Strony

19 grudnia 2013

Amanda Hocking - Rozdarta

Trylle… Na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od nas. Ale są piękniejsze i potrafią wpływać na ludzkie umysły, narzucać im swoją wolę. I czasem zamieniają noworodki – podrzucają ludziom dziecko Trylli, by kilkanaście lat później wezwać je powrotem do swojego magicznego królestwa. Dlaczego?

Nie potrzebuję miłości mężczyzny, żeby poczuć się spełniona; pewnego dnia sama się o tym przekonasz. Wielbiciele przychodzą i odchodzą. Ty zostajesz.”

Wendy dowiedziała się dlaczego jej własna matka próbowała ją zabić. Odkryła świat Trylli, do którego, jak się okazało, należy. Lecz jednak nastolatka nie potrafiła wytrzymać na dworze z okrutną biologiczną matką – królową, więc ucieka z powrotem do domu, ale tam nie jest też bezpiecznie. Na Wendy ciągle poluje tajemnicza Vittra.

Miałam wrażenie, że w tej części Wendy trochę wydoroślała. Mamy możliwość poznania dogłębniej Finna, a także Matta (przyrodniego brata dziewczyny) i Tove'a, który pomimo tego, że jest trochę roztrzepany, to zasługuje na sympatię. I no najlepsze, również Elora pod koniec powieści ukazuje bardziej ciepłe oblicze. Wprowadzonych zostaje też kilka nowych postaci. Jestem ciekawa jak potoczą się wątki z nimi związane.

(...)Miłość nie ma nic wspólnego z małżeństwem.”

Podobnie jak „Zamieniona”, „Rozdarta” zrobiła na mnie równie dobre wrażenie. W tej części dowiadujemy się więcej o świecie Trylli, a także o tajemniczej Vittrze. Cały czas się coś dzieje i nudzić się nie da. Język jest prosty i czyta się z zawrotną prędkością (tą część przeczytałam szybciej od poprzedniej, chociaż jest troszeczkę dłuższa). Nie mogłam uwierzyć w to, że niektóre wydarzenia przewidziałam już czytając „Zamienioną” ( a szkoda, gdyż nie miałam już tej niespodzianki). Można nawet stwierdzić, że „Rozdarta” jest nawet lepsza od swojej poprzedniczki. Najważniejsze wydarzenia zostały ponownie przypomniane, więc nie trzeba sięgać po tom pierwszy, ale lepiej to zrobić, aby lepiej poznać całą historię. I tutaj też okładka zachwyca i przyciąga wzrok. Jest to powieść o ciężkich wyborach i poświęceniu.

Moja ocena: 5/6

Tytuł: Rozdarta (org. Torn)
Seria: Trylogia Trylle #2 (org. Trylle #2)
Autor: Amanda Hocking
Premiera: 10.04.2012r.
Ilość stron: 320
Wydawca: Wydawnictwo Amber
Cena: 35,80 zł

2 komentarze:

  1. Uwielbiam tą serię :) Mam nadzieję, że trzeci tom również Ci się spodoba ;)

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway