzie po ich myśli. Obaj zakochują się we Frannie. Dziewczyna zaczyna spotykać się z Luckiem i swoją wyjątkową mocą sprawia, że staje się on śmiertelnikiem. W "Grzechu pierworodnym" Frannie jest bardziej dojrzalsza i odpowiedzialna, mniej dziecinna. Gabe w tej części rzadko kiedy się pojawia, gdyż chce dać dziewczynie trochę przestrzeni, anioł wie, że ona i Luc są dla siebie wprost stworzeni. Luc będąc człowiekiem uczy się coraz to nowszych rzeczy, co sprawia, że niektóre sceny z nim są zabawne. Matt - brat i anioł stróż Frannie bardzo nienawidzi Luca, usilnie próbuje rozbić jego związek ze swoją siostrą. W książce pojawia się nowa postać - Lili. Wprowadza się ona do mieszkania w bloku Luca. Kim tak naprawdę jest nowa lokatorka? Ja dosyć szybko się domyśliłam.

Nareszcie, jak długo można było czekać na nią. Odkąd przeczytałam pierwszą część nie mogłam się doczekać, co dalej będzie się działo z bohaterami. Narracja w książce jest pierwszoosobowa. Historię poznajemy z trzech perspektyw: Frannie, Luca i Matta. Początkowo akcja płynie bardzo wolno, dopiero potem się rozkręca, a autorka nie daje nam chwili na oddech. Może motyw książki jest trochę schematyczny i bardzo często pojawiający się, ale jest to lekka pozycja którą przyjemnie się czyta. Postacią Lili autorka wprowadza do książki nutę tajemniczości i grozy. Ostatnie rozdziały sprawiły, że muszę przeczytać ostatnią część trylogii. Wykupiono prawa do ekranizacji pierwszej części "Demony. Pokusa". Miejmy nadzieje, że film powstanie.


Kilka zagranicznych okładek:

                                            Włochy                                                Hiszpania
 
Australia

 Niemcy                                                  Francja


 Trailer książki:Moja ocena: 4+/6

Tytuł: Grzech pierworodny (org. Personal Demons #2: Original Sin)
Seria: Demony
Autor: Lisa Desrochers
Ilość stron: 360
Premiera: 23.01.2013r.
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Cena: 32,00 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway