Strony

23 grudnia 2013

Michael Grant - GONE. Zniknęli. Faza szósta: Światło

W ETAP-ie spędzili prawie rok. Przeżyli głód, zarazę, bezpardonową walkę o władzę. Przetrwali. Jednak zapłacili za to wysoką cenę.

Teraz, gdy ratunek jest na wyciągnięcie ręki, znów można pozwolić sobie na słabość. Przejrzysta bariera przyciąga jak magnes. Ludzie przestają pracować, z trudem budowana społeczność rozpada się jak domek z kart...

Radość jest jednak przedwczesna. Bariera nie znika. Jeszcze kilka dni, a najmłodsi mieszkańcy ETAP-u zaczną umierać z głodu na oczach bezsilnych rodziców.

Sam, Astrid, Caine, Diana, Jack, Bryza, Dekka... wszyscy mają dosyć bycia w zamknięciu. Wygłodzeni, brudni, wykończeni. Po roku walki o przetrwanie mają szansę wrócić do domu. Ale dręczy ich myśl, że oni do normalnego świata już nigdy nie będą należeć. Co się stanie, gdy bariera zniknie? Jak zareaguje świat?

Niedoświadczony człowiek patrzy przeciwnikowi na ręce, wytrawny - obserwuje jego twarz.”

„Światło” to ostatnia część serii GONE Michaela Granta, na którą czekałam, gdyż chciałam poznać jak zakończy się historia ETAP-u i bohaterów w nim zamkniętych. Pochłonęłam ją w niecałe pięć godzin. Stwierdzić mogę, że jestem w lekkim szoku. W tej części jest najwięcej brutalnych i krwawych scen niż we wszystkich poprzednich. Śmierć i przemoc można znaleźć na każdej stronie – więc nie jest to pozycja dla młodszych. Autor ciągle pokazuje jak bohaterowie się zmieniają. Największą zmianę można odnaleźć było w postaciach Diany, Caine'a oraz Alberta. Ponownie za sprawą Connie Temple – matki Sama i Caine'a – mamy możliwość poznania świata poza ETAPem, a tam również nie jest ciekawie. Wprowadzona zostaje również nowa postać: dziadek Drake'a Merwina (Biczorękiego), dzięki temu dowiadujemy się dlaczego młody chłopak stał się tak brutalny i niebezpieczny.

Zakończenie to najlepsza część każdej historii.”
 
Podsumowując całą serię. Warto było poświęcić dla niej czas. Autor wykreował naprawdę świetne postacie za sprawą których pokazał, że każdy człowiek jest inny, ale też można się zmienić. Miejmy nadzieję, że powstanie na podstawie serii film albo serial i to dobry :D

Moja ocena: 5-/6

Tytuł: GONE: Zniknęli. Faza szósta: Światło (oryg. GONE #6: Light)
Autor: Michael Grant
Premiera: 19.06.2013r.
Ilość stron: 375
Wydawca: Wydawnictwo Jaguar
Cena: 39,90 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway