Strony

07 grudnia 2013

Isabel Abedi - Whisper. Nawiedzony dom

Whisper - tak Noa nazywa pięćsetletni dom na wsi, w którym wraz z matką ma spędzić wakacje. W starym budynku panuje dziwna atmosfera, jakby czaiło się w nim coś niesamowitego, wyczekującego, ale nikt poza Noą tego nie czuje. Nagle jednak rusza lawina wydarzeń...

Noa wraz z matką, sławną aktorką, oraz jej przyjacielem przeprowadza się do starego domu na wsi. Tam poznaje przystojnego Davida, w którym się zakochuje. Pewnego popołudnia wszyscy razem, w tej dziwnej posiadłości, urządzają seans spirytystyczny. Zabawa przestaje być zabawna gdy duch przemawia do nich naprawdę. Jest to dusza dziewczyny, Elizy, która twierdzi, że trzydzieści lat temu, w tym domu, a dokładnie na strychu. Noa i David są przerażeni, gdyż nie wiedzą czy to dzieje się naprawdę czy też mieli halucynacje..

Nazwisko tej niemieckiej autorki kojarzę z jej innej powieści pod tytułem „Lucian”, którą mam w planach przeczytać. Oczekiwałam od tej książki trochę więcej i trochę się zawiodłam. Miałam nadzieję, na jakiś horror z naprawdę sporym dreszczykiem, a doczekałam się romansu połączonego z wątkiem kryminalnym. Autorka w bardzo widoczny sposób skupia się na romansie pomiędzy Noą a Davidem, a mniej na morderstwie. Dopiero końcówka zasługuje na jakieś większe zainteresowanie. Nie mogę stwierdzić, że książka okazała się kompletną klapą, gdyż tak nie było. Jednak osobiście wlałabym gdyby coś się więcej działo. 

Moja ocena: 3+/6

Tytuł: Whisper. Nawiedzony dom (org. Whisper)
Autor: Isabel Abedi
Premiera: 12.06.2007r.
Ilość stron: 278
Wydawca: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Cena: 24,90 zł

1 komentarz:

  1. Ja czytałam "Krainę Imago" tej autorki i bardzo mi się podobała. Pomimo Twojej niezbyt przychylnej recenzji, chętnie bym ją przeczytała.

    Zapraszam do mnie na konkurs :3

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway